Skocz do zawartości
exen

Ekran sam się wybudza/zaświetla

Rekomendowane odpowiedzi

exen

Ten problem już na wielu forach był poruszany, ale żadna z podanych porad nie podziałała w moim przypadku. Jest to bardzo nieregularne, niezależne od romu, kernela, aplikacji zainstalowanych itp. Przez dłuższy czas używałem Neat Rom'u i problem występował sporadycznie, wystarczyło nacisnąć kilka razy przycisk blokady i po problemie, aż myślałem, że to może fizyczny problem z samym przyciskiem. Dzisiaj wyczyściłem telefon (wipe) i zainstalowałem CM 10.1. Problem wystąpił po dosłownie kilku minutach użytkowania, zdążyłem za ten czas zainstalować sporo podstawowych aplikacji. Telefonu praktycznie nie mogę "zgasić" bo cały czas się wybudza. Zrobiłem jeszcze raz wipe i tym razem nic nie instalowałem, tylko gappsy i zalogowałem się do sklepu play i w tej chwili telefon cały czas ma włączony wyświetlacz. Mam wyłączone 3G, wszelkie alerty, lokalizacje, włączony nawet tryb samolotowy nie pomaga. Sprawdzałem aplikacją Airpush Detector ale ona nic nie wykrywa. Jest tylko jedna metoda, która działa zaledwie na chwilę: muszę włączyć jakąś aplikacje, przytrzymać środkowy przycisk i w stockowym task menadżerze wyłączyć wszystkie aplikacje.

Będę teraz instalował rom oparty na stocku (gt-i9100_jb_xxms1_deodexed_stock-kernel_poland) może on coś pomoże, jak dobrze pamiętam na stocku nie było tego problemu tylko inny (poprzedni właściciel wgrał zbugowaną beta wersje). Wcześnie przeszedłem przez wiele innych romów i wszędzie prędzej czy później problem występował.

Obecnie telefon:
    SGS 2 16GB z kartą SD 8GB
    CM 10.1
    kernel CWM-based Recovery v6.0.3.6
    root

PS: takie poboczne pytanie, mogę na tym kernelu wgrać poprzez CWM czystego niebrandowego stocka?
    PS2: Proszę mnie poprawić, jeśli coś napisałem źle lub czegoś nie zawarłem.

EDIT: po wgraniu tego tej stockowej adaptacji problem nie znikł, ale mocno się zredukował, tzn. po kilku wybudzeniach gasi się na dłuższą chwilę (np. w chwili pisania tej notki jest dobrze, a jeszcze kilkadziesiąt minut temu sam się wybudzał).

Edytowane przez exen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@exen

Nie masz przypadkiem wyrobionego homea albo poweru ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    exen

Tak jak napisałem, podejrzewałem fizyczne uszkodzenie przycisku, ale dzisiejsze doświadczenie potwierdziło, że ta teza jest błędna. CM 10.1 - wybudzanie jest cały czas (bez względu na siłe nacisku, ruszanie przyciskiem, podważanie, przesuwanie itp.). Stockowa adapcja/Neat Rom - wybudzanie jest losowe. Wiem, że jest to cholernie dziwne, no a dla mnie nieziemsko denerwujące.

EDIT: no i fakt, że przy CM wybudzanie ustaje na chwilę tylko po ubiciu aplikacji z poziomu task menadżera

Edytowane przez exen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest uszkodzony przycisk Power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    exen

To jest uszkodzony przycisk Power.

Teraz proszę Cię o wytłumaczenie, na podstawie czego tak twierdzisz? Może na podstawie tego, że po ubiciu aplikacji problem ustaje na pare minut, a bez tego występuje bez przerwy? A może dlatego, że na różnych romach częstotliwość problemu jest inna? Dla mnie ewidentny problem software'owy, kwestia w którym miejscu. No chyba, że przycisk power ma jakiś układ scalony z mikrokontrolerem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak związku. Jedyne co jest w stanie wybudzić ekran to POWIADOMIENIE (połączenie, SMS, alarm lub inne) oraz przyciski fizyczne POWER i HOME. Jeżeli nie otrzymujesz żadnych powiadomień, oznacza to, że któryś z wyżej wymienionych przycisków wybudza telefon. W pierwszym poście wskazałeś winowajcę. To przycisk POWER. Nadmienię, że takie uszkodzenie może się objawiać w nieprzewidywalny sposób i nie ma na to reguły. Znam przypadek, gdy w SGS3 znajomy miał przez ponad tydzień podobne objawy jak u Ciebie, po czym przez ponad 3 miesiące ani razu to się nie powtórzyło, by w końcu po 2-3 wybudzeniach całkowicie padł przycisk. Mogę się założyć, że gdy wymienisz przycisk POWER Twoje problemy się skończą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi