Skocz do zawartości
dibi

Honor 7 - słaba wytrzymałość baterii, zbyt duże zużycie przez system

Rekomendowane odpowiedzi

djdpl

Czołem,
    swojego Honora 7 mam od wczoraj, kupiłem go nowego i mój problem jest zdaje się bardziej drastyczny niż Przedmówców. Otóż po 4,5h lekkiego użytkowania telefonu mam 26% baterii. "Lekkiego" tzn. 4-5 telefonów po 3-4 minuty, dwie krótki wizyty na FB, przez 70% czasu praca w trybie 3G.
    Nawet idąc na spacerze widzę, jak co parę, paręnaście minut ubywa mi baterii. 
    Czy to wina sprzętu czy może wgrywania się jakichś aktualizacji...? Kupiłem go wczoraj i już dwa raz krzyczał o ładowanie...
    Reklamowac/oddać na gwarancji (?) Czy może to defekt baterii/płyty głównej czy raczej oprogramowania?
    Battery Doctor twierdzi, że stan zdrowia baterii jest "dobry", napięcie wynosi 3,7V, a temperatura bez obciążenia 31 stopni.

Co eksperci myślą o tej sytuacji?

post-397878-0-46046900-1449766030_thumb.pngpost-397878-0-08463600-1449766032_thumb.png

Edytowane przez Araa
    Tagi spoiler obowiązkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.

Po tygodniu testów honora 7 bateria trzyma dwa razy słabiej ja p8 lite, dwa dni średnio używany.

nie wiem czemu, wyłączone wszystko co pożera, tryb inteligentny.

dzisiaj załadowałem normalnym trybem a nie szybkim, zobaczymy czy będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yiabol

Mam oba te telefony od czasu premiery honora 7 w Polsce i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby P8 Lite wytrzymał dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djdpl

U mnie to już pewne - wadliwy egzemplarz. Niezależnie od tego, czy telefon jest w trybie ultra-oszczędności, samolotowym (!) czy LTE wydajności - pracuje koło 5-6 godzin. Przez 15 minut przebywania w kieszeni ubyło mu 4%. To chyba musi być wina flaków a nie oprogramowania (?). Poratujcie radą! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ja bym na Twoim miejscu reklamował,

u mnie wygląda jak na załączonym obrazku. Od ładowarki odłączyłem go wczoraj rano i teraz mam jeszcze 17%.

post-397701-0-10499900-1449782088_thumb.png

Edytowane przez Araa
    Tagi spoiler obowiązkowe, usuwam zbędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jd87

Mi bateria trzyma jeden dzien, ale kilka godzin siedze na necie, rozmawiam ok dwoch godzin dziennie i korzystam z navi ok dwoch godzin. Tak po krotce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinając się pod tematykę baterii.

Czy "budzenie głosem" nie zużywa przypadkiem sporo energii? Telefon potrafi się wybudzić czasami bo usłyszy coś w telewizji;p Więc tak sobie myślę że skoro cały czas nasłuchuje otoczenie to może to trochę zużywać powera. Co wy myślicie?

A które jeszcze z super funkcji Honora mogą wpływać na baterie? (nie chodzi mi o takie oczywistośji jak wyłączenie internetu czy synchronizacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybudzanie głosem na pewno zwiększa zużycie baterii. Czuwanie = zużywanie energii. Dotyczy to również takich funkcji jak: czujnik linii papilarnych, odblokowanie podwójnym kliknięciem w ekran (tz. "knock knock"), funkcje związane z google now. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@marchewa91 Wyłączenie części opcji "czuwania" sprawiły że zużycie systemu spadło na 3 miejsce...ale co ciekawe przodują teraz usługi google:] Jak z nimi można zrobić porządek? Tych apek od google nie da się odinstalować z tego co widzę. Co gdzie trzeba by powyłączać? Poprzednio w lg g2 nie miałem żadnego problemu z zużywaniem energii przez google, więc coś tu musi być namodzone;p 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudson

Jak wylaczalem auto synchronizacje to mi spadało zuzycie przez usługi google

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi