Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

proszę bardzo

polecam również to - bardzo przydatne i przy tej obudowie fajnie wygląda

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również dzięki za linki, sam skorzystam.

Odnosnie LTE - czyli to może być kwestia operatora, skoro Tobie śmiga, a mi nie.

Odnośnie kasujących się ustawień dźwięków - przenieś folder z dźwiękami na wewnętrzną pamięć i stamtąd wybieraj. Telefon, nie wiem czemu, jakoś dziwnie po resecie podłącza kartę pamięci bo giną wszystkie ustawienia z dźwiękami, również z programów z sklepu googla.

Nazwy kart SIM też mi znikają i na to lekarstwa nie znalazłem. Gdzieś czytałem, że Android SDK wciąż nie jest zrobiony dobrze na Dual SIM, więc może jądro też kiepsko z tym sobie radzi. Tak czy siak, trzeba zapamiętać, która karta jest w jakim slocie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Odnośnie kasujących się ustawień dźwięków - przenieś folder z dźwiękami na wewnętrzną pamięć i stamtąd wybieraj. Telefon, nie wiem czemu, jakoś dziwnie po resecie podłącza kartę pamięci bo giną wszystkie ustawienia z dźwiękami, również z programów z sklepu googla.

dzięki za sugestie - szczerze mówiąc pomyślałem o tym ale nie zrobiłem ...... w weekend bedzie więcej czasu to przetestuję.

pozdro

Połączony post:

potwierdzam - jak dźwięki są na wewnętrzej pamieci nie zmienia ich na domyślne po restarcie.

PS. włączcie sobie opcje programistyczne i zmiejszcie animacje na 0,5px albo wogóle wyłączcie - daje mu niezłego kopa :))

domyślnie ustawili na 1px

Połączony post:

dodatkowo zauważyłem że Launcher Googlowski (z czystego androida) pożera dużo zasobów systemowych i czasem ma tenedencje do lagowania

Wywaliłem go i zastąpiłem Nova Launcherem - teraz jest bajka - 0 lagów

ktoś już pisał wcześniej o tym

nowy launcher + 0,5px i jest bajeczka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co masz na myśli "wywaliłem" Launcher googla? Da się go odinstalować? I trzeba w ogóle?
    Mam Nova (Novę?) Launchera, jest to domyślny launcher, ale nie odinstalowywałem Googlowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co masz na myśli "wywaliłem" Launcher googla? Da się go odinstalować? I trzeba w ogóle?

nie no - odinstalować się nie da bez roota

dokładnie jak napisałeś - nowy launcher - ustawić jako domyśliny, potem wejść w aplikację i wyłączyć (zatrzymać) launcher googlowski + restart słuchawki

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam - jak dźwięki są na wewnętrzej pamieci nie zmienia ich na domyślne po restarcie.

PS. włączcie sobie opcje programistyczne i zmiejszcie animacje na 0,5px albo wogóle wyłączcie - daje mu niezłego kopa  :))

domyślnie ustawili na 1px

A jak się do tego dostać? Nie widzę nic takiego w ustawieniach?

Edytowane przez 8_Avocado_8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz w Ustawienia --> Informacje o Telefonie --> i szukasz "Numer Kompilacji". Klikiasz chyba z 5 albo 10 razy w przycisk "Numer Kompilacji" i w ustawieniach pojawia ci się zakładka "Opcje Programistyczne".

Skala animacji będzie gdzieś na dole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow, kto i po co to tak ukrył... znalazłem i zmieniłem na 0,5 i rzeczywiście czuć, że wszystko śmiga jakby szybciej, łał, może całkiem na 0? co to w ogóle jest ta skala animacji? Może jeszcze da się jakoś wyłączyć to podwójne tapnięcie do wybudzania bo z niego nie korzystam a pewnie jakiś proces nad tym czuwa i ciągnie baterię, Dzięęęki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to jeszcze podzielę się jednym

zauwazyłem że opcje optymalizacji baterii działają różnie

tzn. czasem przez noc spada mi bateria 1-2% a czasem - 10% (pomimo tego iż mam pełną kontolę na tym bo przed snem zawsze sprawdzałem co działa a co nie).

Znalazłem bardzo proste i w dodatku przydatne rozwiązanie :)

google play - 360 Security - bo akurat aplikacja antywirusowa była mi potrzebna.

wchodzimy w ustawienia 360 po zinstalowaniu i włączamy opcję oszczędzania energi podczas nieaktywnego ekranu + restart słuchawki.

Teraz nawet nie zaglądam co pracuje a co nie. 360 hibernuje apki podczas nieaktywnego ekranu ale nie powoduje ubicia ich synchronizacji, czyli powiadomienia dochodzą bez problemu, a opcja podwójnego tapniecia działa normalnie (i to akurat dla mnie jest super - bo tego ja osobiście używam).

Od chwili jak go zainstalowałem - czyli praktycznie od początku nie zdażyło się aby przez noc bateria spadła więcej niż 2-3%. Najcześciej 1%.

360 ma też fajna opcję (mają wiele apek) ale 360 booster fajnie działa - daje kopa naszej słuchawce.

Przyjemne z pożytecznym: antywirus + jw. i w dodatku wogóle nie obciąża słuchawki.

bo zapominałem dodać - w opcjach oszczędzania ustawiłem sobie - uruchom po 1 min po zablokowaniu ekranu (domyślnie jest po 5 min).

Edytowane przez jarecki_jara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@8_Avocado_8

Nie wiem co robi skala animacji a podwójnego tapnięcia (na razie) nie da się wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi