Skocz do zawartości
Damianz370

słaby zasięg w play czy może wina mojego telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zasięgiem.W domu kreski wahają mi się w od 0 do 3 i tak cały czas :facepalm:.Nawet na dworze mam z tym problem bo nastepuje chwilowa poprawa i za chwile znowu telefon gubi zasięg.Mam numer w play.Czy jest to wina play czy może moich ustawień telefonu?

Edytowane przez Damianz370

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 100% wina Play. Tez mam telefon u tego operatora i czasem zdążają się takie cyrki. Włącz sobie roaming danych w ustawieniach. Wtedy telefon będzie korzystał także z nadajników Plusa co może czasem pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    TTTTTTT[/WARNT]

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ok.tylko czy nie powoduje to ściągania dodatkowych danych?Pytam bo nie mam pakietu danych wykupionego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W T-Mobile mam podobnie, gdy jestem poza zasięgiem 3g, a mam ustawioną opcję, by telefon korzystał z 3g. Wejdź w ustawienia>kom. bezprzewodowa i sieci> sieci telefonii komórkowej> zaznacz opcję korzystaj tylko z sieci 2g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam juz od dawna to ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomi5

Ja w Plusie mam to samo w dodatku nie tylko na tym telefonie, na poprzednich było podobnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączyłem ten roaming i jest lepiej.Ale mimo wszystko boję się go używać żeby rachunek na 150 zł nie przyszedł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam tez z play i roaming ustawiony, rachunki przychodzą normalne, a często roaming mi wyświetla... Także spokojnie możesz to włączyć, rozmawiałem z BO play i powiedzieli ze nie ma z tym problemu i nie będą doliczane jakieś dodatkowe koszty, w moim przypadku tak jest, więc spokojnie możesz to włączyć...

Tapnięte z Galaxy Ace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gigi_77

@Damianz370 mam podobnie w play z zasięgiem. Ratunek to wł roaming plusa. Jednak gdy nie masz wykupionego pakietu i będziesz korzystał z transmisji danych w roamingu to prawdopodobnie bedą dodatkowe koszty. Dużo zależy jaki masz abobament, ja mam abo z pakietem 1GB ( All I Max 1GB) i u siebie mogę korzystać. Ewentualnie spróbuj zablokować transfer poza siecią "taniego internetu play". Radzę poczytać u operatora. Sprawdź również saldo konta, czy nie masz jakiś dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi