Skocz do zawartości
Baron.

karta pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28
    To nieźle zapłaciłeś za firmę w tej cenie kupuje się A-Data class 10 . Co do brakujących MB to GB handlowo ma 1000MB a nie 1024MB to tłumaczy 200MB , dodatkowo masz coś takiego jak ukrytą partcje serwisowa gdzie zapisywane są ustawienia karty .

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

No tak ale jak sformatuję kartę w w komputerze to ta partycja serwisowa powinna zniknąć? a jak robiłem takie formatowanie i nawet odhaczyłem szybkie formatowanie na rzecz normalnego i nadal tylko 7,39

A jeśli chodzi o to że za tą cenę kupię a-datę class 10 wcale nie oznacza że będzie wydajniejsza od sandisk class 4 przykładem tego jest karta sandisk mobile ultra która jest class 6 a zpis takiej karty jak i odczyt to min 30mb/s. Sprawdź swoją kartę jaki ma rzeczywisty zapis i odczyt i zobacz czy będzie miała dużo więcej niż moja (zapis 12 odczyt 18)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partycji serwisowej nie usuniesz. Jak byś ją usunął system nie wiedział by jaki jest to typ nośnika wielkości klastra i innych rzeczy z które odczytuje system zanim pokaże zawartość karty. Dlatego odzyskiwanie danych z uszkodzonych kart jest możliwe bo programy do tego pomijają odczyt danych z tej partycji. Co do prędkości innych kart nie porownuj zwykłych kart do kart ultra bo to jest porównanie malucha do mercedesa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    Partycji serwisowej nie usuniesz. Jak byś ją usunął system nie wiedział by jaki jest to typ nośnika wielkości klastra i innych rzeczy z które odczytuje system zanim pokaże zawartość karty. Dlatego odzyskiwanie danych z uszkodzonych kart jest możliwe bo programy do tego pomijają odczyt danych z tej partycji. Co do prędkości innych kart nie porownuj zwykłych kart do kart ultra bo to jest porównanie malucha do mercedesa .

No tak ale nawet jak będę formatował tą kartę w różnych systemach plików to i tak te dane serwisowe zostaną? Chodzi o to że po wyjęciu tej karty z pudełka miałem system plików FAT32 o pojemność tych 7,39GB ale i tak zrobiłem formatowanie karty na kompie (te długie - odhaczyłem szybkie) i dalej 7,39GB ale co jak wybiorę formatowanie z systemem plików np. FAT albo ext2 ? Nadal dane serwisowe będą zachowane? Powiedz mi jeszcze czy to że kupiłem kartę 8GB a na starcie mam 0 600MB mniej to jest to normalne? Bo nie wiem czy troszkę za dużo nie mam tej pamięci zabranej ;)

Zgadza się z tym że nie powinienem porównywać kart ultra ze zwykłymi ale moja karta (zwykła) klasa 4 dużo ni różni się od Twojej klasy 10... Sprawdzałeś faktyczne możliwości Twojej karty bo podobno zapis masz 16 MB/s a odczyt 20MB/s jak mam zapis 12 MB/s a odczyt 18 MB/s z tym że telefony przynajmniej nasze nie potrafią chyba aż tak szybko sobie radzić więc myślę że w rzeczywistości zapis jak i odczyt mamy podobny z tym że firma sandisk jest pewniejsza od a-data ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partycji serwisowej nie usuniesz , jest ona standarowo nie widoczna dla systemow. Podejrzec można ją programami i edytowac wielkość ale jest ryzyko że ją uszkodzisz . Co do programów to coś z firmy Ontrac (chyba tak się pisze) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powiedz mi jeszcze czy to że kupiłem kartę 8GB a na starcie mam 0 600MB mniej to jest to normalne? Bo nie wiem czy troszkę za dużo nie mam tej pamięci zabranej

Na każdej karcie/dysku etc. nieważne jakiego producenta tak będzie. Jest to w prostej linii wada systemów plikowych, zabierają sobie część miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ile niknie na ukrytą partycje zależy od tego jakiej jakości użyto podzespołów i co producent dodatkowo dodał do tej partycji . Np. w dyskach WD w to partycje pchał kiedyś serwisowe oprogramowanie do diagnostyki dysków ale zrezygnowali z tego bo w porównaniu do innych producentów ich dyski miały duże straty na nie istniejących MB . Co do kart nigdy się dokładniej nie zagłębiałem w to co tam siedzi i czym wyciągnąć to partycje bo zawsze karta dla mnie jest tylko chwilowym nośnikiem i nie muszę się martwić o dane na niej bo mam zawsze kopie wszystkiego a nikt znajomy nie miał ciśnień aby ratować 100% karty .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie nie polecam Kart SDHC innych niż Samsunga

ja miałem problem ze swoim telofonem gdyż zakupiłem kartę a-data 16GB i zaczeły się moje problemy

aplikacje zaczęły same się wyłączać karta sama się odłaczała i właczała kiedy chciała zmieniłem karte na Scandiska żeby zobaczyć co powoduje to

po zmianie karty znowu to samo szaleństwo sobotniej nocy , dokonałem 3 zakupu kingstona oczywiście znowu to samo wysłąłem telefon na serwis myślać ze to wina telefonu opisałem usterkę ziomki odesłali mi fona z kartą pamięci SAMSUNGA 16GB i od tą skończyły się moje problemy z fonem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

fredek7: Tak dla przykładu coś Tobie pokaże:

microSDHC Samsung 8GB Class 10 microSDHC Samsung 8GB Class 10 - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

jak widzisz

maks. szybkość zapisu

10 MB/s

maks. szybkość odczytu

10 MB/s

microSDHC 8GB Sandisk Class 4 microSDHC 8GB Sandisk - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

maks. szybkość zapisu

12 MB/s

maks. szybkość odczytu

18 MB/s

tu jeszcze porównanie kingston SDHC 8GB Class 4 http://www.komputronik.pl/product/58607/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/microSD_8GB_Kingston_HC_card_class_4_z_adapterem_SD.html

tu transfer cieniutki:

maks. szybkość zapisu

4 MB/s

maks. szybkość odczytu

4 MB/s

Wczoraj sam chciałem kupić tego samsunga sugerując się klasą 10 ale jak widać klasa 4 sandiska jest wydajniejsza ;)

Chociaż albo informacje producenta samsung są przekłamane (Prędkość zapisu 21 MB/s,Prędkość odczytu 24 MB/s) a komputronik po testach karty zanotował szybkość transferu jak wyżej napisałem albo po prostu komputonik się pomylił w swoich danych :PP

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parametry produktu sprawdza się na stronie producenta a nie w sklepach . Sklep sprzedaje a w reklamach zawsze jest klauzula że wszystko może być inne bo to jest reklama a nie specyfikacja . Czytajcie dopiski na dole stron a wszystko będzie jasne i nie dacie się oszukać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konti
    Na każdej karcie/dysku etc. nieważne jakiego producenta tak będzie. Jest to w prostej linii wada systemów plikowych, zabierają sobie część miejsca.

Niezupełnie, choć prawdą jest, że część miejsca zarezerwowane jest na tabelę alokacji plików (FAT). To jest przede wszystkim kwestia przeliczania jednostek (czyli stary chwyt producentów nośników). Karta sprzedawana jako 8GB ma 8.060.403.712 bajtów. W odróżnieniu od 1 k, który ma 1.000 jednostek, 1 K ma 1024 jednostki. Analogicznie jest z mega (Mega) i giga (Giga). Tak więc, karta taka ma:

8.060.403.712 / 1.024 / 1.024 / 1.024 = 7,506 GB

---------- Post dołączono o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

fredek7: Tak dla przykładu coś Tobie pokaże:

microSDHC Samsung 8GB Class 10 microSDHC Samsung 8GB Class 10 - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

jak widzisz

maks. szybkość zapisu

10 MB/s

maks. szybkość odczytu

10 MB/s

microSDHC 8GB Sandisk Class 4 microSDHC 8GB Sandisk - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

maks. szybkość zapisu

12 MB/s

maks. szybkość odczytu

18 MB/s

tu jeszcze porównanie kingston SDHC 8GB Class 4 microSD 8GB Kingston HC card class 4 z adapterem SD - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

tu transfer cieniutki:

maks. szybkość zapisu

4 MB/s

maks. szybkość odczytu

4 MB/s

Wczoraj sam chciałem kupić tego samsunga sugerując się klasą 10 ale jak widać klasa 4 sandiska jest wydajniejsza ;)

Chociaż albo informacje producenta samsung są przekłamane (Prędkość zapisu 21 MB/s,Prędkość odczytu 24 MB/s) a komputronik po testach karty zanotował szybkość transferu jak wyżej napisałem albo po prostu komputonik się pomylił w swoich danych :PP

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że producent podaje max. transfer nośnika, który zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wydajności sprzętu. Mam kartę Samsunga 8GB class 10 i transfer zmierzony testem AnTuTu na WFS wynosi: zapis: 8,9-10,7 MB/s, odczyt: 15,9-16,6 MB/s, czyli bardzo przyzwoicie.

A to , co piszą w różnych internetowych sklepach, należy włożyć między bajki - o dziwo często zamiast zachęcać przez zawyżanie parametrów, zaniżają je.

Edytowane przez konti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi