Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zainstalowaną Textra i działa bez problemów.
    Zaznaczyć muszę, że w opcjach mam ustawione wysyłanie SMSów zawsze przez SIM 2.

Nie wiem czy Textra pyta o kartę przy wysyłaniu, na pewno nie pokazuje na którą kartę przyszedł SMS. Czasem dostaje SMSy na SIM 1 i pozostaje mi zgadywać czy została wysłana na SIM 1 czy SIM 2.

Truedialer ma opcję dual SIM całkiem sprawną do dzwonienia (choć brakuje mi przypisania do kontaktu karty SIM, żeby zawsze dzwonił z wybranej) więc może program do SMS od tego programisty, Truemessenger, też się sprawdzi.

Tak pomyślałem, sam zainstaluję Truemessenger i się pobawię. I tak używam Truedialer i Truecaller.

Update:
    Truemessenger ma opcję wybrania karty SIM przy wysłaniu wiadomości. Bardzo sprawnie pomyślane.
    Niewiele opcji, ale w gruncie rzeczy co innego ma robić jak wysyłać SMSy.

Edytowane przez Arkadiuszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok jednak telefon pyta z której karty ma wysyłać. Widocznie trzeba było chwilę poczekać aż tel wprowadzi ustawienia, a nie miałem czasu tego dłużej przetestować bo tel był kupiony dla kogoś innego. W ustawieniach sim trzeba zaznaczyć "najpierw zapytaj"

Mam do Was inne pytanie. Czy w waszych Live3 dioda powiadomień też nie sygnalizuje powiadomień, a włącza się tylko podczas ładowania?

Edytowane przez kriswolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś kto odesłał im telefon do aktualizacji na 5.0.2 może powiedzieć czy coś zostało naprawione lub usprawnione?

Szczerze to nie chce mi się resetować telefonu i odsyłać im żeby potem się okazało, że odeślą mi to samo.

Napisałem do nich wczoraj o aktualizację i odpisali, że "Na chwilę obecną urządzenie pozostaje na tej samej wersji systemu, czyli 5.0.2 z tym, że został on napisany od nowa." Widać jakieś zmiany? Coś naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dioda powiadomień po aktualizacji dalej nie działa (przynajmniej u mnie) a włącza się tylko przy ładowaniu. Aktualizacja naprawia działanie dual sim. Reszta wydaje się w porządku, poza diodą.

Edytowane przez kriswolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś bawił się ostatnio w wgrywanie custom ROMa? Czy może proces jest łatwiejszy niż kilka m-cy temu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    G.K.

Troszku już macie ten telefon jak go oceniacie. Jakie są największe jego wady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja opinia się nie zmieniła wiele. Trzeba mieć na uwadze, że aktywnie wcześniej używałem dużo słabszych telefonów - ZTE Blade i ZTE Blade III.

Za tą cenę (ok 1000 PLN) telefon sprawuje się bardzo dobrze. Używanie jednocześnie kilku aplikacji nie stanowi problemu, przechodzi pomiędzy nimi płynnie i bez zakłóceń, WiFi jest bardzo dobrej jakości, tak samo GPS. Aparat du*y nie rwie, ale daje radę. Można nim również nagrać ładne 360* z Cardboard Camera i pooglądać gry / zdjęcia / etc. przez Google Cardboard. Bateria trzyma dobrze, dokładnie nie powiem bo codziennie w pracy ją ładuję. Jeżeli pójdziesz na całodzienną przechadzkę z włączonym GPS i, dajmy na to, Map My Walk, to bateria przeżyje, nawet z okazjonalnymi zdjęciami. Jak będziesz do tego aktywnie używać internetu to lepiej noś ze sobą mały (np. 2000 mAh) powerbank. Etui z Aliexpress (mam mniej więcej takie) sprawuje się świetnie. Sprawia, że telefon można postawić w widoku horyzontalnym i obejrzeć, na przykład, filmik z YT w bardzo dobrej jakości. Rozdzielczość jest dobra, jakość filmików czy zdjęć cieszy oko, kolorom nie mam nic do zarzucenia, ale też w tej kwestii nie mam dużych wymagań. Androida 5 uwielbiam, na tym telefonie działa bardzo dobrze, i blisko mu do vanilla (o ile to nie jest po prostu vanilla) więc nie ma wielu dziwnych usprawnień jak np. w Samsungach (nie lubię osobiście nakładek na Androida jakie robią). Jeszcze ogromnym plusem, którego nie ma na przykład Honor 7, jest to, że są dwa sloty na SIM i osobno slot na kartę pamięci (w Honor drugi slot na SIM jest zamienny z kartą pamięci).

Co do minusów, podobno jakość rozmów (w znaczeniu tego, jak mnie słyszy inna osoba) jest czasem słaba. Nie wiem czy to wina mojego mikrofonu, głośnika odbiorcy, zakłóceń w sieci czy jeszcze czegoś innego. K&M chwalił się przy promocji telefonu, że będzie możliwość aktualizowania go przez aplikację. Dotychczas nie wyszła ani jedna aktualizacja na nią i wygląda na to, że wciąż jedynym sposobem na aktualizację jest wysłanie telefony do serwisu K&M. Nie pamiętam do jakiej wersji (ja mam teraz 5.0.2), ale podobno do kolejnej (5.1?) i kolejnych aktualizacji nie będzie. To jest duży minus dla K&M w ogóle. Poza tym, dwie karty SIM żrą baterię (to raczej normalne), ale ogólnie dual SIM nie działa najlepiej (choć, podobno, to syndrom wszystkich dual SIM z Androidem). To znaczy: trzeba mieć (przynajmniej w mojej wersji telefonu, może nowa aktualizacja to zmieniła) ustawiony język angielski, inaczej nie można wejść w ustawiania kart SIM i zmienić np. sposobu łączenia (LTE, GSM etc.); ogólnie nigdy nie mogłem ogarną opcji SIM, tj sposobów łączenia, ale może to moja niewiedza, a nie złe dopasowanie do polskich standardów; jeżeli wyłączysz kartę SIM i potem ją włączysz (żeby na przykład oszczędzić baterię) to telefon zapomni ustawień dzwonka, chyba, że masz dzwonki na wewnętrznej pamięci; trzeba pamiętać, że drugi slot SIM na tylko GSM, więc internetu z drugiej karty nie odpalisz. Ale mówię, może nowa aktualizacja to naprawiła.

Czytając wątek pewnie zauważyłeś/-aś, że nie jest łatwo zmienić soft, chyba to się wciąż nie zmieniło. A z dziką rozkoszą zainstalowałbym CyanogenMod (mój ulubiony, miałem do na obydwu ZTE i nie tylko).

Podsumowując, jeżeli nie przeszkadza Ci używanie telefonu w języku angielskim (ja na ZTE i tak miałem angielski, ot żeby ćwiczyć język, poza tym OK Google dużo lepiej działa po angielsku, ale to inny temat), chociaż może teraz w sprzedaży są zaktualizowane LIVE 3, to zdecydowanie warto wydać (stosunkowo małą) kasę na ten telefon. Dla moich potrzeb (mało internetu, sporadycznie zdjęcia, dużo rozmów - jedna karta służbowa, dużo SMSów, dużo bawienia się ustawieniami - Nova Launcher, Tasker itp.) jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

.....no ja się również pod tym podpisuję.....

dodam od siebie:

1 karta sim Play LTE

wifi lub dane komórkowe włączam dopiero w momencie kiedy chcę coś przejrzeć w necie lub odebrać pocztę, mms..... itd, potem wyłączam (ręczne sterowanie)

większość rozmów i sms

ekran w większości czasu na 25% jasności

ostatnio wycisnąłem z niego bez ładowania 6 dni :)

przy dużej ilości internetu i zabawy - max 2-3 dni, oczywiście da się ją załatwić w  1 dzień.

jak poprzednik mój wspomniał trzeba go troszkę popieścić

zastąpić googlowskie apki innymi ze sklepu (darmowymi) łącznie z launcherem

trochę konfiguracji (była mowa już wcześniej) i wtedy jest naprawdę super

..... reasumując i kończąc

gdybym miał go kupić jeszcze raz .... bez zastanowienia (cena do bebechów) bezapelacyjnie atrakcyjna

PS nie odsyłałem do serwisu celem aktualizacji

dioda powiadomień działa prawidłowo (szkoda tylko że nie jak w Live 1 w różnych kolorach)

edit:

1 - co do jakości rozmów mogę potwierdzić iż nie ma z nimi najmniejszych problemów, słychać głośno, czysto i wyraźnie.

2 - we wcześniejszych postach pisałem że zdjęcia są super - prostuję - są super jak ogląda się je na telefonie, natomiast po wrzuceniu na kompa powiedziałbym średnie, ale to raczej kwestia wymagań ..... chcesz super zdjęcia kup dobry aparat fotograficzny. Jakość zdjęć w mojej opinii jest wystarczająca jak na słuchawkę.

Edytowane przez jarecki_jara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tydzień temu odesłałem telefon do serwisu, całkiem nowy launcher, aplikacje nie googlowskie, moim zdaniem lepiej chodzi, dioda też działa dobrze. Bateria trzyma na normalnym użytkowaniu (dane 24/7 fb yt dzwonienie) minimum 2 dni a wycisnąłem nawet 4 bez ładowania. Polecam odesłać - parę dni bez telefonu ale za to efekt świetny.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    G.K.

Teraz kupiłeś ten telefon i miał "stare" oprogramowanie czy kupiłeś go kilka miesięcy temu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi