Skocz do zawartości
patrikos23

[Z3][Z3 DUAL] Jak wgrać wersję prerooted czyli root na androidzie 5.1.1 - poradnik dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

skiller

No to se zrobilem roota :/ :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skiller

Dodaj na pierwszej stronie wersje tutka dla Z3 i druga dla Z3 DUAL pewnie sie ludzia przyda :)

Teraz warto poczekac jeszcze tylko na prerooted .232 dla dual i mozna dzialac :)

------

Jestem po zrobieniu roota na Z3 DUAL .200 :)

Wazna uwaga do twojego tutoriala apropo Z3 DUAL do zrobienia roota na KK nalezy uzyc:

- D6633_23.0.F.1.74 (http://d-h.st/G0j)

to co ty podales czyli:

- D6633_23.0.1.F.0.96_Customized_CE1

nie dziala pod giefroot_v3.1 (wywala ze nie obslugiwany kernel). Info mam z http://forum.xda-developers.com/z3/general/guide-rootrecovery-how-to-root-install-t3017056

zatem reasumujac.....

Dla wersji Z3 DUAL nalezy robic wszystko jak w twoim tutorialu lecz....

- pkt. 2 to: D6633_23.0.F.1.74 (http://d-h.st/G0j)

- pkt. 7 to: ROM dla Z3 DUAL najnowszy jaki tam bedzie dodany (http://forum.android.com.pl/topic/227718-lollipopprerootedd6603d6633-zbi%C3%B3r-wersji-prerooted-rom%C3%B3w-dla-xperii-z3-i-z3-dual-wersje-ce1-brandy-polskich-operator%C3%B3w/)

reszta dalej wedle tego co podales :)

Edytowane przez skiller
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Mój błąd też to info znalazłem, przepraszam. Ale ważne że sobie poradziles. Dopiszę to później do poradnika w pierwszym poście

Tapatalknąłem Xperią Z3

Poradnik w pierwszym poście uaktualniony o informacje o z3 dual

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skiller

Powiedz mi tylko teraz jak juz bedzie .232 dla dual prerooted to co mam zrobic z tym jak juz mam roota na .200. powiedzmy ze niekoniecznie chce tracic dane :) ? Chyba ze totalny wipe ale czy backup zrobiony w TWRP przywroci mi wszystko z ustawieniami i oprogramowaniem jak mialem wczesniej? Jak rozumiem jak wgram .232 prerooted to takze bedzie root na .232 ? :)

Edytowane przez skiller

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nekser

Z tego co się orientuję jak zrobisz sam wipe cache i wipe Dalvik/ART Cache i instalujesz.232 prerooted wtedy robisz sam wipe Dalvik / ART Cache i reboot. To wszystkie dane powinny zostać. Ale zrób backupa na wszelki wypadek.

Edytowane przez Nekser
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Wina romu. Skąd go pobrałeś? Pewnie osoba , która go robiła zrobiła go programem prfcreator w wersji 1.1, który wbrew pozorom nie do końca działa jak należy. Jak ja testowałem to również robiłem zipa tą wersją i wszystko mi zniknęło. Dopiero jak zrobiłaem wersją 0.9 wszystko działa. Pobierz rom z mojego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie , dzisiaj po kolejnej próbie wszystko jest OK , jedna uwaga przy flashowaniu romu KK koniecznie zaznaczyć WIPE log i data w flashtool-u, oraz potwierdzić scrypt podczas instalacji , bez tego Z3 wpada w bootlopa. ;-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Przecież napisałem o wipe w pierwszym poście. O skrypcie zapomniałem ale już dopisałem dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi