Skocz do zawartości
mnichex

Ładowanie Z2 własną ładowarką

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam dość poważny i irytujący problem. Chcąc rozwiązać kwestię ładowarek samochodowych które dają prąd max 2A i większych zazwyczaj nie ma, kupiłem przetwornicę napięcia z 12 na 5V z portem USB i innymi wtykami jeszcze, żeby móc inne urządzenia podłączać. Jej max prąd wyjściowy to 3A, więc całkiem przyzwoicie, dałaby radę ładować kilka urządzeń i z ich maksymalnymi prądami. Wszystko fajnie, po wpięciu do USB ładują się słuchawka bluetooth, przenośny modem 3G, telefon goclever, ale xperia się nie ładuje. Kompletnie nie wykrywa, że coś jest podłączone do ładowarki. Próbowałem różnych kabli USB, sam zrobiłem kabelek z wtyczka micro-usb, dalej nic. Pod kompa się podłączy byle jakim kablem, xperia się ładuje, byle jaka ładowarka, też się ładuje, a w tym przypadku nie działa.

Co takiego "magicznego" jest w tych ładowarkach, że xperia wykrywa je i się ładuje, a pod sprzętem powiedzmy, że własnej roboty nic się nie dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kossi

zapewne jest za mocna ta "ładowarka"...

Ja natomiast szukam dobrego kabla do ładowania 2m, może to byc kable tylko do ładowania bez funkcji "data", kojarzy ktoś coś naprawdę dobrego z małymi stratami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi