Skocz do zawartości
KubaMagnum

TUTORIAL CyanogenMod12.1|Pełny Tutorial|Root|Bootloader|Sterowniki|Recovery|Rom|Uwagi|Powrót do flyme

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czy w ogóle warto się bratać z CM, czy ta nowa wersja (z kwietnia) ma wszystko co flyme i czy aplikacje będą chodzić płynniej.

Mam taką grę na której testuję płynność i mam porównanie do innych telefonów. Score hero się nazywa. Na mx4 nie ma 100% płynności, natomiast na innych telefonach ta płynność jest. Bardzo mnie to ciekawi, czy właśnie na CM będzie, ale za duże ryzyko.

W ogóle to polecasz, warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Ja jestem zadowolony. W wersji CM z kwietnia znowu nie działa zestaw słuchawkowy tzn. odbieranie telefonu przyciskiem w słuchawkach. Po za tym wszystko jest ok. Ja w gry na telefonie nie gram może dlatego nigdy nie miałem problemów z wydajnością na MX4. Czy polecam? Sam nie wiem, Flyme to wygodny system ale ma parę niedociągnięć. CM 12.1 też nie jest doskonały. Ja lubię oba te systemy i jak mi się Cyan znudzi to znów wrócę do Flyme. Póki co CM śmiga jak trzeba i jestem z niego zadowolony.

Wysłane z mojego MX4

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

@@wojted, a używałeś Flyme OS 5 na MX4 ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Tak. 5.1.3.0A. Lepszy interfejs niż na poprzednich wersjach i ogólnie bardziej mi się podobał niż starsze wersje Flyme. Meizu poszło w dobrym kierunku.

Wysłane z mojego MX4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Wie ktoś może na której wersji CyanogenMod działa bez problemu zestaw słuchawkowy? Oczywiście chodzi mi o Cyana 12.1 a pytając o wersję chodzi mi o datę wydania. Na najnowszej kompilacji zestaw słuchawkowy niestety nie działa.

Wysłane z mojego MX4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Od dziś można wypróbować na naszym MX4 CyanogenMod 13. Xenon właśnie udostępnił pierwszą wersję. Jak będę miał czas to w niedzielę zainstaluję i dam znać jak się sprawuje.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem CM13 20160624

Zmieniły się kolory ikon, do aparatu zostały dodane nowe opcje. Jest 1,3GB pamięci ram do dyspozycji na świeżym systemie.

Dodana opcja 'Pogoda' w ustawieniach. Poza tym nic ciekawego serio, wszystkie funkcje podstawowe działają.

Gapps polecam od dracov76, te z opengapps nie chciały działać. Testowałem Pico.

Edytowane przez albatroz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Działa zestaw słuchawkowy, odbieranie połączeń, sterowanie muzyką? Na CM 12.1 były z tym problemy.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wojted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam zestawu słuchawkowego to nie sprawdzę niestety :/.

Do reszty jak na razie nie ma się co przyczepić.

Po przesiadce z najaktualniejszego beta flyme, boli najbardziej:

- brak opcji robienia zrzutu ekranu z automatycznym zaznaczeniem dowolnego pola na ekranie

- kulejący menedżer zadań, na flyme był bardziej przejrzysty, można było przeglądać pliki w chmurze jakby były w oddzielnym katalogu, brak podglądu w ostatnio utworzone pliki - wszystkiego trzeba szukać

- brak szybkiego dostępu do nagranych połączeń, na flyme wystarczyło wejść w kontakt osoby i było archiwum rozmów

- odtwarzacz multimedialny jest tylko lokalny, brak wodotrysków, na flyme można było pobierać muzykę, całe albumy, teksty piosenek również się pojawiały nawet na pasku powiadomień

- kamera nie nagrywa w 4k, poza tym jakość zdjęć jest spoko. Brakuje mi opcji, że w prawym dolnym rogu pojawia się data utworzenia zdjęcia. Oczywiście we flyme było

- brak możliwości obrócenia zdjęcia paluchami w galerii

= antutu ma ten sam wynik co na flyme, wydajność jest identyczna, brak pełnej płynności w grach

+ bateria prawdopodobnie będzie trzymać lepiej, ale będę to wiedział później

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie co do aktualizacji CM z 12.1 na 13. Czy wystarczy zaktualizować system przez recovery bez wcześniejszego formatu czy muszę zrobić format?

Jeszcze jedno pytanie czy również macie czasem problem, że nie działa wybudzanie ekranu podwójnym dotknięciem? U mnie raz działa a raz nie i nie zauważyłem na to żadnej reguły :/

Edytowane przez RADEKCYRYL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi