Skocz do zawartości
irwinos

Prywatnosc danych w telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem na forum i świeżym posiadaczem tefefonu z androidem. Jest to mój pierwszy tego typu telefon i pierwszy kontakt z tym systemem. Mam pytanie dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych z telefonu. Posiadam telefon dosłownie kilka dni ,więc jeszcze nie za bardzo orientuję się w ustawieniach. Założyłem konto na gmailu, żeby móc korzystać z android market, jakież było moje zdziwienie kiedy zalogowałem sie na moja skrzynkę pocztową i w zakładce moje kontakty znalazłem wszystkie moje nr kontaktów z telefonu.Troche mi się to nie podoba, jestem zwolennikiem tego żeby jak najmniej prywatnych informacji o mnie krążyło w internecie.. Mam pytanie jakie jeszcze informacje moga wydostać się do wujka google oprócz kontaktów, czy mogą być to np zdjęcia, esemesy ? Jak to wyłączyć, nie potrzebuje robić kopii bezpieczeństwa moich danych z telefonu?. Jakie jeszcze inne aplikacje mogą wysyłać ( robić kopię) moich danych z telefonu?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam pozwoliłeś telefonowi na synchronizację kontaktów, więc tak same z siebie to się tam nie znalazły ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sam pozwoliłeś telefonowi na synchronizację kontaktów, więc tak same z siebie to się tam nie znalazły ;p

o widzę że pomocny z Ciebie gość, ale mam taką małą prośbę jeżeli możesz to nie pisz już nic w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    o widzę że pomocny z Ciebie gość, ale mam taką małą prośbę jeżeli możesz to nie pisz już nic w tym temacie.

Oj nie obrażaj się... Chciałem Cię tylko wyprowadzić z błędu, napisałeś "wydostać się", a wszystkie informacje które się "wydostają" robią to za Twoim przyzwoleniem. Jeśli uraziłem Ciebie, bądź kogoś z Twojego otoczenia -wybacz. I owszem - jestem pomocny ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz aby google nie pobrało żadnych dany o tobie to go wyłącz . Google pobiera sobie te informacje które chce i nie pyta się o to bo korzystając z ich systemu zgodziłeś się na udzielanie im tych informacji .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fredek7

A to nowość... ciekawe ciekawe... czyli rozumiem, że wszystkie moje SMS, maile, zdjęcia i piosenki, a także datę mojego ślubu Google sobie weźmie kiedy chce? Google może ewentualnie pobrać sobie anonimowe dane o Twojej aktywności w sieci, jakiego systemu operacyjnego używasz itd., ale wykorzysta je tylko do statystyk. Nie mają prawa i nie biorą nic osobistego, chyba że włączymy synchronizację z kontem google, ale wtedy wszystko co synchronizujemy trafia na nasze konto google, a nie do ludzi, którzy sobie te informacje czytają i analizują. Wiem, że pewnie nie o to Ci chodziło (specjalnie wyolbrzymiłem), ale nie strasz chłopaka, że mu wujek będzie grzebał i zabierał wszystko co ma w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzają twoją aktywność w sieci ilość połączeń sms i telefonicznych niby w celach statystycznych ale skąd wiesz ze sprawdzając ile masz połączeń nie biorą numerów i robią statystyki ile do danego nr telefonu dzwonisz w miesiącu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oj nie obrażaj się... Chciałem Cię tylko wyprowadzić z błędu, napisałeś "wydostać się", a wszystkie informacje które się "wydostają" robią to za Twoim przyzwoleniem. Jeśli uraziłem Ciebie, bądź kogoś z Twojego otoczenia -wybacz. I owszem - jestem pomocny ;]

hej

Wcale się nie obraziłem :) , tylko rejestrując się na tym forum liczyłem na to że dostanę rzetelne odpowiedzi i mój post będzie przyczynkiem do szerszej dyskusji na temat bezpieczeństwa danych z naszych telefonów. Wszakże każdy z nas posiada w swoim telefonie zdjęcia, dokumenty, które chciałby zachować tylko dla siebie.

Jakbym chciał uzyskać taką odpowiedż jakiej mi udzieliłeś to zadałbym te kilka pytan np. na demotywatorach , zosi samosi lub na forum matek karmiących piersią :).

Trochę mnie źle zrozumiałeś , nie chodziło mi o to kto był winien temu ze moje kontakty powędrowały na moje konto google tylko jak temu zapobiec. Zdaję sobie sprawę ze to było z mojej winy , ale jak możesz przeczytać w moim pierwszym poście jesten nowym( nie dokońca świadomym jeszcze) użytkownikiem androida.

Jeżeli prawdą jest to co piszesz że jesteś taki pomocny to proszę przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post i udziel mi takich odpowiedzi jakich oczekuję :).

pozdrawiam i życze miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ze masz je na Gmailu nie znaczy ze kazdy ma do nich dostep. Musialbys teraz dodawac wszystkie kontakty z opcja zapisz na telefonie, ewentualnie wylaczyc synchronizacje kontaktow, a na gmailu skasowac liste. Nic z telefonu samo do internetu nie trafi. Ja uwazam synchro z gmailem za bardzo uzyteczne i przydatne. Szybko moge edytowac, grupowac, laczyc i usuwac kontakty, dzwonic, wysylac maile itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi