Skocz do zawartości
MojNick

Motorola Moto X Play - czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

MojNick

Cześć,

Aby rozdzielić dyskusję ogólną o telefonie zakładam nowy temat dotyczący tylko pracy telefonu na baterii, tego jakie osiągamy wyniki oraz jak można je jeszcze polepszyć.

Ode mnie ostatni rezultat. Nie mam poprzednich, ale tylko raz miałem rezultat gorszy niż 5h SOT. Wyświetlacz auto na max 50%, synchro push. 

xA333vwm.png

v26McXBm.png

XqodN8Rm.png

I ciekawostka, z transmisją danych OFF (czasami WIFI on), tylko 2G i trybem oszczędzania energii. Nie zrobiłem screena końcowego, gdyż odruchowo po dotarciu do samochodu podłączyłem ładowarkę do telefonu i odpaliłem nawigację, ale przy ok 45% przekroczyłem 6H SOT. Jasność wyświetlacza była na około 30-40%. 1/4 czasu to był internet na wifi, 75% oglądałem filmiki na mkplayer.

D3DNlAQm.png

0doGCCom.png

iwwpZIZm.png

Dla mnie jest super! A może jeszcze znacie jakieś sposoby, by zrobić jeszcze lepiej? :)

Zachęcam do publikowania swoich wyników!

Edytowane przez MojNick
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładam, że jakby był root i Greenify, to można by zaszaleć. Ja mam LG G2 (Motka w drodze), po wywaleniu śmieci od LG i przypilnowaniu paru aplikacji. Uzyskałem czasy lepsze o 1.5-2h w porównaniu do stocka (4.4.2)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majk3lu

To ja mam tylko screen z pierwszego pełnego dnia z Motką ;) Oczywiście z beznadziejnym zasięgiem.

t5Y40c1.png

tpq59Hu.png

Później w zasadzie przestałem się przejmować baterią , ona po prostu wytrzymuje cały dzień przy moim nawet najcięższym użytkowaniu telefonu (nie udało mi się zejść poniżej 5 godzin na ekranie). To naprawdę miłe uczucie (przesiadłem się z Nexusa 5) móc korzystać z wszystkich funkcji telefonu - WiFi, Bluetooth, LTE, usługi lokalizacyjne, ekran na pełnej jasności w jasnym słońcu i nie przejmować się uciekającymi procentami. ;)

Dlatego ogólnie jestem mega zadowolony z Motki - to po prostu taki trochę "ajfonowy" telefon - dla kogoś kto nie jara się mega podzespołami i tym co w środku. Ten telefon po prostu działa :D

Edytowane przez Majk3lu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Mnie natomiast podczas intensywnej pracy bateria starcza na cały dzień. Odłączam 6-7 rano i używam do 23 wieczór. Nigdy nie było mniej niż 38%. Nexus 5 i 4, HTC Desire EYE o godzinie 8 miały już po baterii.

Nie mam potrzeby w związku z tym bawieniem się w statystyki.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

Rekord to ok. 10 godzin Sot przy niskim podświetleniu (w pomieszczeniu gdzie nie jest zbyt jasno, więc ekran na 15-20%), włączony moduł Wi-Fi ale nie uzywany, non stop 4g, chrome 3 godz., filmy online z kin...tv 300 minut, motka jako router ok. 2 godz., launcher google sporadycznie, doraźnie mapy z GPS, ok. 30 min. telefonu, maile. Po wyjściu na dwór, podświetlenie zwiększone do 45-50 manualnie przez ok. godzinę. Jestem mega zadowolony, póki mam urlop to cały czas testuje, więc nawet dobę ciężko utrzymać, jak pójdę do pracy to przetestuje przy normalnym użytkowaniu bo obecne można uznać za maniakalne :-)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

09cec2a03f9cb4a0ef59035bb491ffd4.jpg

fe979c68818c7495f62f542d4c94d037.jpg

Edytowane przez xdziUnia92
    Zdjęcia dodajemy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6-7 h na połowie podświetlenia, transmisja i wi-fi na zmianie w ciągu 24h użytkowania, ale mam jakiś problem że stanem gotowości najwięcej baterii zużywa i w statystykach 70℅ braku zasięgu... Ktoś coś może poradzić ?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie aż 30 procent baterii zużywa android.strasznie dużo. Janosik chodził w tle przez ok 4h,SOT przez 3,5 h dwa dni pracy telefonu. Niby w miarę dobrze ale dlaczego tyle zużywa android

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzy dni pracy telefonu, SOT  7,5 h , 50 minut rozmów, dla mnie rewelacja,  bateria to chyba najmocniejszy element telefonu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MojNick

Dodam swoje wyniki, które znikły po awarii forum. Niestety tylko do połowy baterii, bo czekał mnie długi wyjazd z dala od zasilania, ale wynik rewelacja. Standardowo na 2 dni użytkowania to 6h to u mnie norma na wyświetlaczu.

http://imgur.com/aVdKyl2

http://imgur.com/S8cHBZp

http://imgur.com/7JuwRqR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi