Skocz do zawartości
MojNick

Motorola Moto X Play - czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

c66d58de4263b617d9cd9d833481f3ef.jpg0609ab0d7db399303330c30304090e2b.jpg

Tak prezentują się moje wyniki - jasność na połowę, godzina grania, godzina rozmów i co jakiś czas włączone Wi-Fi/ transmisja danych żeby obczajac m.in. facebooka na noc oszczędzanie energii. Osobiście spodziewał em się czegoś więcej, przy aktywnym użytkowaniu telefon co prawda przeżyje od rana do nocy ale kupując ten telefon wydawało mi się że przy ostrej eksploatacji przeżyje te 1.5 dnia

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Damian
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r75c

Witam

Jak załączyć wskaźnik procentowy stanu baterii??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Nie ma tematu o baterii, więc chciałem coś zacząć. Jak wasze wrażenia odnośnie baterii bo mam telefon od dwóch dni i moje odczucia są na tą chwilę chłodne. Mam ok 90 aplikacji żadnych pochlaniaczy energii nie zauwazylem a bateria trzyma średnio. Mało korzystania ostatnio z telefonu tzn nie gram w gry , troszkę przeglądania Neta albo na Wi-Fi albo po sieci. Mało dzwonienia raptem kilka minut troszkę komunikatora WhatsUp. Na godzinę 17 mam 64% baterii. Inni piszą że wytrzymuje im po 4 dni średniego użytkowania. Może panikuje trochę może bateria się jeszcze ułoży ale spodziewalem się troszkę lepszych czasów pracy. Z ciekawości napisze że mój ojciec ma xperie E4 i ostatnio bateria przy nie za dużym użytkowaniu działała mu przez ponad 10 dni z włączonym trybem Stamina . A bateria to 2300 mAh.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze tak jak kolega wyżej pisał jest odrębny dział, więc słabo szukałeś. Po drugie zapchałeś telefon 90 aplikacjami w ciągu dwóch dni i już masz odczucia do baterii. Po trzecie piszesz "żadnych pochlaniaczy energii (...) troszkę komunikatora WhatsUp". Nie wiem czy wiesz ale komunikatory na urządzenia mobilne, np. WhatsApp i Facebook Messenger, może nie pobierają nie wiadomo jakich ilości energii z baterii telefonu, jednak robią to niemal bez przerwy, Po trzecie co nam mówi godzina 17? u mnie jest teraz godzina 18 a mam 95%!!! Coś możesz z tego wywnioskować?

Mi telefon średnio wytrzymuje 2-3 dni bez oszczędzania. Dzwonienie, sms-y, net, GPS ekran włączony około 3 godzin. Rekordowy wynik jaki uzyskałem to cztery dni. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że 90 aplikacji to mało. Trzeba upchać jeszcze z 50. Im więcej , tym lepiej bo one się wtedy ciaśniej układają. :DDD . I zapewne wszystkie są potrzebne do życia jak tlen dla organizmu?

Ja doinstalowałem do czystej Motki około 10 najbardziej mi potrzebnych aplikacji( FB, Messenger, Outlook, nc+GO, HBO GO, McAfee Mobile Security, Notatki, dyktafon ) plus launchera Nova Prime. Codziennie mam od 7:00 do 22:00 non stop włączone 3G z pracą w tle. Korzystam z Motki dosyć intensywnie ( Mesenger, FB, przeglądanie sieci,odbiór poczty z 3 moich kont i odpisywanie na maile oraz czasami pooglądam sobie TV na nc+GO czy HBO GO). Rozmów głosowych nie za wiele. SMS-ów też. I ZAWSZE Playkę ładuję na koniec 3-ciej doby od ostatniego ładowania, pomimo iż pozostaje mi 25 - 35 % baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hexia

2,5h rozmów, 2h internetu (wifi + pakiet), kilkanaście smsów, 0,5h słuchania muzyki.

2s0mp75.png 24e5jpd.png

Edytowane przez Hexia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-205293-0-31758600-1452551951_thumb.jpgpost-205293-0-19065800-1452552637_thumb.jpgpost-205293-0-06264300-1452551961_thumb.jpgpost-205293-0-23675200-1452551965_thumb.jpg

Udało mi się jeszcze dobić do 2 dni i 23 godzin przy 8h i 55min ekranu, ale nie zdarzyłem zrzutu ekranu zrobić bo już się wyłączył :)

Głownie przeglądam neta przez Chrome, skype w tle, sms i dzwonienie. Faceboka itp nie używam.

Po przesiadce z LG G2 jestem bardzo bardzo zadowolony, na G2 musiałem się namęczyć, żeby dobić do 5,5-6h ekranu. A miałem roota, grenify i inne duperele aby ubić zbędne rzeczy.

W motce czysty system, nie rootowany.

Większość transferu danych wypadało na sieć gsm, nie wifi. Nie wiem czemu ale prawie zawsze pokazuje WiFi jako ciągłe połączenie na wykresie, mimo że do żadnej sieci telefon nie jest połączony, a wyszukiwanie innych sieci mam wyłączone, tak samo wyszukiwanie wifi przez google tez zablokowane.

Usługi Google prawie zawsze na pierwszym miejscu, nie udało mi się tego zwalczyć, po ich zablokowaniu youtuba nie dało się używać. Mam nadzieje, ze po aktualizacji do 6.0 w końcu to naprawili.

Edit:

U mnie jasność na automat miedzy 35-55%, zmieniam wieczorem na mniej, bo czasem za mocno daje po oczach :)

A sieć przełączałem chyba po połowie miedzy 3G a 4G

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

To ja się pochwalę moim rekordzikiem z wczoraj (a dokładnie z ostatnich 4 dni):

post-150942-0-67681900-1452779082_thumb.png

post-150942-0-31832100-1452779066_thumb.png

post-150942-0-75999800-1452779072_thumb.png

Soft to najnowszy 5.1.1 reteu.

Jak można policzyć - 2 sumie 3,5 dnia działał.

Ostatni screen zrobiony trochę później. Fonik na tych 3% wytrzymał jeszcze 20-25 minut muzyki.

Nie korzystam z LTE, pasek jasności ustawiony na 0 lub 10-15% (i tak dla mnie za jasny).

Rozmów niedużo - około 4 godzin w sumie (z czego 1 godzinka pod rząd z supportem Microsoftu :P).

Teraz chcę przetestować baterię na 6.0 retasia DualSim i porównać do tego co na 5.1.1 miałem (rekord przy małym używaniu - 2-3 godzinki ekranu - miałem 8 dni), ale dam mu z 2 tygodnie na "ułożenie" baterii pod siebie.

Szczerze to po przenosinach (nie do końca, bo dalej mam i też często z niej korzystam) z Z Ultra, to bateria zdecydowanie na +.

PS. Co do języka angielskiego, to po prostu tak wolę, przyzwyczaiłem się, bo na nieoficjalnych są nazwy "własne" bez tłumaczeń i mieszanka językowa wychodzi po ustawieniu polskiego lub jakiegokolwiek innego niż angielski.

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi