Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
maxprzemo

Motorola Moto G 3rd ( 2015 ) Odblokowanie Bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

Odblokowanie Bootloadera powoduje utratę gwarancji na telefon !!! Przemyśl dwa razy zanim to zrobisz !!!

Poradnik napisany jest w celach informacyjnych, wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność
    NIE JESTEM I NIGDY NIE BĘDĘ ODPOWIEDZIALNY JEŻELI TWÓJ TELEFON STANIE SIĘ DROGIM PRZYCISKIEM DO PAPIERU !

Metoda ta usuwa wszystkie dane z telefonu ( kontakty, konta, aplikacje i ich dane, wiadomości sms, spis połączeń itd.) więc wykonaj kopię zapasową danych.

INSTRUKCJA ODBLOKOWANIA :

• Upewnij się że telefon jest naładowany w 100% i posiadasz przewód USB.
    • Zainstaluj najnowsze sterowniki Motorola USB Drivers Pobierz tutaj
    • Pobierz oprogramowanie adb oraz Fastboot ( polecam tą paczkę którą sam używam Pobierz tutaj) użytkownicy Windows 10 mogą potrzebować tej paczki ( LINK ) .
    • Stwórz folder na komputerze ( o nazwie np. moto ) i wypakuj do niego zawartość paczki .zip
    • Włącz Debugowanie USB w telefonie (Wejdż w Ustawienia >> Informacje o telefonie następnie kliknij szybko 7 razy Numer kompilacji [ Odblokują się Opcje programisty]. Wejdź w Ustawienia >> Opcje programisty i włącz suwakiem Debugowanie USB
    • Włącz Zdjęcie blokady OEM. Wejdź w Ustawienia >> Opcje programisty i włącz suwakiem Zdjęcie blokady OEM
    • Podłącz telefon do komputera przewodem USB 
    • Wejdź do folderu moto na komputerze ( tam gdzie wypakowane są pliki )
      Uruchom wiersz poleceń ( terminal)( shift + prawy przycisk myszy ) z menu wybierz opcję Otwórz okno polecenia tutaj

aey81e.jpg

• Wpisz komendę w terminalu

adb reboot-bootloader

Telefon zrestartuje się do trybu fastboot mode

2hdcrb6.jpg

• Gdy telefon znajduje się w trybie fastboot, sprawdzić czy komputer widzi urządzenie.
      Wpisz komendę w terminalu

fastboot devices

W odpowiedzi pokaże się Serial Number telefonu (Serial Number powinien być zgodny z tym widocznym w telefonie ) oznacza to że połączenie jest prawidłowe.
    • Z tego samego terminala, wpisz następujące polecenie w celu uzyskania kodu odblokowania bootloadera

fastboot oem get_unlock_data

Zwracana wartość służy do pobierania klucza odblokowującego.
      Przykład:

(bootloader) 0A40040192024205#4C4D3556313230
      (bootloader) 30373731363031303332323239#BD00
      (bootloader) 8A672BA4746C2CE02328A2AC0C39F95
      (bootloader) 1A3E5#1F53280002000000000000000
      (bootloader) 0000000

Wartość skopiuj z terminala do notatnika i usuń zbędne dane. Usuń napis ( bootloader) oraz połącz wszystkie wiersze w jeden ciąg znaków. Po edycji kod powinien wyglądać tak :
      0A40040192024205#4C4D355631323030373731363031303332323239#BD008A672BA4746C2CE02328A2AC0C39F951A3E5#1F532800020000000000000000000000

• Wejdź na stronę Motorola Bootloader Unlock
    • Na pierwszej stronie kliknij NEXT ( na samym dole ).
    • Na drugiej stronie musisz się zarejestrować . Są dwie metody rejestracji, konto Google lub Motorola ID.
    • Na trzeciej stronie przechodzisz do punktu 6. W okno wklejasz kod pozyskany w trybie fastboot. Klikasz Can my device be unlocked? Musisz też zaakceptować warunki umowy ( na dole klikasz I Agree ).
    • Na podany adres email przyjdzie klucz odblokowujący ( w moim przypadku email doszedł po paru sekundach ).
    • Uruchamiamy ponownie telefon w trybie fastboot mode. W terminalu wpisujemy komendę

fastboot oem unlock <klucz>

Gdzie wiadomo że słowo <klucz> zastępujemy kodem z emaila.
    • I to wszystko. Telefon po wciśnięciu enter zrestartuje się. Uruchomi się wyczyszczony ale z odblokowanym bootloaderem.

Metoda przetestowana przeze mnie osobiście.

Edytowane przez mattaj86
    Dodałem prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

Mam pytanie tak z ciekawości. Czy odlbokowany bootloader da się jakoś ponownie zablokować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pokulan

Da, ale zostanie po tym ślad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie . Posiadam tą motorole tylko 16 i robiłem zgodnie z opisem i w miejscu device is locked status   code 3 . Co robię nie tak. I jak by mi ktos pomógł zrotować. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum XDA wyczytałem, że może być taki komunikat. Ważne, że urządzenie jest odblokowane.

Dotyczyło to MOTO X, ale pewnie i tutaj się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@hazard2

Status 2 - zablokowany przez użytkownika - kod już raz został wysłany.

Status 3 - BL odblokowany.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie mam jedno pytanie odblokowałem sobie bootloadera i przy starcie telefonu pokazuje si e ten komunikat o odblokowaniu boot loadera a chcialem ją ukryć gdzieś wczoraj czytalem ze można ale nie mogę teraz znaleźć . Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W celu ponownego zablokowania bootloadera,to po komendzie "fastboot devices" wpisuję "fastboot oem lock"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tak.

Zablokujesz chyba tylko stock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi