Skocz do zawartości
MojNick

Motorola Moto X Play - czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

ch3mn3y

6.0 może być lepszy od 5.1.1, a na pewno nie jest gorszy:

post-150942-0-75668000-1453051201_thumb.png

post-150942-0-35582500-1453050784_thumb.png

Trzeba liczyć od 88%, bo tyle było po rebrandingu na Azję i wgraniu aktualizacji do 6.0 (to trwało dłużej).

Od 15% już włączyłem pod Oszczędzaniem Baterii (nie widziałem tego pod 5.1.1, ale żadnych opcji niestety nie ma).

PS. Rano było 8%.

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kbrs

Ogladam te wasze czasy z 8h na ekranie i sam nie potrafie dojsc do takiego wyniku, jasne trzyma te 5h i jest o wieeele lepiej niz moj poprzedni nexus 5, ale non toper na pierwszych miejscach mam chrome/wifi/tryb gotowosci czasami jeszcze messengera od fb. tak jak np. tutaj:

svHSVlq.png

DpKzShS.png

martwi mnie to wifi, na 6.0 nie widze nigdzie opcji wylaczenia ciaglego skanowania (w nexie bylo cos takiego) tak samo jak tryb gotowosci ktory takze sporo zzera. lte wlaczone caly czas, wifi tez, jasnosc ekranu dosc nisko ustawiona. uzywam tez fb, twittera, insta, tumblra czy whatsappa ale chyba te apkki nie powinny zrec az tyle. ekran laduje na 4-5 miejscu jak nie nizej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

No Instagram, Snapchat, FB i Messenger to znani zjadacze RAMu , procka, a przez to baterii. Ja z nich nie korzystam, więc to + dla mojej baterii.

Obstawiam, że WhatsApp, Tumblr, czy Twitter też sporo ciągną przez synchronizację i jej usługi działające w tle.

No i ja zwykle mam włączone 2G, na 3G przełączam, jak muszę, a LTE to tylko dla testu używałem.

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kbrs

no ale zeby az tyle? i czemu wlasciwie wifi czy tryb gotowosci sa wiecznie na pierwszym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Ciągła synchronizacja po WiFi może na to wpływać.

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duszek

Na 5.1.1 u mnie z ciągle włączonym 3G (synchronizacje itp.), parę tel dziennie,dużo sms, troche internetu - max 3 doby, dziś wyłączyłem przesył danych, kilka tel, kilka sms, parę razy sprawdzenie poczty i internetu - po 12 godzinach 95%.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kbrs

w nexusie wylaczalem przesylanie danych w tle i roznica w sumie niewielka a wszystkie powiadomienia z fb czy messengera przychodzily pozniej : <

jak wylaczyc na 6.0 to ciagle skanowanie wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duszek

jako

Na 5.1.1 u mnie z ciągle włączonym 3G (synchronizacje itp.), parę tel dziennie,dużo sms, troche internetu - max 3 doby, dziś wyłączyłem przesył danych, kilka tel, kilka sms, parę razy sprawdzenie poczty i internetu - po 12 godzinach 95%.....

dalej nie ładuję.... to już 4,5 dnia - klika sms i tel. dziennie, kilka razy sprawdzanie kont poczty, pogody, wiadomości, sportu - taki eksperyment - 55 % baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Duszek to jestem od Ciebie lepszy. 6 godzin od ładowania: włączone wifi/lte parę telefonów,sms-ów trochę neta, ekran był włączony około godziny i 15 min - zjadło 21% baterii  :DDD. tak jak pisze @Łukasz Gajek 

Ewenement
    .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi