Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś już posiada telefon? Jak pierwsze wrażenia? Jakieś wstępne opinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dzisiaj zakupiłem telefonik. Pierwsze wrażenia bateria wielki plus długa zabawa - przenoszenie się ze starego telefonu LG P880 i na 30 % wytrzymał około 4 godzin (ekran 100% i obciążony bardzo). Przy intesywnym użytkowaniu lekko się grzeje ale podkreślam lekko w porównaniu np do LG to jest jak ciepła woda w kranie w porównaniu do wrzącej wody więc jak na Qualcomm Snapdragon wszystko ok. Lekki, poręczny ekran IPS faktycznie Full HD odczucia podobne jak przy flagowych HTC 8S czy M9. Po wgraniu 47 aplikacji nie muli, troszkę dłużej się włącza ale to do przeżycia bez roota z rootem by się wysprzątało autostart a tak to się nie da. Własnie problem z rootem KingoRoot, Iroot, King Root bez efektu błąd błąd błąd póki co zostawiam czekam może ktoś okdryje co działa zeby uzyskać korzonek:D  Nawigacji nie testowałem jeszcze - wgram Sygic mogę opisać jak daje radę.. Jak za 999 zł jest godny uwagi. Polecam kupić w RTV w razie czego zamiast gwarancji rękojmia sprzedawcy i spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Właśnie kupiłam ten telefon i sprawdzam go. Ogólnie na mnie zrobił dobre wrażenie, jednak w moim bateria stanowczo za szybko słabnie. Kupiłam go m.in. ze względu na wyjątkowo dużą pojemność baterii a w nocy w stanie bezczynności (czuwania) poziom baterii spadł z 100% na 49%. Zaznaczam, że miałam wyłączone wszystkie procesy i inne usługi (internet, GPS itp.). Bardzo słabo też słyszę mojego rozmwcę, może to tylko w moim, nie wiem. Mam go dopiero 3 dni i testuję. Jak ktoś ma też ten model Kruger&Matz Live 3 to proszę o wypowiedzi. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci tak drenuje baterię to wgraj Greenify i albo skrót hibernuj i zablkouj to Ci wyciszy wszystkie apki w tle albo kroczek dalej inny launcher ja wgrałem Atom i zrobiłem w nim tak przypisałem do podwójnego pacnięcia w aktywny ekran skrót do  skrót hibernuj i zablokuj z greenify - robiłem podobnie w Lg tyle ze nie działalo pacnięcie to na przsuenięc w górę to miałem :D Pomagało przez noc telefon gubił max 10 % baterii. Co do jakości rozmów to u mnie ten problem nie wsytępuje wręcz odwrotnie jakość rozmów o wiele się polepszyła z tymi samimy rozmówcami więc to jeszcze potestuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za podpowiedź, jutro wszystko przetestuję. Już się nawet zastanawiałam czy nie odesłać tego smartfona z powrotem. Kupiłam go na Allegro za 999 zł. (wysylka gratis) jest wystawiona aukcja promocyjna, w zestawie jest karta 16 GB i internet 2GB. Ze smartfonami i Androidem mam od lat do czynienia ale nie znam się zbyt dobrze na tym :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że pomimo, że w specyfiacji i instrukcji podane jest ze czyta max 32 gb karty pamięci, u mnie karta 64 GB Sandisk śmiga jak trzeba. Wystarczy sformatowac na exFat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też mam telefonik i jak na razie jest super, bateria trzyma zacnie ale wiadomo, kilka pierwszych naładowań trochę szybciej spadała. Wszystkie gierki chodzą bez zarzutu chociaż asphalt 8 nie chce mi się pobrać ze sklepu a w real racing 3 było jakoś mało płynnie jak dla mnie, reszta dotychczas nie robiła problemów, mam już tylko 3 gb wolnej pamięci i nic się nie zacina ani nawet przycina czy zawiesza. Aparat jest jak dla mnie beznadziejny ale nie robie zdjęć telefonem wiec mi to wisi, na wielki + dałbym wygląd bo na prawdę wygląda bardzo elegancko.

Mam problem trochę z obsługą, nie potrafię dogrzebać się do jakichś ustawień coby wyłączyć np podówjne tapnięcie do odblokowania albo konfigurować jakoś  te literki które można pisac na wygaszonym ekranie, chyba tego nie dodali wut, Dźwięk jest spoko ale przy graniu zasłaniam głośnik ręką wiec korzystam ze słuchawek. na tę chwilę to wszystko co mogę powiedzieć, jestem zadowolony z zakupu i o ile czysty android wydaje mi się spoko ze wzgledu na brak śmieciowych aplikacji o tyle trochę nie wiem z jakich aplickacji z google play skorzystac żeby go trochę spersonalizować i ułatwi obsługę nie drenując jednocześnie baterii 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się zastanawiałam dlaczego bateria mi tak szybko spada, już miałam ją odesłać. Nie wiedziałam, że tak jest tylko przy pierwszych ładowaniach czyli jest nadzieja, że będzie lepiej trzymać? Czy przy pierwszych ładowaniach mam zupełnie rozładować baterię do zera i od samego początku ładować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będę szczery - nie znam się na tym. Gdzieś czytałem, że bateria musi sie ułożyć przez kilka pierwszych ładowań i mam wrażenie, że trzyma mi lepiej niż na początku. Ciężko mi podać jakieś konkrety bo ostatnio go 2 razy musiałem podładować od jakichś 50% żeby mieć potem komfort użytkowania dnia, jak rozmaiwam ze znajomymi z innymi 5 calowcami to traca baterię tak samo albo nawet szybciej, myślę, że gdybym tylko pisał smsy i kilka razy zajrzał w internet, a na zajęciach odpalał sobie tryb samolotowy to spokojnie 2 dni by wytrzymał, ale że lubie sobie pograć to licze się z codziennym ładowniem. Jak na razie żadnych przycięć a pamięci już prawie brakuje, jutro włożę jakąś kartę. Denerwuje mnie natomiast, że trudno go spersonalizować, bo wszystko trzeba sciągać ze sklepu a nie wiem, które apki będą najbezpieczneijsze i najmniej drenujące baterię, a dla bezpieczeństwa tej w każdej aplikacji i grze wyłączyłem sobie wysyłanie powiadomień, z ekranu korzystam na auto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że przy częstym używaniu telefonu, przy włączonym internecie, pobieraniu i instalowaniu aplikacji, przy aktualizacjach czy rozmowach itd. bateria zużywa się szybciej. Zastanawiam się tylko dlaczego przez noc kiedy to telefon jest tylko na czuwaniu, wyłączone wszystkie procesy i inne usługi a bateria spada o 20% czy 30%, chyba to nie jest normalne? Dodam, że jak na razie mam tylko kilka aplikacji zajnstalowabych więc telefon nie jest zbytnio przeciążony. Czy ma ktoś taki przypadek czy lepiej odesłać telefon? Proszę o poradę. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi