Skocz do zawartości
NCR

Statystyki baterii - dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

@@meeron nie ufaj tak do końca temu co pokazują statystyki baterii. Z tego co widzę u siebie to trochę ściema. Zobacz mój post wyżej, który pisałem o zużyciu przez usługi google. Teraz u mnie góruje w zużyciu adguard. Mam takie podejrzenia, że ten monitor wylicza zużycie energii na podstawie czasu działania danej apki. Ja wiem jendo po przygodach z kilkoma urządzeniami na andku. Patrzy się na ogólny czas pracy urządzenia i czas włączenia ekranu. Ja wczoraj mimo, że miałem zużycie na na poziomie 70% przez adguarde doszedłem do 3h świecenia ekranu, w tym kilkanaście minut kręcenia filmu  i normalne uzytkowanie telefonu do 2 dni i 1h działania a bateria miała 29%. Niestety zapomniałem zrobić screena przed podpięciem do ładowarki. Uważam, że to bardzo przyzwoity wynik. Jednak statystyki zużycia energii (te %) są wg mnie mocno orientacyjne z naciskiem na mocno. Problem zaczyna się wg mnie wtedy jeżeli telefon w stanie czuwania zżera baterię. U mnie przez noc (od 22 do 6) zjada 2-3% baterii przy czym mam wszystko aktywne całą noc łącznie z synchronizacją i przesyłem danych. Więc chyba nie jest źle.

Edytowane przez donleone1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Większość osób w czołówce zużycia baterii ma tryb gotowości. U mnie też tak jest, pierwsze albo drugie miejsce ponad 20% i jeszcze ten czas aktywnosci nadajnika telefonu prawie równy czasowi uruchomienia tel. Tak było u mnie gdy większość czasu spedzalem na WiFi. Dziś od samego rana WiFi wyłączone i cały dzień na danych komórkowych. Tryb gotowości tylko 5% co daje mu przed ostatnie miejsce w zużyciu baterii, a co dziwne aktywność nadajnika to tylko ok 10% czasu włączenia telefonu.

f555fa8058f5f403de60fc2a7d4ddec5.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    goclik

Mam pytanie odnośnie ładowania i baterii, a nie chce zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum.

Ładowarka dołączona do telefonu ma output 5.0V - 1.0A. Czy ładując telefon ładowarką od samsunga, której output to 5.0V - 2.0 A jest ryzyko uszkodzenia baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie najwięcej baterii zjadają Usługi Google.

Można je wyłączyć wszystkie do 0? :/

Dziś rano ładowałem, o 7:30 odłączyłem ładowarkę. Mamy 14:34 i mam 90% baterii. Kilka sms wysłanych, kilka zdjęć zrobionych tylko.

Na ekranie 24 minuty i 28 sekund.

Dopiero 2 ładowanie od nowości telefonu.

Edytowane przez czarek7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meeron

Mam pytanie odnośnie ładowania i baterii, a nie chce zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum.

Ładowarka dołączona do telefonu ma output 5.0V - 1.0A. Czy ładując telefon ładowarką od samsunga, której output to 5.0V - 2.0 A jest ryzyko uszkodzenia baterii?

To co wkładasz do gniazdka to nie jest ładowarka, ładowarka jest wbudowana w telefonie.

To o czym mówisz to zasilacz, zwany również adapterem sieciowym, amperaż świadczy o jego sprawności, im wyższy tym lepiej.

Tak, możesz go używać, ładowarka w telefonie weźmie tyle potrzebuje, jedynym skutkiem ubocznym będzie szybsze naładowanie akumulatora.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie proszę o co chodzi z tym Facebookiem i Messengerem. Wychodzi na to że odpowiadają one za największy drenaż baterii. Co chwilę to ubijam a i tak za chwilę jest ponownie. O co tu chodzi ??? Co z tym zrobić ?

post-400628-0-40941500-1452802039_thumb.jpg

post-400628-0-54077800-1452802089_thumb.jpg

Edytowane przez Jakub Kowalski_284827

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

wejdz w ustawienia/bateria i zrób screena. To co zamiesciłem to jest tylko pokazane ile dana aplikacja pobiera prądu jak jest właczona. Jeśli nie masz tych aplikacji chronionych to po ubiciu same się nie włączą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@spens

Mam coś takiego:

post-400628-0-59205800-1452805448_thumb.jpg

Aplikacje Facebook i Messenger mam dodane do chronionych żeby przychodziły powiadomienia. Z facebooka i tak chyba nie przychodzą i nie wiem jak to ustawić. 

Jeżeli chodzi o drenaż baterii to mnie troszkę przeraża jej ubytek jeżeli nic nie robię. Dzisiaj w nocy przez 6 godz. poleciało 30%. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Edytowane przez bartekc00
    nie cytujemy posta wyżej w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

Mi w nocy z fb, messengerem i snapem zainstalowanym i ustawionym jako chronione spada 1-2 % (przy wyłączonym gps i synchronizacji) lub 2-6% przy włączonym wszystkim włącznie z nfc i podłączonym smartwatchem.

W dzień mam różnie od 2.5- 4.5h sot..

Edytowane przez Arlon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak myślicie po aktualizacji do 6.0 coś się zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi