Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

:)) no zaiste w teorii na pewno jest tak jak mówisz ....... :)) no ale to chyba post nie na ten wątek

------

pozdrawiam :)

----------------------------------------

Arkadiuszek - ja mam ten sam problem ale nie z Live 3 (tam używam tylko Play i jeden slot):

3 telefony: S5, S5neo, Idol Mini S - wszytkie w Orange

Prawidłowość jest taka że jak każdy z nich ma ustawione Automatyczny tryb sieci - najczęściej zapina na 4G i wtedy najczęsciej mam problemy z rozmowami - bo zrywa, ucina, nie słychac czasem, przerywa ....... ale wystarczy że zmienię ustawienia sieci na 3G i wszytko jest git z rozmowami ..... ale wiadomno internet wolniejszy.

Nie twierdzę że jest to nagminne ale zdarza się dość czesto i raczej wykluczyłbym wady telefonów, raczej sieć niedomaga....................

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uroczo. <3 Orange.

Zastanawiam się czy nie zmienić w Play oferty i używać neta właśnie przez Play. Muszę zobaczyć w wolnej chwili jak, i czy w ogóle, działa LTE z Playa.

Czy u Ciebie jarecki_jara śmiga Play na LTE w Live 3?

Z serii kolejnych ciekawostek: zacząłem bawić się Daydream (nie wiem jak to się nazywa po Polsku, wygaszacz ekranu?). Lucid działa fajnie, ale ma tylko do 30 minut ciągłego wyświetlania za darmo, Google Zdjęcia odinstalowane, a Dayframe ma trochę mało opcji w darmowej wersji.
    Odpaliłem YoWindow z pogodą. W pracy ładuje przez USB z laptopa, normalnie z 50% ładuje niecałe 2 godziny, kilka minut więcej jak włączone jest Wifi. Z YoWindow pokazywał 9 godzin.
    Także z Daydream trzeba uważać żeby nie mieć ciągle niedoładowanego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie mam bardzo dobre pokrycie jeśli chodzi o 4G Play i działa mi super.......... w pracy np. nie korzystam (już) z WIFi bo wolno działa (hot-spot) tylko od razu zapinam 4G - mówię oczywiście o Live 3.

Działa bajecznie i szybko - co najwazniejsze, nie zauważyłem żadnuch anomalii w działaniu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do telefonu to wszystko spoko tylko irytują mnie pewne niedociągnięcia w tłumaczeniu systemu, np buszując po opcjach połowa jest po polsku połowa po angielsku, jak podłączę słuchawki to przy  zablokowanym ekranie mam napis po angielsku że słuchawki podłączone, albo radio i brak anteny, niby drobnostki, ale mnie osobiście irytują, po całych latach świetlnych używania Sony Xperia, dziwnie się przyzwyczaić do gołego androida i braku niektórych aplikacji sonny, więc pytanie czysto hipotetyczne ( bo ja się nie znam to proszę nie krzyczeć) czy istnieje możliwość żeby wgrać android tak żeby miał apki i wygląd androida z xperii ? bo kilku rzeczy  mi z niej brakuje jednak no i czy jak by to dało radę zrobić czy nie traci się gwarancji ? z góry dzięki za odp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz pobawić się Launcherami, sporo można nimi edytować bez roota i tym samym bez utraty gwarancji. Ja używam Nova Launcher, kiedyś testowałem GO, ale krótko. Nova jest spoko.

A na niedopracowane tłumaczenie jest trywialne rozwiązanie - zmień język na angielski. ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

:)) no zaiste w teorii na pewno jest tak jak mówisz ....... :)) no ale to chyba post nie na ten wątek

------

pozdrawiam :)

----------------------------------------

Arkadiuszek - ja mam ten sam problem ale nie z Live 3 (tam używam tylko Play i jeden slot):

3 telefony: S5, S5neo, Idol Mini S - wszytkie w Orange

Prawidłowość jest taka że jak każdy z nich ma ustawione Automatyczny tryb sieci - najczęściej zapina na 4G i wtedy najczęsciej mam problemy z rozmowami - bo zrywa, ucina, nie słychac czasem, przerywa ....... ale wystarczy że zmienię ustawienia sieci na 3G i wszytko jest git z rozmowami ..... ale wiadomno internet wolniejszy.

Nie twierdzę że jest to nagminne ale zdarza się dość czesto i raczej wykluczyłbym wady telefonów, raczej sieć niedomaga....................

Dziwne ponieważ telefon podczas rozmowy i tak zrzuca na 3g/2g .

W Polsce jeszcze nikt nie ma ruchu voice na 4g (można tylko korzystać z internetu i sms -mms może też).

Ja jeszcze nie miałem problemów na żadnym telefonie -od zawsze tryb auto 2g/3g/4g.

Edytowane przez dix241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat dobry ale w niektórych telefonach są lepsze (ale jak na przedni to jakość super)

Dużo szumu było z tym aparatem ale mam specyfikację na piśmie (gdzieś po drodze wygrzebaną z neta) z tyłu jest Sony Exmore a z przodu Samsung. Generalnie zdjęcia robi średnie - stwierdzam to organoleptycznie wcześniej posiadałem LIVE 2 LTE a obecnie TCL 3S M3G (K&M LIVE 3) i jakość obecna nie rzuca na kolana. Przy ładnej słonecznej pogodzie zdjęcia oceniłbym na poprawne, gorzej jest gdy tego światełka zaczyna brakować i zaczyna być widoczne ziarno, w telefonie jeszcze go za bardzo nie widać ale z poziomu komputera jest to już wyraźnie widoczne. Być może aktualizacją to poprawią ale nie sądzę, testowałem różne aplikacje fotograficzne i w żadnym przypadku nie zauważyłem widocznej poprawy.

Edytowane przez Chomeini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale w pełni się z Tobą zgadzam, odnośnie jakości zdjęć.

Wróciłem właśnie z małych wakacji i "wypstrykałem" około 200 zdjęć.

Na telefonie wyglądają świetnie. Ale na komputerze nie jest w połowie tak dobrze. Bardzo ładnie i wyraźnie wychodzą zdjęcia w słabym świetle z lampą. Te są ok.

Jednak wszystkie inne, robione w nocy z lampą, w dzień bez lampy albo widoki, już są kiepskie. Ostrość ok ale nie wiem po co te 13 megapikseli skoro wyglądają tak kiepsko. A zajmują coś rzędu 500 mega (ok 200 zdjęć, bez filmików).

Zmniejszyłem jakość w ustawieniach, jak mają wyglądać przeciętnie to niech chociaż mi karty nie zapchają w chwilę.

A szkoda, liczyłem na lepszy efekt.

Przy okazji, @@Chomeini, jak się sprawuje CyanogenMod na TCL/LIVE 3? O ile dobrze zrozumiałem z Twojego profilu.

Edytowane przez Aleksandra
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji, @@Chomeini, jak się sprawuje CyanogenMod na TCL/LIVE 3? O ile dobrze zrozumiałem z Twojego profilu.

Generalnie jestem zadowolony, CM 12.1 jest systemem stabilnym pozbawionym udziwnień w porównaniu do oryginalnego softu LEWA 3.1 który oprócz tego że posiadał mnóstwo chińskiego śmiecia do niczego w naszych realiach niepotrzebnego, to miał jeszcze sporo wpadek językowych a przy okazji potrafił samodzielnie zmieniać ustawienia na swoje (np. fabryczne dzwonki, głośności, jasność ekranu). Jedyne co mi się w nim podobało to zastosowany Launcher. Wracając do CM 12.1, muszę stwierdzić że chodzi nieco szybciej niż LEWA, tłumaczenie softu na j. polski jest poprawne, no i stabilność - jeszcze jak do tej pory nie odwalił mi żadnego psikusa (co prawda używam go dopiero ok. 2 tygodni). Pierwotnie chciałem powrócić do softu LEWA, bo w zapowiedziach aktualizacji do 3.2 była mowa o poprawie oprogramowania dla aparatu, ale niestety jedyna aktualizacja jest tylko z j. chińsko-angielskim na której testując aparat też nie widziałem żadnej poprawy, tak że tu raczej rewolucji nie będzie ;-(

To w ramach przysługi mam kontr-pytanie, jak to jest naprawdę z tym taktowaniem Snapa 615 w Live3, czy jest realnie widoczne 1,7, czy był to chwyt marketingowy i jest 1,5 ?

Edytowane przez Chomeini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W info o telefonie pokazuje mi ten model
    http://system-on-a-chip.specout.com/l/1097/Qualcomm-Snapdragon-615-MSM8939

Qualcomm MSM8939
    Wg. tego 1,7, chociaż ktoś wklejał info że podobno jest 1,5.
    Przyznam, że nie wiem jak dokładniej sprawdzić.
    Jeżeli ktoś mi sprzeda info czy gdzieś można sprawdzić dokładnie, będę wdzięczny.

Soft w LIVE 3 jest czysty, przynajmniej w porównaniu z softami telefonów od Play i Orange z którymi miałem styczność.

Nałożyłem na niego Nova Launchera i nie odczuwam potrzeby przejścia do CM. Wcześniej miałem CM na dwóch telefonach ZTE i tam był on dużą zmianą na lepsze.

Edytowane przez Arkadiuszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi