Skocz do zawartości
Fifi92

Uszkodzony port microUSB

Rekomendowane odpowiedzi

Fifi92

Witam.

Potrzebuję pomocy, otóż podłączyłem parę dni temu z3c do ładowarki samochodowej po czym zaczęły się problemy. Konkretnie nie ładuje telefonu przez microusb ani nie wykrywa go komputer. Jednak jeśli podłącze kabel przy wyłączonym urządzeniu to telefon się włącza lecz dalej nie ładuje. Dodatkowo od tego czasu telefon zaczął się mocno nagrzewać i poziom baterii zaczął znikać w tempie wręcz ekspresowym (bezczynny ok.10% na godzinę). Mam androida 5.1.1 (Slim 3.4). Wcześniej telefon przez 2 miesiące chodził bez żadnego dosłownie zarzutu. Wszelkie rzeczy typu factory reset, reinstalacja romu itp już próbowałem. Czy jest możliwe, że gniazdo ładowania po prostu szlag trafił? Czy można je wymienić i ile taki zabieg mniej więcej kosztuje? Z góry dzięki za wszelką pomoc. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flash stockowego ROM-u może pomóc, możesz również reflashować SlimROM i to tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fifi92

No tak, próbowałem ze 3 romy wgrywać ale tylko przez recovery bo w trybie flash też telefonu nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

A moim zdaniem wygląda to na uszkodzenie mechaniczne gniazda micro USB, być może nawet zwarcie.

Zajrzyj w gniazdo przy pomocy mocnej lupy x5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fifi92

Możliwe że uszkodzenie mechaniczne, bo wydaje mi się że ten port taki luźny jakiś się zrobił. No dobra, jeśli rzeczywiście, to ile może kosztować wymiana takiego portu? I co z kwestią szybkiego spadania baterii? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Jeśli masz gwarancję to ślij do w-support niech ci je wymienia. Co do spadku baterii może to być efektem zwarcia jakie robi gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fifi92

No właśnie gwarancji nie mam, dlatego też pytam o jakiś normalny serwis, a szczególnie o ceny takiej operacji ;) Ale ogólnie zgadzałoby się że to uszkodzony port robiący zwarcie niestety :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie masz gwarancji to koszt wynosi 215,12 zł w w-support. Jest to usługa "Standardowa Naprawa (Prosimy wybrać tą usługę w przypadku wszystkich problemów (np. związanych z połączeniem, jakością dźwięku, akcesoriami) za wyjątkiem problemów zwiazanych z wyświetlaczem.)"

Ale akurat to nie jest normalny serwis XD

W normalnym serwisie nie wiem ile by kosztowało, ale licz się z tym że mogą ci ch**owo złożyć obudowę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Próbuję znaleźć w necie koszt gniazda USB. Na razie znalazłem do z1compact i koszt 10,80 plus wysyłka. Nie mając gwarancji sam bym sobie wymienił to gniazdo. Potrzeba tylko nowego gniazda inowej taśmy klejacej do tylnego panelu.Koszt takiej taśmy to około 12,30 zł plus wysylka.Sama wymiana to nic trudnego.

Gorzej jak zwarcie uszkodziło coś na płycie głównej wtedy cena naprawy będzie większa a i kupno części trudniejsze . Dlatego po czasie myślę żebyś odesłał do w-support i naprawił odpłatnie w naprawie po gwarancyjnej . Zawsze bedziesz miał zrobiony test szczelności  . Ja osobiście jestem zadowolony z działania w-support.

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mialem identycznie i niedawno przysłali mi nowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi