Skocz do zawartości
justblue

Zwiększenie poziomu głośności i oszczędność energii

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :)

czy orientujecie sie jak poprzez menu serwisowe 3845#*970# zwiększyć poziom głośności radia w P970? chodzi mi głównie o słuchawki, a nie o wbudowany głośnik

ponadto czy słyszeliście może o kodach zwiększających oszczędność energii, np. czy analogicznie jak w samsungu wave ustawienie w ap cp usb switching -> ap usb może przynieść pozytywny efekt?

---------- Post dołączono o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

w poradniku dotyczącym GT540 znalazłem coś takiego:

1.Wchodzimy w menu serwisowe

2.Device Test-->Sound Test-->Audio CAL Tool-->Subsystem Callibration

3.W "Vacoder" wybieramy [34] STEREO_HEADSET_AUDIO

4 W "Gain Type" wybieramy Headset Volume

5.W set data ustawiamy odpowiadająca nam wartość,polecam 58 i klikamu OK,(w Get data macie podaną wartość jak jest ustawiona.)

6.Czas na zapisanie naszej pracy: Dajemy raz wstecz i klikamy Write all to MEM(jeżeli wyskoczy że sie nie dało)to klikamy Write All to EFS a potem to wcześniejsze,

7.Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po ponownym wyłączeniu i włączeniu telefonu.

w menu serwisowym P970 w zasadzie jest to samo, ale nie mogę zapisać zmian - klikanie OK nic nie daje, cofanie strzałką na telefonie też nie prowadzi do opcji Write...

czy ktoś z was potrafi obsługiwać menu serwisowe P970, na tyle, żeby dokonać zmian regulacji głośności radia? radio gra tu stanowczo za cicho, żeby je komfortowo słuchać na ulicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchajcie to raczej nie jest efekt uformowania baterii, bo prostu zaczęła długo trzymać po następującym ustawieniu:

1. wchodzimy w menu serwisowe wpisując na klawiaturze kod 3845#*970#

2. wchodzimy w AP CP USB Switching

3. klikamy w CP UART

4. na chwilę pojawia się potwierdzenie w okrągłej ramce

5. wychodzimy i restartujemy telefon

jeśli macie odwagę ;) to sprawdźcie czy u was też to działa, czy również zwiększa się oszczędność baterii

DISCLAIMER: Wszystko to robisz na własną odpowiedzialność! Nie wiem jak to ustawienie wpływa na pozostałe funkcje telefonu i jego wydajność, ale u mnie wszystko działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej wersji oprogramowania to robiłeś?

Jaki jest mechanizm tego tricku i na czym polega jego działanie?

Jakie jest oryginalne ustawienie w menu serwisowym w przypadku konieczności powrotu do zwykłych ustawień?

Czy ktoś jeszcze testował powyższą metodę i podzieli się z nami efektami?

Ja na razie się wstrzymam, bo dopiero co flashowałem telefon po usterce oprogramowania i chcę się nim trochę nacieszyć ;)

Edytowane przez D-Artur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drako

Nie wiem jak wg was, ale ja po 2 latach użytkowania G1 uważam, że ten telefon jest cholernie głośny! Nie mam powodu by jeszcze jakoś podkręcać jego głośność, bo nawet niedosłyszący słyszą jak się wydziera te pudełko w kieszeni :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na jakiej wersji oprogramowania to robiłeś?

Jaki jest mechanizm tego tricku i na czym polega jego działanie?

Jakie jest oryginalne ustawienie w menu serwisowym w przypadku konieczności powrotu do zwykłych ustawień?

Czy ktoś jeszcze testował powyższą metodę i podzieli się z nami efektami?

Ja na razie się wstrzymam, bo dopiero co flashowałem telefon po usterce oprogramowania i chcę się nim trochę nacieszyć ;)

ok, jak nie jesteś przekonany to lepiej nie ustawiaj

prawdopodobnie chodzi o tryb dostępu, przetwarzania i transmisji danych przez procesor. w przypadku AP będzie to tryb Application Process, a CP - Central Process. wydaje mi się, że to przypomina ustawienia wydajności procesora w windowsach - czy ma być nastawiony na wydajność systemu czy aplikacji. wpływ na zużycie baterii polegałby na tym, że jeden z tych trybów zużywa mniej energii i zasobów sprzętowych

niestety nie wiem jakie są domyśle ustawienia fabryczne a:/

najlepiej byłoby dorwać jakiegoś serwisanta z LG, albo może pomęczyć LG - kto się zgłasza na chętnego? a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi