Skocz do zawartości
BSŻ

Neonowe fonty

Rekomendowane odpowiedzi

BSŻ

Mam problem z czcionką systemową. Dla wszelkiego typu nagłówków, nazw kont użytkowników, adresów e-mail, dat itp jest font neonowy. Jest to całkowicie nieczytelne. Np. na Periscope nie wiadomo od kogo jest wiadomość. To się dzieje od jakiegoś czasu. Nie wiem jaka aplikacja mogła mi tak pozmieniać.
    Nie ma możliwości zmiany w ustawieniach. Dotyczy to wszystkich aplikacji w smartfonie.

Mnie się wydaje, że jest to na tyle duża uciążliwość użytkowa, że powinna być w ustawieniach możliwość zmiany fontów zarówno nagłówków jak i tekstu.

Czy ktoś może mi powiedzieć co z tym można zrobić? Załączyłam screenshot z sms, żeby zobrazować temat.

post-391744-0-78714600-1442689701_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

A jaki to telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

W każdym telefonie można zmienić zarówno wielkość czcionki jak i jej styl.

Jeśli ta funkcja jest niedostępna to któraś z aplikacji przejęła wyłączne uprawnienia w tym zakresie.

Możesz do tego dojść na drodze eliminacji, jedna po jednej, i sukcesywnie uruchamiać telefon ponownie aż do wyeliminowania problemu.

Drugą opcją są ustawienia fabryczne, ale wtedy telefon ulegnie resetowi i usunięte zostaną wszelkie dane pamięci wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BSŻ

A jaki to telefon?

LG Nexus4

@UP

W moim (Nexus4 LG) można zmienić wielkość czcionki globalnie na mała, normalna, duża, ogromna. To jest w ustawieniu wyświetlacza. Nie ma możliwości ustawiania typu czcionki, a tym bardziej różnych czcionek dla treści i nagłówków, dat czy adresów. Chyba, że nie wiem gdzie szukać.

Jeśli wybrałabym wersję 2 podejścia do problemu, to rozumiem, że należałoby zrobić kopię... ale czego.

Możesz jeszcze parę słów na ten temat?

Edytowane przez deus640
    cytat niezgodny z reg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

Rozumiem. Ja u siebie w samsungach serii galaxy mogę zmienić rozmiar czcionki i styl.

Co do opcji numer dwa to najlepiej po prostu pozgrywaj sobie zdjęcia, wyeksportuj kontakty, itd. z telefonu na komputer.

Chyba, że posiadasz jakieś cenne dane aplikacji to sugeruję backup tych danych.

Najlepszym do tego programem jest Titanium Backup ale wymaga uprawnień roota.

Ustawienia fabryczne możesz wykonać z poziomu samego telefonu (nie pamiętam jak to jest w Nexusie) ale u mnie to opcja "kopia zapasowa i zerowanie" a następnie "ustawienia fabryczne" oraz z poziomu recovery - o czym więcej w dziale dla Twojego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi