Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dziś udało mi się zrootować moje LG. Postanowiłem więc napisać tutorial, który może ożywi dyskusję w naszym dziale.
    Gdyby kogoś interesowało, posiadam telefon z niebrandowanym softem V10b ze wszystkimi aktualizacjami. 

a_zpsvcdqcqlh.jpg

Sposób na root' a krok po kroku:
    1. Podstawowe ustawienia:
    1.1) Ustawienia->Ogólne->Informacje o telefonie->Informacje o oprogramowaniu->Numer komplikacji (Kliknąć kilka razy aż pojawi się komunikat, że zostaliśmy deweloperem)
    1.2) Ustawienia->Ogólne->Opcje dla programistów->Debugowanie USB (włączyć)
    1.3) Ustawienia->Ogólne->Zabezpieczenia->Nieznane źródła (włączyć)
    2. Pobieramy aplikację Kingroot w wersji:
     V4.65 lub nowsza (Lizaczek
    V4.05 (Pianka - innej wersji nie polecam bo telefon złapie bootloopa lub wogóle się nie odpali).
    3. Przesyłamy na telefon przy pomocy kabla lub przez bluetootha i instalujemy apkę na telefonie (Dalej->Instaluj->Otwórz).
    4. Przed przystąpieniem do rootowania włączamy wi-fi.
    5. Odpalamy aplikację Kingroot i postępujemy zgodnie z instrukcją apki (klikamy Try to root).
    6. Czekamy jeśli telefon się zresetuje oznacza to, że raczej nie zrootowaliśmy naszego LG. 
    7. Jeśli jednak proces się zakończy to aplikacja wyświetli komunikat o otrzymaniu Root' a.

Sprawdzenie czy rootowanie się udało:

1. Wchodzimy w Google Play szukamy apki Root Checker i instalujemy.
    2. Akceptujemy regulamin (AGREE->OKAY)
    3. Klikamy VERIFY ROOT->Allow
    4. Jeśli proces rootowania się powiódł otrzymamy taki komunikat:

c_zpsydtu0y6p.jpg

Jeśli jednak nie udało ci się zrootować telefonu odinstaluj Kingroota i spróbuj ponownie po restarcie.

PAMIĘTAJ !!! Wszystko robisz na własne ryzyko. Jeżeli ci pomogłem postaw piwo.

Uwaga:
    Sposób rootowania opisany powyżej jest sprawny w 100%ach na androidzie 5.0.2. Jeśli posiadasz system w wersji 6.0 w pewnym momencie np. przy 24% lub później pojawi ci się komunikat "Fail root". Nie przejmuj się i tak będziesz posiadał tymczasowy root który zniknie po restarcie.

Jeśli jesteś zainteresowany podmianą Kingroota na SuperSu, zajrzyj tu (metoda działa tylko na Androidzie 5.0.2).
    Edytowane przez Michał 94
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s36801

Działa. Wrzuć linka do tego niebrandowanego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupiłem już z niebrandowanym softem. Bez nakładki operatora. Może źle zabrzmiał tekst który napisałem, ale chodziło mi o to na jakim softcie zrobiłem root' a :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s36801

Ja zrobiłem na sofcie PLAY root działa.

Mam ten adres, ale linki do Tych niebrandowanych nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu powinno wszystko działać, niebrandowany, polski.

mirror: http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW87KYR132Y9A7M5BCC1S92/H525n10b_00.kdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s36801

Wgrałem ten rom, ale smieci z playa nadal są. Sprawdzałem też na sofce z niemiec i z wlk brytanii i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj najpierw usunąć te niepotrzebne aplikacje playa w Kingroot' cie. Potem zainstaluj polski soft, a następnie fabryczny reset zrób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s36801

Z ręcznym usunięciem śmieci nie ma problemu, tylko dziwne że nie ma jeszcze czystego romu na g4c.

Edytowane przez kamil79123
    Nie cytujemy poprzedzających postów - punkt 4.6 w regulaminie forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

jestem świeży jeśli chodzi o androida 5.02 wcześniej androida miałem w używanym xperia T, teraz mam nowy lg g4c.

Po zainstalowaniu total commander na lg g4c nie mogę na karcie sd tworzyć nowych folderów (aby bezpośrednio w nim zapisywać pobrane pliki  multimedialne z sieci),

wyskakuje mi komunikat że "android 5 chroni kartę sd przed zapisem" ..czy jakoś tak?!

Wychodzi na to, że niema pełnych uprawnień administratora sysytemu i w tej sprawie muszę uzyskać dostęp do roota czy tak?

Drugie pytanie odnośnie punktu

"3. Przesyłamy na telefon i instalujemy apkę (Dalej->Instaluj->Otwórz)."

w jaki sposób mam to zrobić czy za pomocą LGPCsuite ? bo inaczej przerzucam poprzez usb na telefon poprzez "wyślij do" a tam z automatu plik trafia na katrę sd i jest dla systemu nie widoczny(zresztą nie mam total commandera bo odinstalowałem), nawet jak plik przerzucę na pamięć wew telefonu nadal nie mogę odpalić aplikacji bo nie mogę do niej dotrzeć.

?

Żeby było śmieszniej to lgsuite nie widzi mojego telefonu, zaproponował lg bridge który nie może połączyć mojego telefonu z pc, mimo tego że za jego pomocą loguję użądzenie do konta google..?

Edytowane przez Mike.Ol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi