Skocz do zawartości
jacym

Po restarcie telefonu znika widzialność karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

jacym

Problem z kartą pojawił się po raz pierwszy po aktualizacji V20t. Może to zbieg okoliczności ? Nie długo po tym fakcie odmówiła posłuszeństwa karta SD SanDisk 128GB  -stała sie nie widoczna dla telefonu ale tez dla innych urządzen jak np PC - poszła na reklamację. Na czas oczekiwania na reklamacje zainstalowałem kartę 32 GB GoodRam a ta z kolei czasem po restarcie Telefonu tez jest nie widoczna a na ekranie po zalogowaniu mam komunikat - Zainstalowano kartę SD -  ale jej nie widać .Kolejny restart zazwyczaj rozwiązuje problem i widoczność zewnętrznej karty SD powraca. Cóż to może być??? Formatowałem juz tę kartę ale problem powraca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

I co my mamy odpowiedzieć?

Sprawdź trzecią kartę, jak też padnie to wina telefonu.

Albo masz uszkodzony telefon który uwala karty - wtedy oddaj na gwarancję, albo zbieg okoliczności...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Gniazda kart microSD bywają nieraz niestarannie wykonane i wówczas jest zwyczajnie problem ze stykami.

... ale to nie powinno uszkadzać kolejnych kart.

Często "wachlowałeś" kartami w tym fonie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacym

@up

Dość długo miałem 64 GB i żadnych problemów,żadnego "wachlowania" kartami. Gdy tę oddałem swojej żonie do jej phona  z kolejnymi dwoma zakupionymi  zaczęły sie problemy jak wyżej.

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy posta wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

@up

Można wiedzieć co to była za karta, ta bezproblemowa 64GB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Sformatuj w czytniku w pc na fat32, możesz użyć mini tool partition wizard - usuń/utwórz partycję - primary, fat32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacym

@up

Można wiedzieć co to była za karta, ta bezproblemowa 64GB ?

To była  Micro Secure Digital 64GB  - SanDisc prawdopodobnie ,juz nie pamiętam.

UP @@dzidexx

Ta felerna karta SD była juz formatowana w telefonie i aktualnie w czytniku PC pokazuje iz jest FAT32 primary,aktywna.Zastanawiam sie czy ponowne sformatowanie jej w czytniku zmieni cokolwiek. Ok ,zrobie to po zrobieniu Backap-u bo nie mam innego wyjscia.Chwilowo jestem poza zasiegiem wszelkich sklepów abym mógł spróbować innych opcji. Napiszę jaki bedzie tego rezultat. A tak na marginesie -jakiego systemu plików natywnie uzywa nasz telefon?

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

System jest zazwyczaj w ext4 - nie obsługiwany przez win. Fat32 jest obsługiwany praktycznie przez wszystko i taki jest domyślny system plików k.sd dla androida.

Jeśli karta była używana w innym sprzęcie należało ją sformatować przed przekładką.

Ja osobiście preferuję formatowanie w PC - czytnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Preferencje swoja droga, ale format w uradzeniu nada najbardziej dopasowany rozmiar klasrtra przez co karta dziala naszybciej w urzadzeniu i moze to byc inny rozmiar niz domyslny w windows.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@marcinb24

Nie mogę się z tobą zgodzić - k.sd. w fonie jest zamontowana w dwóch miejscach: mnt/ i storage/; android od wersji ?.? nie odmontowuje jej nawet po podłączeniu do pc; format inny nż fat32/4096 może co najwyżej zwolnić zapis/odczyt. Google, wprowadzając ograniczenia w dostępie do k.sd, nie był zainteresowany naszym komfortem użytkowania.

Biorąc to wszystko pod uwagę uważam, że pewniejszy jest format w czytniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi