Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyłem że opcje optymalizacji baterii działają różnie

tzn. czasem przez noc spada mi bateria 1-2% a czasem - 10% (pomimo tego iż mam pełną kontolę na tym bo przed snem zawsze sprawdzałem co działa a co nie).

Znalazłem bardzo proste i w dodatku przydatne rozwiązanie :)

google play - 360 Security - bo akurat aplikacja antywirusowa była mi potrzebna.

wchodzimy w ustawienia 360 po zinstalowaniu i włączamy opcję oszczędzania energi podczas nieaktywnego ekranu + restart słuchawki.

(...)

Zauważyłem, że skoro opcji pokrywa się z, używanym przez mnie, Clean Masterem. Używałeś może tego drugiego, wiesz czy któryś jest lepszy czy raczej są podobne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Clena Mastera nigdy nie używałem.

Mnie bardziej zależało żeby był antywirus - a że ma przy okazji opcję oszczędzania energii jak również wiele innych opcji do czyszczenia i optymalizacji systemu więc na nim poprzestałem.

Potestuj i zobacz ile pożera zasobów - ile masz wolnego ramu jak działa w tle.

u mnie z 360 i moimi apkami zawsze mam koło 1,3GB ramu wolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten sam problem, zostawiam telefon na noc z jakimiś 80% baterii, ubijam procesy w tle i rano jest 78% a czasemi tak samo ubite wszystko i z 12% rano już jest wyłączony bo wszystko zeszło. Zainstalowałem to 360 i zobaczymy czy coś pomoże ;) trochę nie wiem jak się po tym poruszać i jak często czyścić/przyspieszać i czy w ogóle trochę mi pewnie zajmie ogarnięcie tego. Od siebie mogę powiedzieć, że te wgrane hangoutsy zastąpiłem Disa który łączy mi smsy i facebooka wiec nie muszę miec wszystkożernego messengera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze jedno

zwrócice uwagę na ładowanie telefonu

Ja ładuję zawsze na włączonym ale co zauważyłem

podczas ładowania android określa ile czasu zostało do pełnego naładowania oraz świeci się cały czas dioda powiadomień

android powiadamia że bateria jest w pełni naładowana a dioda dalej świeci

i zawsze trzymam trochę dłużej na ładowarce ..... po około 20-30 minutach dłużej - dioda gaśnie

Nie mam jak zmierzyć ale chyba to jest faktyczny punkt pełnego naładowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm nie zauważyłem tego odstępu czasowego między naładowaniem, a zgaśnięciem diody. Może masz rację, warto zostawiać jeszcze na chwilę, póki dioda nie zgaśnie.

Może to coś w stylu opcji w (między innymi) Battery Doctor, że po doładowaniu do 100% jeszcze ładuje 10 min. Nie pamiętam dlaczego, w czymś to miało pomóc. :P

Przy okazji. Battery Doctor jest jednym z najczęściej ściąganych aplikacji, ale ze mną na K&M nie chciał współpracować.

Jego opcja odciążania baterii nakładała się z zamykaniem niepotrzebnych aplikacji przez Clean Master (teraz używam 360 security), a po tygodniu użytkowania zauważyłem, że layout który się odpalał przy ładowaniu baterii sprawiał, że bateria się nie ładowała (!?). Podłączałem, zostawiałem na jakiś czas, a bateria się rozładowywała w standardowym trybie, jakbym w ogóle nie miał podłączonej do ładowania. Próbowałem resetować telefon, nie pomogło. Wywaliłem Battery Doctora i, niespodzianka, ładuje się bez problemów.

Odnoszę wrażenie, że ta aplikacja to tylko placebo. :P

I tak, sprawdzałem czy ładowarka jest podłączona do prądu. ;)

Na wszelki wypadek w 360 security nie używam opcji wspomagacza ładowania baterii. Poza tym, z tego co wiem, i tak lepiej żeby telefon ładował się wolniej. Wolniejsze ładowanie = mniejsze nagrzanie baterii, a to właśnie nagrzewanie się baterii skraca jej żywotność (jak w laptopach, opcja szybkiego ładowania znacznie skraca czas działania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie 360 znacząco poprawil działanie baterii, Wczoraj o 23 odłączyłem telefon i po caalutkim dniu na uczelni z czego cały czas pisałem smy 2 razy zadzwonilem, z pól godziny posiedziałem w necie i ze 2 godziny grałem w jakies mało wymagające gry typu milionerzy zostało 53% o godzinie 19. Natomiast cały czas zostawiony z poniżej 15% na noc rano nie dzwoni budzik a tel kompletnie rozładowany. Nie wiem o co może chodzić. Widziałem, że na Fb K&M wypuścił andka 5.1 do kilku tabletów wiec może i na telefony coś się niedługo znajdzie. U mnie po naładowaniu do 100% i poczekaniu 15 min dioda ciągle świeci i trochę boję się w takim stanie trzymać tel dalej podłączony bo zwyczajnie nie wiem czy w jakiś sposób to nie szkodzi baterii a ta oprócz tego tracenia % poniżęj 15% spełnia moje wszystkie oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szybkie pytanie do tych co mają telefon, jak go zresetować ? bo skurczybyk ma niewymienialną baterię, zawiesił się , a w instrukcji nie ma ;/

Połączony post:

Rozmowy moim zdaniem są dobre, dobrze słychać, głośno itp.

M!tCHeL_PL - bradziej mnie interesuje ta druga strona - jak inni Cię słyszą ? czy nie narzekają że za cicho albo nie wyraźnie ?

mi dziewczyna mówi że słyszy echo jak ze mną rozmawia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

restart - przytrzymać dłużej przyciks power - chyba koło 5s.

co do rozmów - nikt się nie skarży - potwierdzam że u mnie jakość jest bardzo dobra - mówiąc nawet szeptem bez problemu mnie wszyscy słyszą.

co do echa - sprawdzałem i nic takiego u mnie nie występuje.

Potestuj - może wina nadajnika, sieci........ popróbuj różne kombinacje np. 2g, 3g, 4g only i zobacz w jakiej sieci i jakim nadajniku występuje problem.

Jeżeli podczas pracy na nadajnikach Orange to zmień sobie żeby nie korzystał z 4G bo orange zapycha 4G rozmowami i przez to iż rozmowy odbywają się po danych pakietowych w tym zakresie zniekształca głos i często zrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie 360 znacząco poprawil działanie baterii, Wczoraj o 23 odłączyłem telefon i po caalutkim dniu na uczelni z czego cały czas pisałem smy 2 razy zadzwonilem, z pól godziny posiedziałem w necie i ze 2 godziny grałem w jakies mało wymagające gry typu milionerzy zostało 53% o godzinie 19. Natomiast cały czas zostawiony z poniżej 15% na noc rano nie dzwoni budzik a tel kompletnie rozładowany. Nie wiem o co może chodzić. Widziałem, że na Fb K&M wypuścił andka 5.1 do kilku tabletów wiec może i na telefony coś się niedługo znajdzie. U mnie po naładowaniu do 100% i poczekaniu 15 min dioda ciągle świeci i trochę boję się w takim stanie trzymać tel dalej podłączony bo zwyczajnie nie wiem czy w jakiś sposób to nie szkodzi baterii a ta oprócz tego tracenia % poniżęj 15% spełnia moje wszystkie oczekiwania.

U mnie z 360 Security pozostawiony na noc zżera jakąś jednocyfrową wartość baterii. Coś mi chodzi po głowie, że 3%. Nie jestem pewien bo prawie co noc włączam Sleep as Android (który dodałem na "whitelist" w 360) i wtedy schodzi około 17% (co nie jest dziwne, działa wtedy mikrofon, akcelerometr, budzik i zapis na kartę pamięci).

Rozładowywanie 15% przez noc (o ile dobrze zrozumiałem) z 360 Security jest dziwne. Ostatnio używałem telefonu do kilku rozmów, kilku smsów, trochę neta (może z pół godziny) i mnóstwa zdjęć (kilkadziesiąt) w ciągu doby zużył kilkanaście procent.

szybkie pytanie do tych co mają telefon, jak go zresetować ? bo skurczybyk ma niewymienialną baterię, zawiesił się , a w instrukcji nie ma ;/

Połączony post:

Rozmowy moim zdaniem są dobre, dobrze słychać, głośno itp.

M!tCHeL_PL - bradziej mnie interesuje ta druga strona - jak inni Cię słyszą ? czy nie narzekają że za cicho albo nie wyraźnie ?

mi dziewczyna mówi że słyszy echo jak ze mną rozmawia 

U mnie, jak u jarecki_jara, bez szumów, bez echa. Nie dopytywałem, co prawda, czy dobrze mnie słychać, ale na pewno ktoś by mi powiedział, że jest coś nie tak.

Jeżeli chodzi o Orange to ogólnie są jacyś dziwni. Mam na raz Play na kartę i Orange na abonament. Często w Orange zasięg znika na kilka sekund, internet świruje. Czasem, żeby odpalić neta muszę zmienić ustawienia sieci (na zmianę, z GSM/WDCMA auto na GSM/WDCMA/LTE) i wtedy dopiero zaskakuje. W Play bez problemu z połączeniami, choć neta, oczywiście nie sprawdzę bo drugi slot to tylko GSM.

Edytowane przez Arkadiuszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

W Polsce u żadnego operatora póki co nie da się rozmawiać na 4g (zrzuca podczas rozmowy na 3g/2g).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi