Skocz do zawartości
rambos8

Czujnik zbliżeniowy działa jak chce

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak wlaczysz proximity świtch to się tam zapala ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prz3m4s

A to to miałeś na myśli pisząc tryb serwisowy :P To niestety nadal nie wiem o co chodzi, bo mi nic w czujniku zbliżeniowym się nie świeci, żadna dioda się nie zapala, a robiłem to w całkowitej ciemności, jedynie gdy coś zbliżę na 5cm to jest sygnał dźwiękowy i komunikat.

U mnie tak samo. Może zwara jakaś się robi i mu świeci czasami. Dziwne to to :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Czujnik zbliżeniowy prawie zawsze się święci. W Note2 był wykorzystywany do podglądu powiadomień i jak się to włączyło to w nocy było widać jak się święci. Może spróbuj zainstalować jakąś apke naprawiajaca działanie czujnika. Wpisz w sklepie proximiti sensor fix i zobacz czy któraś z aplikacji nie naprawi Ci czujnika

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

czy macie problem z czujnikiem podczas rozmawiania? Wybieram rozmówcę, przystawiam do ucha i wyświetlacz gaśnie. Jak kończę i wracam do normalnej pozycji to wyświetlacz się nie włącza. Zdarza się to 3/10 razy i wystarczy, że przetrę palcem po czujniku i wyświetlacz od razu reaguje. Czujnik sprawdzałem, działa, nie jest brudny więc nie czyszczę go palcem. Ktoś ma taki problem? Może to wina nowego androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie to samo. Wk..wia niemiłosiernie. U mnie nie pomaga "przecieranie" Muszę wzbudzać przyciskiem od włączania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowni, też mam problem z czujnikiem swiatła/zbliżeniowym ale ...

Czujnik/czujniki działaja jak należy, wygaszają ekran podczas rozmowy, wznawiają podświetlanie po zakończeniu, rozjaśniają/przyciemniają ekran w zależności od warunków itd.

w menu serwisowym wskazania czujników poprawne ...lecz, raz na jakiś czas (kikla razy dziennie, raz na kilka dni ...losowo) czujniki przestają działać - w menu serwisowym wartości zerowe.

Pomaga ponowne uruchomienie telefonu - wszystko wraca do normy.

Nadmienie, iż tel był w serwisie gwarancyjnym z usterką przebarwienia ekranu - zostało naprawione i od tego momentu pojawił się problem.

Wgrali też aktualizację standardowo.

Wersja systemu 5.1.1

Kompilacja 23.4.A.1.264

Pomysły na rozwiazanie ... czekać na kolejna aktualizację, serwis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nekser

Możesz sam naprawić soft Pc companionem ale wątpię żeby to była wina systemu bo też taki mam i nie mam tego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

W mojej Z3 czujniki (żyroskop, zbliżeniowy, światła, akcelerometr) raz działają, a raz nie. W testach serwisowych (*#*#7378423#*#*) tak samo. Raz działa, a raz nie. Telefon kupiłem jako używany. W międzyczasie wymieniłem ekran, ale usterka była również przed. Android 6.0.1 od początku posiadania przeze mnie urządzenia. 

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebuje pomocy, mianowicie działa mi ciągle czujnik zbliżeniowy. Zależy mi na tym abym mógł normalnie prowadzić rozmowy. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Jacek Michał Nowak Przejrzyj ten temat, możliwe, że znajdziesz tutaj rozwiązanie. Możesz też popatrzeć w działach innych modeli SONY - problem jest dość znany ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi