Skocz do zawartości
Darex13

INFO E8 dostanie Androida 6.0 Marshmallow

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem bardzo denerwuące zjawisko, mianowicie w niektórych ssytuacjach system dostał sporych lagów np na pulpicie, a używam lunchera Nova. Ale nawet w grze, którą grałem przed aktualizacją w LP są dość spore opóźnienia.

Zastanawiam się, czym to może być spowodowane...

Sprawa rozwiązana. Dla tych, co będą mieć podobny problem po aktualizacji napiszę, że trzeba niestety po aktualizacji przeprowadzić reset fabryczny. Po wgraniu wszystkich programów i ustawieniu wszystko wraca do normy i wraca responsywność i brak lagów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też problem rozwiązałem dzwoniąc na infolinię Htc,gdzie konsultant po podaniu mu nr.Imei stwierdził,że tel jest nie brandowany,zakupiony w Polsce etc.Powiedział,żeby zrobić reset do ustawień fabrycznych a jeżeli nie pomoże ( nie pomogło ) to wysłać tel.do Regeneris gdzie oczywiście wgrają mi najnowszego androida,co też nie zwłocznie uczyniłem w dniu dzisiejszym.

Dodam tylko,że tel.ma pół roku,więc jest na gwarancji,tak więc nie ma problemu  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O aktualizacji E8 do Marshmallow dowiedziałem się z tego tematu, jednak mój telefon nie wykrywa tej aktualizacji... Od nowości telefon jest na fabrycznym KitKacie bez żadnych modyfikacji, w jaki sposób mogę aktualizować system, jeśli przez OTA nie ma takiej możliwości? Oczywiście chcę zachować gwarancję...

PS. Warto aktualizować telefon do 6.0 czy więcej z tego problemu niż pożytku? Bo rozumiem, że bez roota, odblokowanego bootloadera itd. nie ma opcji powrotu do KitKata?

Edit

Telefon pochodzi z dystrybucji od sieci Play.

Edytowane przez sernik92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokowanie bootloadera nie powoduje utraty gwarancji.

Żeby wgrać dowolny inny system nie potrzebujesz roota, potrzebujesz TWRP.

Są 2 możliwości uzyskania innego systemu, albo przez TWRP albo przez serwis Regenersis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@sernik92 gdybyś przeczytał mój post to znalazł byś tam odpowiedź,którą potwierdza też @@pragnieniemariana  ;)

Serwis to nic strasznego,wczoraj wysłałem i przewidywany koniec "naprawy" czyli wgrania najnowszego andka to piątek,więc dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis to nic strasznego, ale oddawać do niego w celu aktualizacji, to jakaś pomyłka. (Ze strony HTC)

Edytowane przez pragnieniemariana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O aktualizacji E8 do Marshmallow dowiedziałem się z tego tematu, jednak mój telefon nie wykrywa tej aktualizacji... Od nowości telefon jest na fabrycznym KitKacie bez żadnych modyfikacji, w jaki sposób mogę aktualizować system, jeśli przez OTA nie ma takiej możliwości? Oczywiście chcę zachować gwarancję...

PS. Warto aktualizować telefon do 6.0 czy więcej z tego problemu niż pożytku? Bo rozumiem, że bez roota, odblokowanego bootloadera itd. nie ma opcji powrotu do KitKata?

Edit

Telefon pochodzi z dystrybucji od sieci Play.

Prawdopodobnie masz wersje 1.05.401.1. Ściągnij z xda wersję 1.06.401.1 dla twojego telefonu. Zmień nazwę pliku zgodnie z instrukcją. Wrzuć na kartę sd. Odpal recowery i z automatu wgra Ci nową wersję systemu. Potem bez problemu aktualizujesz do MM bo telefon widzi OTA. Na 1.05.401.1 nie ma ota na 1.06.401.1 jest ota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis to nic strasznego, ale oddawać do niego w celu aktualizacji, to jakaś pomyłka

Jak dla kogo,dla mnie rozstanie z telefonem to nic strasznego a wiem że są tacy którzy nie wytrzymają bez FB itd.

Jest jeszcze jedna rzecz-wolę oddać do serwisu i nie tracić gwarancji niż próbować samemu to zrobić i przez przypadek coś sknocić i mieć z tel.cegłę a wtedy i serwis nie pomoże chyba że za $   :jezyk2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darex13

Miałem napisać recenzję 6.0.1, że jest o wiele lepszy od kit kata, że ładniej wygląda,że szybciej i płynniej chodzi, no ale cóż. Dziś, chyba po raz pierwszy od wgrania Marshmallow, mój telefon się rozładował. Żaden problem? Przy próbie włączenia pojawia się biały ekran powitalny, wydobywa się dźwięk i pojawia napis One, a następnie "Android się uruchamia... Optymalizowanie aplikacji YY z XX". Czemu "XX"? Bo raz jest 104, raz 94, raz 92, a raz 24, 22, czy 91". Niezależnie czy jest karta pamięci włożona, czy nie. Po "zoptymalizowaniu" znowu biały ekran powitalny i tak w kółko. Jakieś pomysły na ratunek, czy prosto do serwisu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi