Skocz do zawartości
azargardius

MOD Brak możliwości zapisu danych na kartę pamięci z systemem Android w wersji Lollipop 5.x.x - jest na to sposób !

Rekomendowane odpowiedzi

Działa ten sposób na piance? ktoś sprawdzał?? :trollface:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ja nie sprawdzałem bo nie ma takich wpisów w tym pliku na MM. @@azargardius znasz może sposób na Androida 6.0? Czy ten mod rozwiąże problem np z titanium backup gdzie nie mogę normalnie wybrać karty bo jest zabezpieczona przed zapisem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Jest sposób na to żeby w Titanium Backup na piance wybrać kartę SD do zapisu kopii zapasowych.

Trzeba wejść w ustawieniach w opcje wyboru lokalizacji folderu kopii, domyślnie jest ustawiona pamięć wewnętrzna a przy próbie yboru karty SD jest info o tym że folder jest chroniony przed zapisem. Robimy tak: powyżej informacji o lokalizacji folderu jest napis „Dostawca pamięci: system plików (kliknij, aby zmienić )” więc klikamy i otworzy się okienko z wyborem lokalizacji do której chcemy przejść i wybieramy „Pamięć dostawcy dokumentów”, otworzy się eksplorator, wybieramy kartę SD i folder Titanium Backup (wcześniej stworzony na karcie SD), po powrocie do okienka Titanium Backup klikamy w ten folder i cieszymy się odblokowaniem zapisu kopii zapasowych na karcie SD.

Testowałem na wersji 7.3.0

bd6d7e86284539b8med.jpg

c25cfef11f2e40f4med.jpg

87889ea190b07a95med.jpg

82fedd98b869ce34med.jpg

Edytowane przez marek.m73
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie miałem to pisać. Marku ubiegłeś mnie. Wyczytałem o tym sposobie na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Ja nie czytałem, sam doszedłem do tego przypadkiem :)

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@@marek.m73: Dzięki wielkie za opisanie, ale znam ten sposób. Myślałem, że ten mod da mi bezpośrednią kontrolę nad kartą SD, a nie, że muszę wchodzić przez jakiegoś dostawcę dokumentów żeby zapisać cokolwiek. Dodatkowo nie wiem czy się mylę ale chyba po restarcie trzeba jeszcze raz wybierać to samo w TB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Po restarcie nic sie nie zmienia, zostaje tak jak było przed, przynajmniej w tej kwestii nie ma problemu bo wystarczy raz wybrać karte i już tak zostaje.

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ok w takim razie moje pytanie brzmi: Co daje ten mod? Może o czymś nie wiem? Nie mam problemów z zapisem na karcie pamięci. Uświadomcie mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

W moim przypadku nie można było w normalny sposób zapisywać kopi w TB na karcie sd, folder był zabezpieczony przed zapisem (widać to na screenie) , po wybraniu w ten sposób już moge bezpośrednio zapisać na sd i tyle.

Wysłane z G3 + Stock 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie/Panie testuje możliwe sposoby, jak tylko coś mi się uda ogarnąć będzie informacja w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi