Skocz do zawartości
NCR

Statystyki baterii - dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

spens

Teraz zrobiłem taki myk że wyłączyłem wifi a mam transmisje danych i widzę, ze zasięg jest bardziej stabilny 3 kreski LTE i pasek od 30min jest caly czas zielony. Zastanawiam się jeszcze nad tą funkcją wifi+

[Dodano: 08 styczeń 2016 - 20:51]

Jeśli wyłącze wifi i włacze transmisje danych to w statystykach zuzycia baterii w trybie gotowosci przy pozycji nadajnik w telefonie aktywny czas leci bardzo wolno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

U Was też system android zawsze góruje w zużyciu baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meeron

U mnie tym razem usługi google.

Te statystyki zerują się po pełnym naładowaniu smartfona, czy jakimś innym sposobem można to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Usługi google play u mnie też dziś na czele, może coś tam google kombinuje :) One się zerują po naładowaniu telefonu chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

U mnie niestety coś takiego jest - dość wysoko ten system android i nie mam pomysłu dlaczego - czy synchronizacja wyłączona czy nie i tak to samo :V Sot 1.5h ;c

Edytowane przez Arlon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś mi się wydaje, ze ten nasz monitor baterii trochę fixuje. Wyłączyłem prawie wszystkie gapsy. Został tylko sklep. Pokazuje mi, ze usługi google zjadły 33%. Bateria ma 60%. Czyli 2860 mAh x 40% = 1144 mAh. 1144 mAh x 33% = 377 mAh. Tyle wiec powinny zużyć gapsy. Natomiast manager pokazuje mi zużycie przez gapsy nieco ponad 3 mAh czyli ok. 100 razy mniej. Więc albo coś jest nie tak albo ja się mylę. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Włączone WiFi, transmisja danych, BT, autosynchronizacja, coś koło 3h na wyświetlaczu. Całkiem nieźle to wygląda

2de5517c29846abfbc3744565ede441a.jpg

f72cd800d304cd970e4a330481b78ea6.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meeron

Tez uważam, że hejty na baterie są mocno przesadzone.

Jak sie inteligentnie instaluje aplikacje, to wygląda to wszytsko poprawnie, mam odniesienie do ajfona.

Jest minimalnie gorzej, iOS nie pobiera energii jak sie go nie uzywa, to jego zaleta.

Reszta wygląda podobnie, z tą różnicą, że tam nie ma takich dogłębnych statystyk, co chyba uważam za plus.

Bo tymi statystykami sie niepotrzebnie nakrecamy, smartfon działa to i potrzebuje energii, normlaka chyba ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

dokładnie :) Przypuszczam, że jakbym wyłączył wifi i transmisje danych na czas kiedy z telefonu nie korzystam to bateria śmiało wytrzymała by ze 2-3 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meeron

A jednak, pochwaliłem za wcześnie.

Tryb gotowości tez zjada mi wg statystyk dużo z akumulatora. Obecnie 40 procent, czas włączenia 24 godziny, nadajnik aktywny 20 godzin.

Wydaje mi się, że pogorszyło sie, w momencie gdy zaktualizowaly mi się aplikacje googlowskie, chwycilo mi ostatnio ich kilka. Zrobię wipe i zobaczę czy problem się rozwiązał.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi