Skocz do zawartości
ryyyAv

P8 Niektóre aplikacje same się włączają w tle

Rekomendowane odpowiedzi

ryyyAv

Jak w temacie. Wiem że to przypadłość androida a nie samego telefonu. My tu mamy parę różnych opcji ale chyba nie ma sposobu by np. Jak mi dzisiaj, sam się włączył YouTube w tle i huawei wysłał monit ze zjada baterie mimo że go dzisiaj nie włączałem i w ustawieniach YouTube mam wyłączone powiadomienia.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez ReaderPL
    Dodanie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Frytas

Sprawdź w ustaieniach, czy nie jest aplikacją chronioną. Jeśli nie to powinien chyba zamykać się w momencie wygaszenia ekranu.

IMO to normalne. Ja np widzę dzisiaj w zużyciu baterii informację o działaniu facebooka, chociaż nigdy na tym urządzeniu facebooka nie używałem.

Edytowane przez Frytas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

Nie jest aplikacją chronioną. No czyli tak jak myślałem po prostu przypadłość andorida. Przydałby się root i zamrożenie / hibernacja większości aplikacji (np. greenify) Tylko root = utrawa gwarancji i tak koło się zamyka. Prędzej czy później pewnie root'a odblokuje jak w każdym moim telefonie.

Jakby jednak ktoś miał jakiś sposób to chętnie przeczytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da rade cos zrobic z tym facebookiem i messengerem, zeby sie samoczynnie nie uruchamial w tle? Mam je wylaczone z aplikacji chronionych, wylaczone jakiekolwiek powoadomienia, a jednak co jakis czas sie uruchamiaja i zzeraja baterie. Pomozcie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Te monity na pasku, że jakaś aplikacja jest uruchomiona w tle i zużywa przez to baterię, to pic na wodę. Zmieniłem telefon na inną markę i nie ma tu takich rzeczy, żeby dodawać aplikację do chronionych. Czasem zapomnę wyłączyć przeglądarkę, czasem jakieś inne aplikacje i co? Po całej nocy taka aplikacja uruchamia się błyskawicznie, co oznacza, że pracowała w tle, a mimo to spadek naładowania baterii sięga raptem 1% i to maksymalnie. Oczywiście przy wyłączonym necie. Huawei cały czas coś tam mi krzyczał, ja zamykałem te aplikacje, a i tak przez noc poziom baterii spadał o kilka procent. Także wyłączanie aplikacji w celu oszczędności energii, to jakieś oszustwo. No chyba, że są to aplikacje bardzo aktywnie korzystające z połączenia internetowego, jak właśnie Messenger. Chociaż bez dostępu do netu i z tym nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi