Skocz do zawartości
Krokogator

Galaxy S6 Edge+ - (szybka) ładowarka bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiecie Edge+ obsługuje nowy standard ładowania bezprzewodowego (fast wireless charging). W internecie można już znaleźć pierwsze egzemplarze. Ktoś gdzieś już kupował zna dobre źródło? :)

Mi się udało znaleźć: http://allegro.pl/ladowarka-bezprzewodowa-qi-samsung-s6-edge-plus-i5665255688.html

Według samsunga ładowanie do pełna w 120minut (2h) czyli całkiem szybko, do tego ładowarka wyłącza się po naładowaniu czego nie robią inne (nieoryginalne) podkładki. Warto nadmienić, że w gruncie rzeczy to jest tylko podstawka, do zasilania musimy wykorzystać oryginalną ładowarkę dołączoną do telefonu (lub inną obsługującą fast charge, zwykła będzie ładować około 3h)

Edytowane przez Krokogator
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tą ładowarkę w kolorze czarnym - do niej podpięta oryginalna ładowarka. W czasie ładowania świeci na kolor niebieski i po naładowaniu sygnalizuje kolorem zielonym i przestaje ładować. Miałem wcześniej oryginalną ładowarkę bezprzewodową do Note 4 ale ta ją zamiata prędkością i funkcjonalnością, jest mniejsza i według mnie ładniejsza wizualnie.

Polecam w 100%.

Co do zakupu kupowałem na allegro od użytkownika zalewmobile i mogę śmiało polecić.

Link podany w temacie to użytkownik sigmo_pl kupowałem u nich wiele razy akcesoria do swoich samsungów i też są godni polecenia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, bo jak ta ładowarka wychodziła za granicą to w przeliczeniu na pln było około 250 zł xD

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Arkania

To są nieoficjalne ładowarki (chyba, że mi się coś źle wyświetla na telefonie) i bez fast charge czyli ładowanie około 3 godzin od 0 do 100%

Taka ciekawostka, oryginalna dedykowana do edge+/note5 ładowarka sama się wyłącza po naładowaniu w przeciwieństwie do nieoficjalnych, które to robią dopiero po zdjęciu smartfona z podstawki.

PS. Ostrzeżenie dla ludzi lubiących oszczędności. Niektóre nieoficjalne ładowarki (nawet oryginalna zwykła do s6/s6 edge) mogą nie działać lub ładować tylko przez krótką chwilę. Czytałem trochę na ten temat na xda, lecz z tego co pamiętam problem występuje głównie przy używaniu edge+ ze zwykłą ładowarką bezprzewodową od S6/S6 edge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozo

@up Przecież ta ładowarka od s6 w połączeniu z s6 też się wyłącza po naładowaniu (zapala się wtedy zielona dioda).

Pierwszy raz słyszę że oryginalna ładowarka od s6 będzie źle ładować edge+??? A niby dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kozo

Jest cały temat w tej sprawie

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3184169

Galaxy S6 Edge+ not charging with Samsung Wireless Charger

980fafc5079fb3f28c6361933151292b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kozo

Dzięki za link. Po przeczytaniu wszystkich postów widać że jest/był to błąd softwareowy lub ludzki;) mianowicie jednym zaczęło działać po aktualizacji a u innych okazało się że mieli podpiętą 1A ładowarkę gdzie jak byk jest zaznaczone że musi być 2A. Teoria że do edge+ musi inna ładowarka (ta z fast) od początku była naciągana gdyż musi ona spełniać tylko standard qi i tyle. Jak nie masz tej z fast to tylko tyle znaczy że będziesz dłużej czekać;) czesto niebieskie dioda miga jak jest jakiś problem z zasilaniem : albo zła ładowarka sieciowa, albo trefny kabel usb (jego akurat można szybko sprawdzić programikiem z google play - galaxy charging) albo właśnie telefon ale w sensie softwareowym że telefon nie przechodzi w tryb uśpienia czyli niższego poboru prądu tak aby to ładowanie było większe niż zużycie w danym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi