Skocz do zawartości
Victorarmy

Pytania nowego użytkownika - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat odrobine nietypowy, nie wiem czy w dobrym miejscu poruszony. Jestem w zasadzie tylko posrednikiem wiec prosze o wyrozumialosc. W zwiazku z tym, ze istnieje wysokie prwadopodobienstwo, proby inwigilacji telefonu mojej znajomej, mam takie pytania.

- czy da sie obejsc blokade ekranu zabezpieczona haslem,

- czy mozna zrobic zdjecie glowna kamera bez zdjecia blokady ekranu,

- czy da sie zainstalowac niewidoczne oprogramowanie szpiegujace,

oraz

- czy zresetowanie do ustawien fabrycznych pozbyloby ewentualnych zlosliwych aplikacji.

Dziekuje za ewentualne odpowiedzi i wskazowki i orzepraszam za brak polskich znakow.

Edytowane przez Araa
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

1. Raczej nie

2. Tak.

3. Tak.

4. Nie.

Poczytaj np. o aplikacji cerberus.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Na mój gust, Smart AppLock skuteczniej chroni fon.

Do lokalizacji w sumie nie potrzebne są jakieś dziwaczne aplikacje, ale trzeba mieć na moment dostęp do inwigilowanego telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za informacje i jesli pozwolicie pociagne temat. Czy jest jakis skuteczny sposob na pozbycie sie ewentualnego szpiega i sposob na zabezpieczenie na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Wipe + wgranie softu od nowa.

Dbanie o hasło, nie dawanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Najskuteczniej flashować stockowym ROMem, a później powyrywać zęby rodzimym szpiegom od googla, czyli deinstalacja, mrożenie i blokowaie wybranych uprawnień poszczególnym aplikacjom.

Następnie dobre zabezpieczenie urządzenia, np. aplikacją, której nazwę już wymieniłem.

Dobrze jest też kontrolować ruch sieciowy, polecam apkę: AFWall+.

Edit:

Ze służbami i tak nie masz szans. :)

Edytowane przez Johann3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Och, ze sluzbami to wiem hehehe Na szczescie nie o sluzby tu chodzi, wiec ten problem odpada. A jak sprawdzic obecnosc takiego szpiega ? Przyznam, ze zalezaloby mi na uzyskaniu dowodu o nieuprwnionym interiwaniu w telefon i proby szpiegowania. Nawiasem mowiac, czy takie dzialania nie ocieraja sie czasami o granice prawa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Jeżeli nie ma ROOTa to ciężko zrobić to szybko, o ile w ogóle. Chodzi tu o "domowego majsterka".

Jeżeli boisz się czegoś profesjonalnego - wcześniej spreparowany telefon, prezent czy coś to już w ogóle "bida"

O ile wiem, nie ma jakiegoś detektora. Trzeba zobaczyć jak telefon pracuje, jak bateria - trzyma krócej, jak zużycie danych - zużywa więcej, jak stabilność - aplikacje tego typu mogą powodować błędy systemu, czy nie ma jakichś głuchych telefonów/dziwnych smsow - mogą to być wyzwalacze konkretnego działania.

Teoretyzuje, ponieważ nigdy nie miałem z tym fizycznie do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

To co wyczyniają na całym świecie służby takie, jak NSA, przekracza pojęcie zwyczajnego człowieka.

Ba, nawet zwykły operator komórkowy może, o ile w telefonie jest bateria, włączyć go w sposób cichy i aktywować mikrofon w celu monitorowania jego otoczenia.

Najgorzej wypadają tu sprzęty Appla, które są najmocniej spenetrowane.

Nie tak dawno BND, musiała się gęsto tłumaczyć z instalowania potajemnie rootkitów na urządzeniach wybranych, często losowo obywateli Niemiec.

Po prostu istna paranoja, zatem z nimi nie masz szans. :)

... ale przed domorosłymi "hackierami" można się ustrzec.

Jeżeli chcesz zanalizować zainstalowane w telefonie oprogramowanie, to przejrzyj systemowe logi i poobserwuj ruch sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No coz, widze, ze bede musial wziac sie za bary z ta dziedzina wiedzy, dobrze ze mam pokrewne doswiadzczenia zawodowe, bedzie lzej hehehe

Niemniej dziekuje chlopaki za kawalek wiedzy i informacji, jesli nie bedziecie mieli nic orzeciwko, to w razie potzreby pozwole sobie zwrocic sie z pytanaiami do was.

Mysle, ze temat ciekawy sie zrobil i jesli ktos chcialby sie podzielic jakas uzyteczna wiedza, chetnie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi