Skocz do zawartości
doll00

Reinstalacja systemu

Rekomendowane odpowiedzi

doll00

witam,

mam bardzo proste pytanie i mam nadzieję, że taka też będzie odpowiedź :)

sam trochę szukałem, ale niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi ......

telefon zaczyna mi się zacinać, więc chciałbym zrobić reinstalację systemu, ale ....... tak aby się za bardzo nie napracować, bo ostatnio jak to robiłem w SGS 3 to straciłem prawie pół dnia  :( .

w "wyśmiewanym" iPhone jest prosta funkcja robienia backupu danych, później zerujemy telefon i reinstalujemy system, a na końcu wgrywamy wcześniejsze dane. po pół godzinie mamy przeinstalowany telefon wraz z wszystkimi danymi, aplikacjami, układem ikon itd.

moje pytanie, czy jest podobne rozwiązanie na Androida?

wiem, że mogę wykorzystać Titanium Backup do zrobienia kopi aplikacji, ale później i tak od nowa muszę ustawić wszystkie ustawienia telefonu, trzeba poukładać od nowa układ ikon aplikacji, a mam ich sporo itp.

jest może jakiś prostrzy sposób lub aplikacja, aby uzyskać podobny efekt jak w iPhone?

z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno97

W S5 reinstalację systemu robi się bardzo prosto.

Ściągasz ze strony sammobile.com ROM dla Twojego telefonu. Ściągnie się w .zip  więc wypakuj by otrzymać plik .tar.md5

W tym czasie ściągnij sterowniki: http://developer.samsung.com/technical-doc/view.do?v=T000000117

Ściągnij Odina 3.09 stąd: http://odindownload.com/download/Odin_v3.09.zip

Jak zainstalujesz sterowniki i wszystko się ściągnie, wrzuć plik .tar.md5 do folderu z Odinem.

Włącz telefon w trybie download - wyłącz, nastepnie vol- + Home + power, i kliknij YES

Podłącz telefon do kompa

Odpal Odina, kliknij AP i wskaz plik .tar.md5 (Odin może na chwilę się zawiesić)

Powinno się wyświetlić USB:COM czy jakoś tak - Odin wykrył telefon

Odznacz F. Reset Time i upewnij się, że Re-Partition jest ODZNACZONE!

Jeśli wszystko jest klikasz Start (Flash!) i czekasz jakieś 5 minut i telefon sam się zrestartuj.

Z tego co sie orientuję, jeżeli wgrasz taki sam ROM, system wgra się na nowo i nic się nie skasuje, jednak może sie zakończyć to bootloopem i wtedy potrzebny niestety factory reset.

Jesli chcesz wykonać backup SMS, polecam aplikację SMS Backup Restore od Ritesh Sahu (czy jakoś tak :E )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@doll00,

Skoro telefon zaczyna się zacinać to proponuje najpierw zrobić Wipe cache partition (czyszczenie pamięci podręcznej) z poziomu Recovery.

Nie usunie to żadnych danych z Twojego telefonu i nie będziesz musiał robić Backupu danych. 

Najpierw wchodzisz do Recovery. Wyłączasz telefon. Naciskasz równocześnie trzy przyciski Volume Up + Home + Power. Wciskasz trzy przyciski do momentu aż w górnym rogu pojawi się napis "Recovery Booting..." Następnie pojawi się menu z którego wybierasz "Wipe cache partition" a później "Reboot system now".

Jak to nie pomoże to przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Wchodzisz do recovery (jak powyżej) i wybierasz tam "wipe data/factory reset" (przywrócenie ustawień fabrycznych). Potwierdzasz swój wybór "Yes, delete all user data" i na końcu "Reboot system now".

Usunie to wszystkie dane z Twojego telefonu więc przed przywróceniem telefonu do ustawień fabrycznych musisz zrobić Backup danych. Możesz zrobić backup danych na swoim koncie Google. 

Wchodzisz w Ustawienia/Backup i zerowanie i zaznaczasz "Utwórz kop.zap.danych" oraz "Automatyczne przywracanie". Na koncie google zrobisz kopię danych aplikacji, haseł WiFi, kontaktów.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po drugie robisz backup danych na koncie samsung (w zakładce konta) gdzie możesz zrobić kopię zapasową sms/mms, rejestru połączeń, tapety i jeszcze kilka opcji mnie ważnych.

W połączeniu z backupem googlowym, jedyne co musisz zrobić to poukładać ikony, stworzyć foldery i skonfigurować pulpity. Appki powinny się same zainstalować.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    najbus

@@bladeno1

Dobrze rozumiem, że jeśli od przejścia na Lolipopa nie robiłem Wipe cache partition to mogę zrobić to bez problemu i ie stracę żadnych danych i ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@@najbus

Tak, to jest tylko czyszczenie pamięci podręcznej, ale nie pamięci telefonu. Służy ona do zapisywania plików które pomagają szybciej uruchamiać aplikację, jak ją wyczyścisz to po 1-2 dniach sama znowu się "zapełni".

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sukashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    najbus

no to chyba to zrobie.
    od stycznia chyba się ossssstro zapełniła :)
    dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    doll00

Jak to nie pomoże to przywróć telefon do ustawień fabrycznych. Wchodzisz do recovery (jak powyżej) i wybierasz tam "wipe data/factory reset" (przywrócenie ustawień fabrycznych). Potwierdzasz swój wybór "Yes, delete all user data" i na końcu "Reboot system now".

Usunie to wszystkie dane z Twojego telefonu więc przed przywróceniem telefonu do ustawień fabrycznych musisz zrobić Backup danych. Możesz zrobić backup danych na swoim koncie Google. 

Wchodzisz w Ustawienia/Backup i zerowanie i zaznaczasz "Utwórz kop.zap.danych" oraz "Automatyczne przywracanie". Na koncie google zrobisz kopię danych aplikacji, haseł WiFi, kontaktów.

Tomaszzz

Napisano dziś, 07:06

Po drugie robisz backup danych na koncie samsung (w zakładce konta) gdzie możesz zrobić kopię zapasową sms/mms, rejestru połączeń, tapety i jeszcze kilka opcji mnie ważnych. 

W połączeniu z backupem googlowym, jedyne co musisz zrobić to poukładać ikony, stworzyć foldery i skonfigurować pulpity. Appki powinny się same zainstalować. 

dziękuję, ale czyli w takim przypadku backup danych z konta Google bądź Samsunga przywróci mi ustawienia aplikacji takie jak np.

- ustawienia programu pocztowego i wszystkich kont na nim skonfigurowanych (ale program pocztowy z Google Play np.AquaMail, a nie standardowy wbudowany)

- ustawienia innych aplikacji, gdzie jest mnóstwo danych konfiguracyjnych np. do kamer ip, do systemu alarmowego itp

- ustawienia kont, które się wypełnia w aplikacjach np. adresy IP, hasła dostępowe itp.

kiedyś do tego wykorzystywałem TitaniumBackup i na pewno działa, ale szukam bardziej kompleksowego rozwiązania do wszystkiego czyli do wszystkich ustawień telefonu oraz dodatkowo do:

- do odtwarzania aplikacji wraz z wszystkimi konfiguracjami, jakie są w nich zawarte

- do odtwarzania pulpitów,

- do odtwarzania folderów oraz siatki aplikacji (bo mam ich sporo i samo ustawienie w kolejności ikon aplikacji i folderów zajmowało mi teraz z 2 godziny  :( )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@doll00,

Nie. Za pomocą konta Google nie zrobisz backupu tego typu ustawień aplikacji. Jeżeli chcesz zrobić dokładną kopię użyj najlepiej Titanium Backup albo My Backup!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikhnal
    kiedyś do tego wykorzystywałem TitaniumBackup i na pewno działa, ale szukam bardziej kompleksowego rozwiązania do wszystkiego czyli do wszystkich ustawień telefonu

Przecież w Titanium Backup masz takie zadanie właśnie, backup wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi