Skocz do zawartości
lukasz04

Wasza opinia na temat mojej aplikacji

  Rekomendowane odpowiedzi

  Witam, proszę o opinię na temat tworzonej przeze mnie aplikacji na androida.

  Opisana tutaj aplikacja to jednocześnie temat mojej pracy inżynierskiej. Aplikacja ta będzie miała za zadanie ewidencjować zdarzenia, więc na ten przykład służyć będzie "mobilnym" reporterom amatorom, chcącym poinformować media, czy to mniejsze, czy o większym zasięgu, o wydarzeniu obecnie odbywającym się w pobliżu takiego mobilka. Takie wydarzenia będą mogły odbierać wszelkiego rodzaju media w całym kraju, co znacznie uprości działanie mediów i być może poprawi ich dotarcie do wydarzeń z terenu.

  Dokumentację zdarzenia będzie można wykonać na różne sposoby. Możliwym będzie dodanie zdjęcia / zdjęć z danego wydarzenia, by móc zobrazować to, co się wydarzyło. Dodatkową opcją będzie również nagranie video, co znacznie urozmaici przegląd takiego zgłoszenia. Mobilek będzie musiał / mógł umieścić tytuł wydarzenia oraz jego opis. Będzie można rozwiązać to na dwa sposoby: pierwszy standardowy, to napisanie tekstem zawartości; drugi to możliwość nagrania ścieżki audio, czyli po prostu nagranie opisu wydarzenia. Idąc tą możliwością, można będzie dołączyć różnego rodzaju krótkie wywiady z uczestnikami wydarzenia, itp. Podobnie, na dwa sposoby możliwym będzie podanie lokalizacji wydarzenia - można zrobić to ręcznie lub zezwolić aplikacji na namierzenie pozycji przez GPS w telefonie.

  Fajną opcją będzie "fast shot", czyli przycisk szybkiego wykonania akcji - bez przechodzenia przez kolejne zakładki w aplikacji, za jednym przyciskiem można udokumentować zdjęciem wydarzenie.

  Opcją dodatkową będzie możliwy wybór odbiorców wydarzenia, przez wskazanie mediów z całego kraju, lub z danego województwa / miasta. Poza lokalizacją odbiorców, będzie można spersonalizować ich na zasadzie działania takiego przedsiębiorstwa - czy ma to być radio, radio internetowe, telewizja czy prasa.

  Aplikacja umożliwi założenie a następnie zalogowanie się do swojego konta. Będzie to przydatne dla wszelkich statystyk związanych z kontem - chociażby ilość już udokumentowanych zdarzeń. Różnego rodzaju statystyki przydadzą się do wprowadzenia grywalizacji, czyli w pewnym sensie otrzymywania "osiągnięć" z prowadzonej pracy w aplikacji. Interfejs będzie zawierał powyżej wspomnianą, opcję dodania wydarzenia, a także przegląd własnych wstawek oraz przegląd najnowszych i najważniejszych wydarzeń użytkowników. Aplikację będzie można spersonalizować pod swoje urządzenie - ustawienia różnej maści.

  Co Wam się podoba z pomysłów, które wymieniłem, a co byście zmienili? Może coś jest jednak Waszym zdaniem jest niepotrzebne, natomiast jakieś istotne kwestie pominąłem? Bardzo proszę o komentarze, są one dla mnie bardzo cenne.

  Poniżej kilka zdjęć z aktualnych postępów.

  15092205283220451613601635.png15092205282920451613601634.png

  15092205282720451613601633.png15092205284120451613601636.png

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Brawo! teraz każdy może zostać reporterem w pewnym sensie.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  mp107

  Pomysł całkiem ciekawy.

  Można by dodać możliwość oceniania wydarzeń innych osób na zasadzie PRAWDA/NIEPRAWDA.

  Powyżej pewnego limitu zdarzenia mogłyby zostać zakwalifikowane jako prawdziwe.

  Przy przeglądaniu ogólnej listy wydarzeń przydatna byłaby możliwość wyboru pomiędzy pokazywaniem wszystkich wydarzeń lub tylko tych zakwalifikowanych jako prawdziwe.

  W ten sposób osoby chcące aktywnie uczestniczyć i rywalizować między sobą mieliby możliwość oceniania pracy innych. Niestety istniałoby ryzyko zagrań nie fair play, jak np. ocenianie pracy innych negatywnie (może ustawić jakiś limit własnych prawdziwych wydarzeń powyżej którego byłaby możliwość oceniania wydarzeń jako nieprawda?).

  Z kolei użytkownicy chcący tylko przejrzeć wydarzenia (bez ich tworzenia) byliby również zadowoleni (jeśli i oni są docelową grupą użytkowników aplikacji).

  Edytowane przez mp107

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x