Skocz do zawartości
SuperSnajper

info Marshmallow 6.x dla Z3c- dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Odbyła sie oficjalna prezentacja nowego androida w nowych Nexusach, oficjalne zapowiedzi dla Naszej Z3C byly juz dawno, więc wystarczy czekać :) Ten temat będzie o dyskusji o tej wersji systemu w kontekście naszego uządzenia. Na konkrety przyjdzie nam pewnie sporo poczekać a więc w międzyczasie co nowego przyniesie sam system?

1. Zarządzanie energią.

android-m-google-io-20156.jpg

Już podczas ujawnienia nowego systemu, Google zdradziło nowe algorytmy mające za zadanie zredukować zużycie energii. Wersje Technical Preview zdradziły, że w przypadku Nexusa 5 wiąże się to ze zdecydowanym wydłużeniem pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście to też da producentom możliwość instalowania innych energochłonnych funkcji, które zniwelują starania Google.

Prawdopodobnie więc nasza Zet Trójka będzie trzymac nadal tak dobrze jak trzymała a dla tych co na Lolipopie zaliczyli spadek wobec KitKata będzie to powrót do korzeni.

2. Karta MicroSD traktowana jako pamięć wbudowana.

Dla tych którym brakowało trochę pamięci teraz karta będzie równie funkcjonalna, czyli apki również będzie można na nia wgrywać.

3. Zarządzanie prawami aplikacji.

Razem z nowym systemem instalacja aplikacji nie będzie obarczona już listą pozwoleń, którą tak naprawdę nikt nie czyta tylko klika akceptuj. Teraz programy będą zmuszone do pytania się o pozwolenie dostępu – do chociażby mikrofonu – wtedy, gdy faktycznie będzie on potrzebny. To, podobnie jak poprzednia nowość, powinno pośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo.

Przynajmniej dla mnie od dawna porzadana opcja. Nadzieja na chociaż w pewien sposób ograniczoną inwigilacje i zarządzanie swoim urzadzeniem według własnych upodobań.

4. Android Pay.

Przynajmniej w Polsce melodia przyszłości, jednak zawsze warta odnotowania i byc może relna konkurencja dla podobnych rozwiązań.

A więc odliczanie czas zacząć!

PS. Może to będzie taki prezent na mikołajki? ;)

Edytowane przez patrikos23
    Dodałem prefiks.
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

Gdzieś profil bodajże Niemiecki Sony stwierdziło, że testowanie dla Serii Z zacznie się pod koniec Października :) Także końcówka listopada powinno już hulać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Niech będzie to i początek przyszłego roku ale wersja stabilna

Tak jak było w porównaniu do szybkich wydań konkurencyjnych firm gdzie było pełno niedopracowań i błędów (jak miało to miejsce przy L)

Edytowane przez jotwu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obstawiam gdzieś luty-marzec, nie wcześniej. Tak jak kolega wyżej, później, ale stabilniej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie stabilniej... ale już nie przesadzajmy z ta wielka stabilnością Sony w przypadku Lollipopa - zaliczyli co najmniej kilka wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

A czy ja napisałem że był bez błędów? Napisałem że był stabilny w porównaniu do konkurencji (poprawili nawet błędy które posiadał czysty android) dla porównania szajsung przecież wycofywał aktualizację bo miała sporo błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to zależy tylko na poważniejszym podejściu Sony do oprogramowania aparatu bo to co teraz oferuje z3 compact jest słabe uwzględniając to że telefon jest jednak z wyższej półki. Fizycznie sam moduł aparatu jest bardzo dobry, gdyż taki też jest zamontowany w Meizu i tam zdjęcia wychodzą naprawdę dużo lepsze (dotyczy tryby auto i manual). W note 4 w sumie każde zdjęcie zrobione w auto było naprawdę bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

@@martinez-acp

Klasycznie- dla naszego kraju nie jest dostępne... A szkoda bo chętnie bym przetestował

Edytowane przez jotwu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi