Skocz do zawartości
dibi

Honor 7 - słaba wytrzymałość baterii, zbyt duże zużycie przez system

Rekomendowane odpowiedzi

damjok

@up

nie pozostanie chyba nic innego tylko gwarancja... ;/  telefon ledwo z kartonu wyciągnięty.

a może inni użytkownicy wypowiedza się jak u nich to wygląda i dołączą screeny?

Edytowane przez mobopx
    3.2 reg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drcbl

@up

przejrzyj ten temat: http://forum.android.com.pl/topic/264643-statystyki-wydajności-baterii-luźna-dyskusja/

co dziwne, na przełomie maja i czerwca był czas, kiedy mój telefon wchodził w deep sleep i pasek aktywności nie był ciągły...

Edytowane przez drcbl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yiabol

Potwierdzam. 

Soft jest tak skopany że telefon "trzyma" DWA RAZY krócej niż pierwotnie.

Ciekawi mnie tylko czy zapowiedziane poprawki cokolwiek zmienią.

(problem istnieje na B180 i B330)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

może powinieneś wgrać B330 jeszcze raz, bo u mnie zdecydowanie dłużej pracuje telefon, w dodatku deep sleep jest cholernie długi. może wgrywając wywalił Ci się błąd i nie zauważyłeś, a wydaje Ci się, że wszystko działa. nie możliwe, żebyś miał inny B330 niż ja.

albo, skoro na obu softach masz problem, to problemem nie jest soft tylko Ty, a raczej oprogramowanie, które doinstalowałeś.

Edytowane przez CrashNull

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    damjok

w moim przypadku zainstalowałem drugi raz B330 -> to samo co wyżej opisałem,

przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych + wyłączyłem / usunąłem sporo "fabrycznych" aplikacji -> to samo co wyżej opisałem

wyłączyłem wszystkie "ulepszacze" o których mowa w wątku -> to samo

generalnie cokolwiek bym nie robił status aktywości mam w postaci cały czas aktywny.

test z dzis. telefon naładowany do 100% i odpięty od łądowarki w trybie ultra oszczędym = zostało 74% baterii, o 15 musiałem znów podłączać pod ładowarkę gdyż zostało 8% baterii (wyłączyłem internet, zasięg dobry, 90% paska na zielono, wykonałem rozmów - około 1h). kpina! mój 3 letni nexus 4 trzymał lepiej (choć miałem internet non stop, bt non stop). kpina!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja z baterii jestem zadowolony. Przy ekranie skręconym tak mniej więcej do połowy i śmiganiu po sieci (YT, Reddit, www, Messenger, FB - ten ostatni przez Metal, oficjalną apkę odinstalowałem) telefon wyrabia 5-6h czasu pracy ekranu. Jak dla mnie wynik w pełni zadowalający biorąc pod uwagę ten sprzęt. Gdyby używać, jak "zwykłego" telefonu, to spokojnie dwie doby do zrobienia. Tryb wydajny, launcher zmieniony na Nova Launcher. Wyłączona optymalizacja i ubijanie dla Messengera, Opery, Tidala i kilku innych, na których stałym działaniu bez względu na ekran itp. mi zależy.

Pierwsze, co zrobiłem po wyciągnięciu telefonu z pudełka to aktualizacja do B330 i przywrócenie ustawień fabrycznych (to ostatnie robi sporo, jeśli chodzi o wygląd całości, co więcej, to nie wiem), więc nie wiem, jak było z baterią wcześniej, bo tego "wcześniej" zwyczajnie nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drcbl

Rada ode mnie - spróbujcie wyłączyć na jakiś czas odblokowywanie telefonu odciskiem. Ja tak zrobiłem i nawet po powrocie do tej funkcji wykres nie jest już stale aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mój problem jest następujący: podczas ładowania przy wyłączonym ekranie, telefon pokazuje że jest aktywny. Próbowałem wyłączać wszystko, żadne aplikacja nie są chronione, GPS,wifi,transfer danych wyłączone. deep sleep działa dobrze. Czasem nawet rozładowuje się podczas ładowania. Gdy podłączyłem kilka dni temu ładowarkę od Nokii (1,3A) to na wykresie począwszy ładowania stwierdził że cały czas aktywny był aparat (2 godziny ładowania zyskał z 10%). Czy znacie jakieś programy które zrobią mi loga w pliku tekstowym przy wyłączonym ekranie?

Spoiler

Screenshot_2017-03-29-00-13-27.png

Edytowane przez Natan
    Zdjęcia wstawiamy w tagach spoiler - zawsze, za wyjątkiem pierwszego posta tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi