Skocz do zawartości
XGrzesX

Death Grip i reklamacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w ustawienia, informacje o telefonie, sieć. Typ sieci komórkowej powie Ci czy masz 2g czy 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kacpi

HSDPA..., czyli 3G ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lgplay

Tak HSDPA to 3G. W play najlepiej mieć na ogół ustawione w Sieci zwykłe i bezprzewodowe-> Sieci komórkowe-> Tryb sieci na "Tylko gsm" (2G) i będzie spokój ;). Ja tak robię i nie martwię się o zasięg oraz bateria trzyma mi lepiej (ale też bez rewelacji ;)). A jak potrzebuje mieć trochę szybszy internet to przełączam na "Tylko WCDMA".

Edytowane przez lgplay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytanie moze i jest głupie, ale muszę je zadać. Jak sprawdzić, czy mam 2g, 3g czy 4g ?

TAk troszke obok: HTC Sensation w wersji na EU nie obsluguje 4g ani zadna polska siec tez na tym nie smiga :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LTE to nie obsługuje, ale HSDPA+ ma status 3.5G co niby oznacza już 4G. Choćby dlatego Play uważa się za sieć 4G. Ale to nie jest prawdziwe 4G ;) Tak wiem. Masło maślane. Ale technologie ciężko się tworzy i dlatego ma się je ciężko rozumieć ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kacpi

Dzięki za pomoc. Po przełączeniu na "Tylko GSM" zasięg leci do 3 kresek i nijak nie złapie tego telefonu, to kreski nie znikają :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie, więc może tutaj. Czy mogę wysłać telefon do sklepu na 'niezgodność towaru z umową' jeżeli po lekkim naciśnięciu na ekran telefon 'skrzypi', oraz jeżeli trzymam go poziomo to często gubi zasięg WiFi?

*telefon kupiono ~3mies. temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak mocno skrzypi. A gubienie zasięgu w poziomie to raczej norma niż wada techniczna. U mnie niby nie stwierdzono wady a w poziomie jak całkiem się złapie - to jesli wifi jest słabe i daleko np centrum handlowe to mi też gubi zasięg.

Za niezgodność towaru liczy się każdą rzecz, która miała by nie wystąpić w standardzie. Luźny ekran to raczej dobry powód. Wiem, że jest jakiś topic na forum o tym ekranie. Może napisz też tam Piotrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    komonk

miałem HTC desire ( te same problemy z zasięgiem GSM ), mam Sensation, dobija mnie że przy słabym zasięgu nie można odebrać rozmowy ( siec ustawiona na PLAY bo na niej net działa ) , daje odbierz i zwiecha , i pisze że nie odebrałem .

/ciach/

Jutro wkładam kartę z T Mobile i potestuje , czy to HTC daje popalić , czy poprostu mam dom w zasięgu 4-ech nadajników i SENSATION przełącza między nadajnikami i głupieje , a wiemy że dodatkowo w sieci PLAY przełącza jeszcze między Orange i PLUSEM ..

<Smogg> Porównania telefonów i odpowiedzi na pytania "co kupić?" posiadają swoje dedykowane działy na forum.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi