Skocz do zawartości
manipulator

Po aktualizacji Alcatel 6039H (5.0.2-010 06P) bateria bardzo krótko działa na jednym ładowaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem ostatnio aktualizacje do wersji 5.0.2-010 06P i szlag mnie trafia ponieważ bateria schodzi w oczach. Wcześniej na wersji 5.0.2-010 05P telefon działał do 3 dni przy średnim użytkowaniu, teraz po prostu to porażka.

Telefon Alcatel Idol 3 6039H (4.7) z T-Mobile.

Mam więc pytanie - w jaki sposób mogę wgrać ponownie poprzednią wersję ROMu do tego telefonu ?

Aplikacja Mobile Upgrade Q 4.8.7 mówi że w telefonie jest najnowsza wersja i nic nie mogę zrobić...

Bardzo proszę o pomoc !

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Modyfikacja tytłu wątku niezgodnego z regulaminem forum oraz usunięcie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj na xda

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

też mam tel z t-mobile chociaż nie widzę brandu. tą samą wersję i bateria trzyma tak samo. po aktualizacji przywróciłem ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luko80

Witam,

możecie potwierdzić, że problem z baterią nadal występuje? - @@manipulator, zostałeś przy wersji 06?

Ja kupiłem ten telefon tydzień temu, również u tego samego operatora. Aktualnie mam 5.0.2-010 03P i też wg mnie bateria krótko trzyma (3 dni przy średnim użytkowaniu) ...niemniej jednak monituje mi, że dostępna jest 5.0.2-010 06P ...i nie wiem czy instalować, czy nie.

Jakie są w ogóle zmiany?

Czy w ogóle można instalować przez WiFi, czy lepiej jakoś pobrać na komputer i przez USB? Szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego najlepiej i najbezpieczniej zabrać?

No i podstawowa sprawa - czy nie tracę gwarancji?

Edytowane przez luko80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luko80

Witajcie,

czy ktoś mógłby odnieść się do powyższego...

Muszę też dodać po, że bateria b. krótko trzyma (przypomnę, soft 03P), a praktycznie nic nie robię na tym telefonie. Jestem coraz bardziej zaniepokojony. Dziś np. telefon tylko leżał i w ciągu 2-3 godz. spadło o ok 20% - coś chyba nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

aktualizujesz do najnowszej wersji i potem robisz ustawienia fabryczne. co do baterii to się nie wypowiem bo telefon używam non stop łącznie z twitch.tv więc czasami ładuję raz dziennie. przez noc nic nie spada - mam tylko widget pogody która aktualizuje się od 6 do 24. sporo też zależy od synchronizacji google i aplikacji np facebook

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luko80

Dzięki za odzew.

A jak dokładniej zabrać się do aktualizacji? Mając włączone WiFi, pobieram tylko aktualizację przez telefon?

Co do batrerii, zazwyczaj mam wyłączoną komórkową transmisję danych i WiFi, włączam tylko jak chcę sprawdzić pocztę, odpalić FlightRadar (póki co jedyna aplikacja jaką pobrałem) czy GoogleMaps (facebooka nie używam). Aż boję się pomyśleć ile będzie trzymała jak zacznę słuchać muzyki czy robić zdjęcia :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

nie wiem co to za aplikacja flightradar. pobierasz przez wifi i aktualizujesz. telefon sam uruchomi się ponownie i może to trwać kilka-kilkanaście minut. jak już się uruchomi to robisz ustawienia fabryczne. zapomniałem dodać że sygnał sieci komórkowej też ma znaczenie jeśli chodzi o baterię. ja mam ustawione tylko wcdma bo często podróżuję miasto-wieś. 

jeśli chcesz bardziej szczegółowe ustawienia - tzn co jeszcze warto wyłączyć to mogę napisać jutro

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luko80

Jasne, będę wdzięczny.

Ps. Flightradar służy do podglądu rzeczywistego ruchu lotniczego na świecie - fajna sprawa jak ktoś jest pasjonatem lotnictwa :) ..ale nie działa ona w tle (chyba).

Jeszcze jedno pytanie - czy aktualizując oprogramowanie do wersji 06P nie tracę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

gwarancji nie tracisz przy aktualizacjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi