Skocz do zawartości
hubolsky

Zła współpraca z uchwytem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zaobserwował może następujący problem u siebie? Po włożeniu słuchawki w oryginalny uchwyt samochodowy - telefon przechodzi automatycznie w tryb głośnomówiący (przy okazji odpala się jeszcze jakaś nawigacja w tle). Przy wyjęciu telefonu z uchwytu niestety telefon nie przechodzi w tryb normalny - zostaje w głośnomówiącym. Jest to mało przyjemne gdy się odbiera rozmowę w trybie głośnomówiącym przykładając odruchowo telefon do ucha - o tym że wszyscy wokół słyszą "..CZEŚĆ Z TEJ STRONY..." nawet nie wspomnę.

Problem zgłosiłem w HTC -ale nie mają rozwiązania. Może ktoś wie jak dezaktywować tą funkcję? Nie chce mi się grzebać w uchwycie (przypuszczam że jest tam jakiś magnesik lub inne ustrojstwo które rozpoznaje telefon), bo jak to dopracują to może być przydatne.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie magnesik tylko zmostkowane piny plus rezystor we wtyczce uchwytu lub gdzieś w środku obudowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś zaobserwował może następujący problem u siebie? Po włożeniu słuchawki w oryginalny uchwyt samochodowy - telefon przechodzi automatycznie w tryb głośnomówiący (przy okazji odpala się jeszcze jakaś nawigacja w tle). Przy wyjęciu telefonu z uchwytu niestety telefon nie przechodzi w tryb normalny - zostaje w głośnomówiącym. Jest to mało przyjemne gdy się odbiera rozmowę w trybie głośnomówiącym przykładając odruchowo telefon do ucha - o tym że wszyscy wokół słyszą "..CZEŚĆ Z TEJ STRONY..." nawet nie wspomnę.

Problem zgłosiłem w HTC -ale nie mają rozwiązania. Może ktoś wie jak dezaktywować tą funkcję? Nie chce mi się grzebać w uchwycie (przypuszczam że jest tam jakiś magnesik lub inne ustrojstwo które rozpoznaje telefon), bo jak to dopracują to może być przydatne.

Pozdrawiam!

ja mam ten problem po zwykłym odpaleniu nawigacji, bez włożenia w uchwyt i pomaga tylko... wyjęcie baterii, nie mam pojęcia do tej pory jak to rozwiązać inaczej.

Przez długi czas nie wiedziałem nawet co powoduje automatyczne załączanie się głośnika, a pomoc HTC radziła wymianę karty SIM na nowszą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy powyższy problem został u Was rozwiązany?

Własnie zamówiłem ten uchwyt i zmartwił mnie ten wątek.

Używam nawigacji Naviexpert - czy będę miał kłopoty? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Co prawda nie mam XE, ale też mam ten uchwyt do mojego Sensationka ;)

Sytuacja z "utrzymaniem" trybu samochodowego po odłączeniu telefonu zdarzyła mi się raz i "pomógł" zwykły reset telefonu. Jeszcze nie spotkała mnie przyjemność wyjmowania baterii aby wrócić do normalnej pracy telefonu.

Co do innych nawigacji - ja w zasadzie używam tylko Yanosika i nie mam z tym problemów, Naviexpert również nie powinien robić problemów.

Pewną upierdliwością jest każdorazowa konieczność kliknięcia "Nie, nie chcę pobierać HTC Locations" tuż po wsadzeniu telefonu do uchwytu. Podobnie (choć tego próbowałem tylko raz) próba wejścia w Nawigację Google'a kończy się uruchomieniem HTC Locations i ponowną deklaracją braku chęci pobierania tej nawigacji. Przypuszczam, że tutaj pomógłby mi root i zamrożenie Locations np. w Titanium Backup... może kiedyś się na to zdecyduję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ramię uchwytu nie jest ciut za krótkie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Kwestia gustu, samochodu, umiejscowienia... mój uchwyt przykleiłem do szyby (w zestawie jest też naklejka umożliwiająca przyssanie do plastików w samochodzie) i tak ciągle myślę, czy jakieś przerzucenie tego ustrojstwa choć o kilka centymetrów w którąś stronę czy wręcz właśnie na plastik nie byłoby lepszym wyjściem (tj. wygodniejszym). Na pewno nie obraziłbym się, gdyby ramię było trochę dłuższe ;) Od biedy jednak da się przyzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bym sobie chciał przykleić ten uchwyt na plastik deski rozdzielczej tylko czy komuś udało się przykleić? Próbowałem w Focusie i Magance. Nie da rady. Tam deska rozdzielcza to coś jak guma i ten klej nie chce trzymać. Kiedyś auta miały twarde plastiki i chyba w takim by się sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dario

temat stary jak świat, ale odświeżę :)

może ktoś spotkał się z moim problemem, bo również w moim przypadku serwis htc rozkłada ręce.

problem taki, że po włożeniu telefonu w owy oryginalny uchwyt, moduł gps wariuje i nie może złapać choćby przybliżonego sygnału. nie nadaje się kompletnie do niczego.

Po wyjęciu wsio od razu działa dobrze.

Ma ktoś tak ? bo szkoda mi fajnego uchwytu wyrzucać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi