Skocz do zawartości
dibi

Honor 7 - słaba wytrzymałość baterii, zbyt duże zużycie przez system

Rekomendowane odpowiedzi

Zużycie baterii przez usługi google to bolączka androida. Często zużycie wzrasta bez konkretnej przyczyny. Trzeba się z tym pogodzić, bo bez znacznych ograniczeń u komfortowym korzystaniu z telefonu (chodzi m.in. o automatyczną synchronizację) nie da się temu zaradzić.

Swoją drogą nie mam przekonania, czy aby na pewno automatyczna synchronizacja znacząco wpływała na zużycie baterii, być może zależy to od tego ile aplikacji korzysta z tej automatycznej synchronizacji

Aplikacje można wyłączyć - ustawienia / zarządzenie aplikacjami / wybierz odpowiednia aplikacje i w jej ustawieniach dajesz "wyłącz". Czyli zupełnie tak jak w klasycznym androidzie.

Edytowane przez marchewa91
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Auto Synchronizacje wyłączam zawsze bo mam wrażenie ze bateria leci wtedy sporo szybciej a jedyna różnica to taka że emaile mi zczytuje odrazu. A jak ją wyłączymy to przecież facebooki, masengery itp dalej działąja.

@@marchewa91 dzięki, za tą krótka instrukcję, jak próbowałem odinstalować z puplitu apki googli to mi wyskakiwało ze nie mozna, a jak zrobilem tak jak Ty napisales to juz bez problemu. Usunąłem jakies tam google video, kiosk itp  bo ich nie używam ale mysle ze one nie wplywały na baterie w zaden sposob bo z nich wcale nie korzystalem;p

Znalazłem w Googlach coś takiego: http://www.download.net.pl/co-zrobic-gdy-uslugi-google-play-zjadaja-baterie-w-androidzie/n/6155/

Likwiduje to ponoć drenaż google play - sprawdzał ktoś to może :>?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do automatycznej synchronizacji to możesz spróbować zmniejszyć zużycie baterii poprzez wyłączenie niepotrzebnych dla Ciebie danych. Ustawienia / konta / google / klikasz na swoje konto gmail / odznaczasz te elementy z których nie korzystasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy nie przywrócenie ustawień fabrycznych po tej każdej aktualizacji (typu B130 itp) - może spowodować że bateria słabiej działa? Ja po zakupie telefonu zacząłem sobie wszystko układać (instalować programy itp) i średnio co jeden dzień wyskakiwał komunikat z nową aktualizacją, więc aktualizowałem ale nie robiłem formatu bo szkoda mi było tych wszystkich ustawień które do tej pory poczyniłem. Teraz zastanawiam się czy jednak nie powinienem zrobić formatu? Ogólnie to telefonik działa elegancko, każda apka działa itp. Tylko ta bateria słabiutko działa.

i jeszcze dodatkowe pytanie, w spisie aplikacji chronionych (czyli aplikacje które mogą działać po wyłączeniu ekranu) zostały mi niby 4 apki, zastanwiam się jakie zajdą zmiany po ich wyłaczeniu, są to:

-facebook (jak wyłącze to poprostu nie bede dostawać info o urodzinach, komunikatach itp tak? Dopiero jak odpale ekran to sie pojawia?)

-massenger (nie bede dostawac info o wiadomosciach - tak samo dopiero po uruchomieniu telefonu sie cos pokaze, zgadza sie:)?)

-Instalator pakietu - tu wieksza zagwozdka co to? i czym skutkuje wyłączenie?

-Pliki - wtf? To jakas aplikacja systemowa - można wyłączyć ochronę?

Edytowane przez cinek966

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

bateria słabiej działa bo masz pełno aplikacji działających w tle bez twojej zgody które wykorzystują ram i procesor to jest wina tego jeśli chcesz zwiększyć wydajność w ustawieniach wyłącz na siłę te z których nie korzystasz ewentualnie polecam advanced task killer i cleaner master te 2 programy pomogą zwiększyć pracę baterii o 2h-3h zależniie od użytkowania

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@FanatyczekHTC Po pierwsze regularnie wyłączam apki za pomocą "kwadrata z paska menu",

Po drugie w aplikacjach chronionych (czyli te które moga działać przy wyłączonym ekranie zostawiłem tylko "instalator pakietu" bo nie wiem co to;p

Po trzecie....aplikacje energochłonne w tle (tutaj staram się wyłączać wszystko - tylko klawiatura swift mi widnieje w tej chwili, pewnie jak fb odpale to i on sie pojawi)

po czwartek - co jeszcze powinienem wyłączyć według Ciebie? Jak byś mógł wskazać jak dojść do tych rzeczy.

Z Clean Mastera zawsze korzystałem ale stwierdzilem że wsytarczy teraz "menadżer telefonu" wbudowany w systemie ...ale jak teraz się mu przyglądam to w sumie mamy tam "ackelerator telefonu" - służący czyszczeniu ramu, "czyszczenie pamięci", "oszczędzanie energii" - gdzie mozemy sprawdzic aplikacje chronione (została 1), aplikacje energochłonne w tle (to kontroluje) - no i tyle! Czyli Potrzebny jest jakiś task Killer? Wiele słyszałem o tym że one tylko czyszczą pamięć i w sumie jest to bez sensu. Ale poprawcie moją wiedzę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

task killer czyści pamięć z aplikacji ruchomych w tle co daje dłuższą pracę na baterii

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla borykających się z baterią dam tylko znać że po wykonaniu tych wszystkich czynności które opisywaliśmy wszyscy wspólnie razem (nie instalowałem jeszcze tylko Task killera ani Clean mastera) zużycie baterii przez Usługi Google play spadły na 5 miejsce (9%) więc widać poprawę. Różnice też widać po ostatniej nocy (bateria spadła o 5%, a noc wcześniej 14%).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno jest lepiej po wyłączeniu odblokowywania z czytnika linii, sprawdziłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed zainstalowaniem Gservicefix usługi google drenowały mi baterię na poziomie 60%, były zawsze na 1miejscu. teraz jest na poziomie do 10% max(przeważnie 4/5%) a czasami nawet sie nie pokazują. Teraz znowu bateria telefonu trzyma jak należy. Ekran 4h(1 dzień 4:32 min i jeszcze 18 % bateria)

Edytowane przez koziol1975
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi