Skocz do zawartości
Kobierros

Z3c a gwarancja - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

renji84

Pęknięcie typowo od upadku. Więc nawet nie próbuj ściemniać że samo.

Telefon nie zalał się cały tylko prawdopodobnie sam głośnik, więc może nie być śladów tego zalania, na co trzeba liczyć w twojej sytuacji. Jak będą ślady zalania, lub się przyznasz że był zalany, to na tobie będzie spoczywał obowiązek udowodnienia, że w tedy szkło było jeszcze całe, a tego nie udowodnisz w żaden sposób. 

Dlatego napisz mniej więcej tak:

Zauważyłeś że głośnik stracił swoje właściwości powiedzmy 2 miesiące temu (masz określony czas w jakim czasie od zauważenia usterki musisz ją zgłosić). Ale nie mogłeś odesłać od razu na gwarancję bo coś tam. Potem zauważyłeś że gniazdo słuchawkowe nie działa, a bardzo rzadko z niego korzystasz (osobiście to bym pominą to gniazdo, i liczył że sami zauważą i naprawią, a jak nie to odesłał drugi raz że działało a nie działa, jak naprawią inne niesprawności  Potem zauważyłeś problem z czujnikiem zbliżeniowy a jak dokładnie zacząłeś oglądać tel to zobaczyłeś że sie dotyk odkleja. I teraz cie tel spadł. I prosisz o usuniecie nieprawidłowości które wystąpiły przed uszkodzeniem pleców, i wymianę pleców odpłatnie bo to już twoja wina niestety ale to rozumiesz.

Bez tego nawet tel nie ruszą bo ze względu na zbite plecy po rozebraniu nie ważne co stwierdzą nie będzie się już go dało złożyć. Plecy muszą być całe aby tel złożyć.  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, otóż od paru dni zauważyłem, że szwankuje moje gniazdo słuchawkowe. Zastanawiałem się nad wysłaniem go do serwisu. Posiadam jeszcze ponad roczną gwarancje. Aktualnie użytkuję SliM ROM, a moje pytanie brzmi: Jeśli z powrotem wgram officiall ROM'a na Z3c i wyślę do serwisu, to mogą odmówić naprawy? Jak z tym jest :)?

Edytowane przez seelvinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SLIM ten ? http://forum.xda-developers.com/z3-compact/development/d5803-23-2-1-62-slim-t3127115Jeżeli tak, to wystarczy flash stocka i masz z powrotem gwarancję o ile nie odblokowywałeś bootloadera.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ten. Bez odblokowywania, dzięki za odpowiedź ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Notatka od Moderatora: patrikos23
    wykrzyk.png Wszystkie tematy dotyczące gwarancji i wszystkiego wokół niej zostały połączone w jeden wspólny wątek. Od teraz tutaj proszę pisać o wszystkim co jest związane z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

czy kupijac tel z angli z ang gwarancja zoztanie ona uwzgledniona u nas w pl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Mając podbita gwarancję oraz dowód zakupu jak najbardziej uznają gwarancję. Sprzęt kupowany w Unii posiada gwarancję na całym jej terytorium. Ale także sprzęt kupowany w innych państwach posiada gwarancję globalna. Trzeba mieć tylko dowód zakupu i podbita gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Xperie Z3 Compact, zakupioną dnia 02.05.2015 poprzez allegro w sklepie X-KOM w Częstochowie. Zaniepokoiła mnie czarna plamka na wyświetlaczu więc zdjąłem hartowane szkło które wcześniej nakleiłem i okazało się, że to nie papruch lecz bad pixel na ekranie. W pudełku telefonu jest nalepka gwarancyjna X-KOM (pisze na niej, zeby nakleić ją na karte gwarancyjną bo inaczej gwarancja może zostac nie uznana przez producenta). Jak mam teraz postąpić? Jak przesłać telefon do serwisu? Czy gwarancja obejmuje bad-pixele na ekranie ?

Edytowane przez patrikos23
    Temat połączony z istniejącym o takiej samej tematyce. Proszę o więcej uwagi przy zakładaniu nowych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Tak ale ekran zrobią jak masz 3+

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 1 tylko i to na środku ekranu. Bardzo wkurzający. Telefon kosztował prawie 1900zł więc nie zostawię tak tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi