Skocz do zawartości
Baron.

karta pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

włożyłem starą kartę (micro SD 2GB Samsunga) i zainstalowałem na niej kilka losowych programów z android market, następnie podłączyłem mojego HTC Wildfire S do laptopa jako napęd dyskowy i skopiowałem zawartość karty. Po tym, zamieniłem kartę na nową (Mobile micro SDHC 8GB SanDisk klasa 4) i ponownie podłączyłem HTC do laptopa i przerzuciłem wszystkie skopiowane wcześniej pliki na nową kartę. Programy działają normalnie. Trikiem okazało się podłączenie telefonu jako napędu dyskowego (gdy kopiowałem pliki przy użyciu adaptera i czytnika kart w laptopie, kartę trzeba było formatować). Pamiętajcie jednak że opisuję tutaj tylko swoje doświadczenia z jedną kartą.

Pozdrawiam Damian.

a formatowałes na fat czy fat 32??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naimad

Nie formatowałem karty w komputerze. Po skopiowaniu plików z komputera na kartę i następnie włożeniu jej do HTC, wyskakiwał mi komunikat że karta jest uszkodzona i czy chcę formatować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malony

Witam

zamierzam dokupic sobie wieksza karte pamieci do wildfire ale z tego co czytam to ruletka..jedne dzialaja drugie nie:(

moze znajacy sie na rzeczy przygotowalby sonde ktore karty dzialaja a ktore lepiej omijac?

chcialem kupic adata 8gb 4 classa ale nie wiem czy ryzykowac

pozdr

malony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuj na pewno kart Kingstona co chwila ktoś pisze o problemach z tymi kartami , żadnych tanich no name . Sam mam Adata i nie narzekam co prawda ja mam 8GB class10 . Na twoim miejscu zastanowił bym się nad class kart bo class4 to trochę mało , wiem class10 kosztuje około 60zł z czytnikiem ale warto dołożyć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Czy faktycznie wykorzysta Wildfire w pełni class 10? Nie jest to kamera HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam telefon nie wykorzysta w pełni class10 w użytkowaniu telefonu ale w momencie robienia kopi danych lub wrzucaniu plików na kartę bardzo się przydaje . Na razie ten telefon nie radzi sobie z takimi prędkościami transferu ale czy warto oszczędzić te 20 zł na class4 może następny telefon jaki kupisz będzie wykorzystywał class10 a polski przedstawiciel wsadzi ci w telefon class4 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Baron.

Ja mam 16 gb Adata class 10. Dałem za nią około 160 zł, nie narzekam na kartę, szybkie przesyłanie danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nosfi

Polecam ranking kart microSDHC (bardziej dla ogólnego wglądu bo nie ma wszystkich modeli):

Karty pamięci flash - SD - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje - Chip.pl

Handluje sprzętem komputerowym i staram się klientom dobierać markę i model jak najmniej awaryjny, dobieram sprzęt jak dla siebie. Z kart microSDHC polecam Transcenda, SanDiska i Samsunga.

Osobiście jadę na Transcend 8GB klasa 10 - śmiga aż miło, żadnych potknięć, nie zwalnia, nie zamula.

Żadnych kingstonów, A-Data i dziwnych mało znanych firm (często znani producenci wypuszczają słabo sprzedające się produkty pod innymi markami żeby zwiększyć sprzedaż lub pokazać że są "lepsi od konkurencji" - czyli w rzeczywistości jeden swój model niby lepszy od innego pod inną marką).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ptr
    Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Posiadam HTC Wildfire S jak wiadomo obsługuje micro sd do 32GB. Wyczytałem że obsługuje karty kompatybilne z SD 2.0 stąd moje pytanie czy HTC Wildfire S obsługuje karty SDHC (klasy 4,6,10) czy tylko same SD bez HC za mierzam wymienić swoją kartę na 8GB i nie wiem jaka kupić. Może ktoś z was ma kartę 8GB w HTC Wildfire S to prosze napisać jaką .

Pozdrawiam Darass.

Witam wszystkich.

Wiem, ze temat nie jest juz pierwszej swiezosci, ale musze cos tutaj dodac.

Jak wiemy HTC Wildfire S obsługuje karty micro sd do 32GB.

Karty SD maja pojemnosc od 8 MB do 4 GB, natomiast karty o pojemnosciach powyzej 4 GB sa w standarcie SDHC jak sama nazawa mowi High Capacity.

Dlatego HTC Wildfire S jak najbardziej obsluguje standard SDHC.

Klasy kart mowia o predkosci odczytu i tak dla SDHC mamy:

Klasa 2: 2 MB/s

Klasa 4: 4 MB/s

Klasa 6: 6 MB/s

Klasa 10: 10 MB/s

Wszystko zalezy od predkosci przeslylu danych miedzy telefonem a karta. Jezeli telefon obsluguje karty np. max klasy 4 to bedzie on waskim gardlem i nic nam nie da, ze bedziemy mieli karte klasy nawet 10.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja jestem wyjątkiem bo mi pięknie działa w telefonie Kingston 8GB Class 4 (realny zapis na poziomie 10 MB/s). Karta kupiona rok temu , pierwotnie działająca z Nokią E66. Zero problemów :)

Natomiast nie wiem jak sprawa wygląda z kartami zakupionymi od Kingstona na ten czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi