Skocz do zawartości
jacob4187

Wymiana gniazda słuchawkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam Note II z jedną wadą - zepsute gniazdo słuchawkowe. Po włożeniu słuchawek i włączeniu piosenki, słychać tylko "buczenie" (sprawdzane na innych słuchawkach, tak samo). Dodatkowo wtyk wchodzi luźniej niż powinien, więc na moje oko są zepsute (powyginane) styki. W serwisie za wymianę gniazda powiedzieli mi 90 zł - trochę dużo. Znalazłem w dwóch sklepach internetowych tę cześć za 30-40 zł, więc planuję to wymienić na własną rękę.

Nigdy nie rozkręcałem tego Note, czy trudno jest się dobrać do tego złącza słuchawkowego i później poskładać telefon z nowym złączem aby nic nie zepsuć? 

Przy okazji chciałbym rozebrać również szybkę, ponieważ pod nią jest mała skaza na rogu ekranu, nie przeszkadza to ale chciałbym wyczyścić, przy okazji również wyczyścić diodę ponieważ jest od wewnątrz zabrudzona - czy szybka jest na kleju i będzie problem z jej rozebraniem czy jest większy problem i lepiej tego nie dotykać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

https://www.youtube.com/watch?t=304&v=gD6zGVbqNMA

Oryginalnie to nie jest szybka, tylko integralna część ekranu. Klejona. Jeżeli pod nią coś jest, to może np. znaczyć, że ktoś już przy nim grzebał i wcześniej digitizer uległ uszkodzeniu. Na Twoim miejscu bym raczej nie ruszał.

Edytowane przez jackpe
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, dziękuję Ci bardzo za ten filmik, wszystko już wiem.

Rzeczywiście widzę że digitizer jest klejony, wolę więc nie ruszać. Ta delikatna skaza wygląda jak mmm... trochę wysuszonego kleju. Takiego go kupiłem, nie przeszkadza mi to przy użytkowaniu więc nie będę się z tym bawić. Rozkręcany chyba nie był, śrubki wyglądają na nienaruszone.

//Edit: Szukałem jeszcze w jednym serwisie tego wejścia do kupna, chciałem tylko żebyście mi potwierdzili czy dobrze patrzę, czy to wejście słuchawkowe jest połączone z głośnikiem? Większość aukcji jest nazwana "Taśma z głośnikiem złącze HF Galaxy Note 2", wygląda tak jak powinno ale wolałbym się upewnić ;)

Edytowane przez jacob4187

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Tu może @@the_naturat_com Ci pomoże. 

Jest bardziej "techniczny" :-) Ale faktem jest, że wszędzie je widzę jako integralną część z głośnikiem. 

http://www.etradesupply.com/oem-samsung-galaxy-note-ii-n7100-earphone-jack-flex-cable-ribbon-with-ear-speaker.html

Edytowane przez jackpe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż to, dokładnie o to mi chodziło ;)

Dzięki bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dokładnie. @@jackpe ma rację. Trzeba wymienić cały ten moduł. Dobrze go widać na powyższym filmiku w momencie 4:55. @@jacob4187 pamiętaj, że nowy element będzie zamiennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@the_naturat_com zdaję sobie z tego sprawę że będzie zamiennikiem. Masz może jakieś doświadczenie czy takie zamienniki działają gorzej? Jeśli to jeden moduł, to bardziej się obawiam czy głośnik będzie działał dobrze i wystarczająco głośno jak działa teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre ceny zawrotne :o

Myślałem nad odbiornikiem audio bluetooth, ale czasami chce się podpiąć aux do samochodu i nie myśleć o tym żeby ten odbiornik zabierać za każdym razem ze sobą, więc wolę wymienić gniazdo, mieć spokój i działający w 100% telefon :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacob4187 ja postawił bym na oryginał z demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi