Skocz do zawartości
homarkrab

Motorola Moto X Play. Wydajność systemu Android 5.1.1

Rekomendowane odpowiedzi

homarkrab

Dwa filmiki na których widać lagi. Jak widać wydajność systemu jest na bardzo niskim poziomie.
    Próbowałem nagrać porównanie bezpośrednie z moto x 2014, nexus 4 i nexus 7 2013. Niestety nie widać tego od góry kręcąc kamerą. Różnice kamera wychwytuje słabo. Wszystkie wymienione tu telefony działają płynnej. Niestety ten fakt mi mocno psuje wizerunek Motoroli jaki miałem.
    Mam nadzieję, że będzie poprawa bo reszta telefonu jest bardzo dobra.

Na XDA też jest wątek o tym. Ludzie piszą z całego świata.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3186858

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Wgrałem android 6 na n7. Ale bym chciał aby na moto x play działała w taki sam sposób jak Nexus 7. Pianka jest zabójczo płynna.

Sent from my XT1562

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

są nadzieje że będzie tak działał jak powinien normalny system, chyba że coś skasztanią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

No jest między tymi urządzeniami przepaść w działaniu. Full aplikacji i jest super. Zmienili animacje. No nic czekamy na ruch Motki.

Update. Wrażenia po dwóch dniach używania n5 i n7 z android 6 vs moto x play z android 5

Powiem tak. Nie ma miejsca w moto x play które by płynnością się zbliżyło. Mając te trzy urządzenia obok siebie widać różnicę. To co zrobiła Motorola w Moto X Play to jest jedna wielka lipa.

Sent from my XT1562

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

@@update. Z racji tego że mój telefon jedzie do serwisu na okres mi nieznany, będę używał HTC Desire 820 z dokładnie takim samym hardware.

Pomijam sprawy czy nakładka czy nie. Po prostu jedna cecha, działanie jest na ten moment nieosiągalne dla Motki w stosunku do HTC.

KitKat 4.4 vs Lolipop 5.1.1. Niestety kolejny telefon pokazujący że Motorola schrzaniła software.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

Mam obecnie dwa telefony w domu. Moto X 2014 i Moto X Play. Niestety bez hejtu. Jakość działania, reakcji na dotyk, klatkowanie tylko świadczy o tym jak bardzo źle moto x play działa.

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majk3lu

Ależ to już jest wiadome od dawna. Co ciekawe, na customowych ROMach i Kernelach podobno wszystko działa w porządku, więc pozostaje poczekać i zobaczyć co się w temacie zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jak to jest z tymi motkami? Zastanawiałem się nad moto x play ale jak zobaczyłem na wystawie jak laguje stwierdziłem że to nie na moje nerwy co ciekawe xperia m4 ma ten sam problem może to wina cpu? Co myślicie?

Wystukane taptalkiem z G-ie 2-ójki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam i czytam na róznych forach i portalach i czegoś Koledzy tutaj nie rozumiem. Nie rozumiem tego czy to ja jestem jakimś boskim szczęściarzem i posiadam tą Motkę w wersji "no lag" czy po prostu wy jesteście pechowcami i takowe posiadacie. Nadmieniam, że do niedawna byłem posiadaczem G2 bez brandu z polskiej dystrybucji a potem G3 z brandem Orange i co nieco o lagach mam do powiedzenia. Jednego i drugegoi LG pozbyłem się z radością z finalnymi softami 5.0.1 i 5.0.2. I właśnie obydwa LG były mistrzami lagów na Lollipopie, zapychania pamięci i w ekstremalnych przypadkach przy obciążeniu żyły po prostu własnym nieprzewidywalnym życiem.

Motkę kupiłem ponad miesiąc temu w Euro RTV Agd od razu z softem 5.1.1. Od początku (już na półce w sklepie) urzekła mnie właśnie szybkością i płynnościa działania, rewelacyjnym gospodarowaniem pamięcią oraz czystym Androidem. Owszem, dodałem sobie to i owo dla własnej wygody. I tak podstawowym moim nabytkiem był płatny launcher Nova Prime który pozwalił mi na wspaniałą personalizację telefonu, wyeliminowanie złego skalowania ekranu w tym wielgachnych ikon oraz dodaje wiele funkcjonalności niedostępnych w czystym Androidzie, nie zabierając przy tym płynności działania czy pamięci. Tym bardziej nie widzę absolutnie ŻADNYCH lagów !!! Mam kolegę w pracy który ma własnie LG G3 z Orange i sam nie dowierzał, że sredniak Moto X Play działa o niebo płynniej i stabilniej niz jego ex flagowiec na wypaśnych bebechach i dla którego działania musi zawsze przebywac w poblizu gniazdka z prądem bo pierdyliony pikseli na QHD pożerają mu jego anorektyczną bateryjkę 3000 mAh w tempie expresu TGV. Taka prawda Koledzy. I nie robię tu absolutnie żadnej reklamy Playki, nie jestem pracownikiem Motoroli ani mi nikt za to nie płaci.

PS. Dodatkowe i niezaprzeczalne plusy Motki to: wspaniały wyświetlacz, bardzo dobry dźwięk podczas rozmów oraz słuchania muzyki, świetne wykonanie no i ta GENIALNA bateria. Minusa widzę tylko jednego ale za to sporawego - siermiężna i nieintuicyjna aplikacja aparatu foto która chyba jest przyczyną niedomagań fotek robionych przy słabym oświetleniu. Mam nadzieję, że z 6.0 Motorola to poprawi. Reszty po prostu niech tylko nie zepsują.

Edytowane przez Asteroid
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vesp3r

Jednak chyba ją jestem większym szczesciazem, przesiedleń się z LG g3 na motke i nigdy na G3 nie miałem lagów. Na moja żona również na swoim G3 nie ma lagów. Ba! Ja większości problemów opisywanych w G3 nie miałem ...
    Fakt że motka się super sprawdza ale kurcze dla mnie to jednak nie G3;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Damian
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi