Skocz do zawartości
jacym

Po restarcie telefonu znika widzialność karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

marcinb24

@up - no to jak? najpierw nie zgadzasz sie ze mna, a zaraz piszesz to samo ze klaster co najwyzej wpkynie na szybkosc...potwierdzajac moja teze. To samo mialem na mysli piszac ze uzyska sie najlepsza wysajnosc przy formacie na urzadzeniu... Po czym piszesz ze i tak wolisz format na pc i ew. wolniejsza karte... Twoj wybor.

Nie bez powodu producent w instukcji obslugi zaleca format karty na uzadzeniu docelowym nie na PC.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Podobno duże karty trzeba formatować z systemem plików FAT32 i klastrem 32KB i wówczas jest OK, ale nie mam jak sprawdzić z powodu braku takiego nośnika. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacym

@up

Pomału tracę cierpliwość.... Po formacie karty SD w czytniku PC do FAT32 i przełożeniu jej do telefonu - była niewidoczna !!! Ręce opadają... Kolejny format ale juz w telefonie i niby jest OK, wgrywam trochę muzy MP3 i po 1 dniu zauważam że pliki MP3 są widoczne jako jakieś krzaki (chinskie) a jednoczesnie nie widoczne dla odtwarzacza. No cóż ,kolejny format w telefonie i teraz po podłaczeniu fona do PC kablem USB w Eksploatorze Windows widzę system plików karty SD jako: Rodzajowy hierarchiczny. Z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia? O dziwo narazie jest OK i kolejne restarty phona nie powodują iz widzialność karty znika. Zastanawia mnie równiez iż foldery tworzone z poziomu telefonu nie sa widoczne w Windows po podłączeniu USB.

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy poprzedniego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli problemy wrócą - użyja mini tool partition (darmowy na win). W czytniku usuń partycję - apply, utwórz partycję fat32/primary - apply.

W czym kartę/y używała żona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacym

@up

Karta SD 32GB GoodRam z która mam teraz problem to nówka z sklepu chwilowo w zastępstwie karty 128 GB SanDisk która jakis czas temu poszła na reklamacje bo po 2 tyg używania zniknęła-przestała byc widoczna dla czegokolwiek. Ponoć SanDisk uznał reklamacje i dali nową ale nie jestem chwilowo w kraju i nie moge jej odebrać. Żonka używa mojej poprzedniej 64GB SD i wszystko gra.

Co to jest: RODZAJOWY HIERARCHICZNY - taki mam teraz system plików na karcie SD 32 GB ,tak pokazuje Win po podłączeniu phona kablem USB. Formatowanie a raczej usuwanie danych ( na telefonie nie ma takiej opcji jak format) i ponowne zainstalowanie karty robiłem z poziomu telefonu.

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy poprzedniego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Najprościej folder/podfolder/plik.

Jeśli działa to dobrze. Każdy system coś dorzuci od siebie - stąd moje pytania i sugestia mini tool...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi