Skocz do zawartości
8_Avocado_8

Kruger&Matz Live 3 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzili - jest ona bardzo skompliwowana :)

... ich wszystkie aktualizacje na początku były skomplikowane np. Live2 i Live2LTE, gdy udostępnili pierwszy raz wraz z opisem, to pojawiła się adnotacja że aktualizację robisz na własne ryzyko i w razie "W" tracisz gwarancję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,,Po reinstalacji oprogramowania, aktualizacje będą udostępniane przez OTA.
    Niestety nowy soft wymaga licencjonowanego oprogramowania przez co reinstalacji może dokonać wyłącznie serwis.''

Tak napisali mi z serwisu. Rzeczywiście skomplikowana musi być ta ,,reinstalacja licencjonowanego  oprogramowania''  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca rozumiem.
    Czyli żeby mieć aktualizacje softa muszę go przeinstalować, co może zrobić tylko serwis?
    Czy może chodzi po prostu o to, że trzeba mieć oryginalny soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie się wydaje że K&M Live3 niema softu LEWA czy UMI (zmodyfikowanego do polskich potrzeb) tylko też korzysta z jakiejś wersji CM przygotowanej dla tego modelu, wobec czego do wgrania aktualizacji potrzebne jest TWRP - co nieco komplikuje proces wgrywania softu, dlatego wolą robić to sami żeby nie zostać za chwilę zalanym roszczeniami gwarancyjnymi.

Czy na zablokowanym ekranie, macie w górnym prawym rogu ludzika w zielonym kółeczku ? (na odblokowanym go już niema)

Ja na swoim CM 12.1 - korzystam już z andka 5.1 - i wydaje mi się że K&M z podobnego rozwiązania chce skorzystać, ale to tylko takie moje przypuszczenia.

Edytowane przez Chomeini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby jest. To profile (ciekawy pomysł, choć dla mnie nieużyteczny), jeżeli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi. Czy to jest charakterystyczne dla CM?
    W Blade III z 4.4 mam CV i nie było takiej opcji.

Nie byłoby gdzieś napisane, że to CM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niby jest. To profile (ciekawy pomysł, choć dla mnie nieużyteczny), jeżeli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi. Czy to jest charakterystyczne dla CM?

W Blade III z 4.4 mam CV i nie było takiej opcji.

Nie byłoby gdzieś napisane, że to CM?

Pewności 100% nie mam, ale chyba CM oparte na "andku 5" mają te profile a K&M mógł zlecić dostosowanie CM do własnych potrzeb i w opisie wersji i kompilacji pozbawić tych informacji. U żony w LG jest też "And 5.1" ale tych profili niema - a raczej firmę LG stać na programistów tworzących własne oprogramowanie do fona, co do K&M - chyba niekoniecznie, szczególnie że nie zajmują tylko fonami ale szeroki wachlarz sprzętu próbują wbić na rynek, dlatego pewne działy będą zapewne traktowane po macoszemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno Przeglądarka Plików jest z CM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam gorącą prośbę do użytkowników LIVE3 o wyciągnięcie z softu apki Radia FM, bo się okazało że CM w swojej paczce niema radyjka, a czasami go używam. Ze sklepu Google nie mogę nic dopasować, po prostu nie działają - prawdopodobnie każda apka ma "sterownik" do konkretnego modułu FM. Żeby uprzedzić pytania jak to zrobić dołączam link do instrukcji tworzenia kopii zapasowych apek za pomocą ES Eksplorera.

Z góry dziękuję i proszę o podesłanie na e-mail. [email protected]

Edytowane przez Chomeini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszło. Smacznego.
    Działa?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie jest problem, na żadnych ustawieniach nie chce się w grać. Apka jest prawidłowa bo nie stwierdza błędu, ale jakiś kaprys ma i nie chce być w moim fonie :-(  Popracujemy nad nią, może się podda. Nie wiem co to jest ten drugi plik, może ścieżka dostępu do niego jest ważna ? W każdym bądź razie wielkie dzięki za pomocną dłoń.

- - - - - - - - - - 

No niestety uparta ch...a, brak pomysłów :-(

Edytowane przez Chomeini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi