Skocz do zawartości
NCR

Statystyki baterii - dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za podpowiedź :)

Ja miałem tak samo w starszym Sony ;) Codziennie podłączałem go na noc, nawet jak miał te 40% baterii. Dla mnie to była pewność.

Z tym P8 jest inaczej. Chce zobaczyć czy telefon mi wytrzyma 2 dni mojego użytkowania. A ogólnie pisze z reguły sms, czasem sprawdze livescore, snapchata.

I ja teraz badan telefon, czy z tym ustrojstwem pociągnie mi 2 dni, czy będzie miał zadyszkę z 2 dniami :) Bo 1 dzień to na 100% mi pociągnie telefon.

Dlatego kombinuje, odłączam snapchat z chronionych, itd. by zobaczyć reakcję :)

Obecnie mam 62% i czas pracy na baterii wynosi 1d, 3g, 36 minut.

Dziś i tak będę ładował go, dlatego włączyłem snapchata, itd. by zobaczyć reakcję baterii ;) Zakładam, ze będę musiał odpalić jakąś grę by zejść do baterii 5% i wtedy ja naładować - moim zdaniem wtedy efektywność baterii przy ładowaniu jest najlepsza.

Edytowane przez czarek7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Wam, wracam do dyskusji po małej przerwie, tym razem zaopatrzony w statystyki baterii:

Porównywałem sobie te statystyki z Waszymi wynikami i faktycznie, jest tak jak mówi @@spens: kiedy jestem w domu, mam wyłączoną transmisję danych i włączone WiFi, telefon pożera dużo energii, a czas włączonego nadajnika prawie równa się czasowi pracy na baterii. Faktycznie, zasięg mojej sieci (Play) w domu jest nienajlepszy, kiedy spędziłem cały dzień poza domem, bateria zachowywała się dużo lepiej i wykręciłem niecałe 23 godziny z intensywnym użytkowaniem (whatsapp, synchronizacja, facebook i instagram od czasu do czasu, scrabble i przeglądanie sieci) - czyli naprawdę nieźle.

Problem widzę w czym innym - mój telefon cały czas, bez przerwy jest aktywny, co widać na niebieskim wykresie. Nie wiem co może być tego przyczyną, w aplikacjach chronionych mam tylko whatsappa, ale nawet usunięcie go stamtąd nie naprawiło problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

@davidoff16 jest aktywny, a masz połączone konto google i autosynchronizacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

@@Davidoff16 a dwuklik włączony lub inne gesty na wygaszonym ekranie? One mogą być tego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@spens autosynchronizacja włączona, konto google połączone

@@Arlon dwuklik wyłączyłem, wszystkie inne gesty na wygaszonym ekranie też

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

@@Davidoff16 spróbuj wyłączyć synchronizację i sprawdź - ja z nią mam problemy by dobrnąć do wieczora na jednym ładowaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

@davidoff16 to masz odpowiedz. Chodz ja tez mam ją włączoną, nawet mam polaczone dwa konta google, to sychronizuje sie tylko: chrome, dane aplikacji, gmail i kalendarz :) wiec to na pewno wcina baterie, bo powiadomienia z gmail przychodza blyskawicznie wiec caly czas musi sprawdzac poczte :)

@arlon ja przy synchronizacji, wifi, danych kom., bt nie mam problemy by od 7 rano do połnocy tel mi wytrzymal. Dosc sporo mecze phona, na ekranie min 3,5h do prawie 5h :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

@@spens messenger i snapchat u mnie zabijają baterię po ok 3-4.5h sot w ciągu dnia. 

W poprzedniej s3 lte z baterią 3000mah wyciągałem po 7-8h sot więc dla mnie ta bateria jest po prostu słaba :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, idę za Waszą poradą i wyłączam autosynchronizację ;) Wybaczcie pytanie laika, ale czy wyłączona synchronizacja nie sprawi, że nie będą do mnie przychodziły powiadomienia z whatsappa (na tym zależy mi najbardziej), gmaila, facebooka itp.? Czy po prostu będą dochodzić z jakimś opóźnieniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

@@Davidoff16 tylko z gmaila nie będzie pushy - trzeba będzie ręcznie wejść w apkę i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi