Skocz do zawartości
dibi

Honor 7 - słaba wytrzymałość baterii, zbyt duże zużycie przez system

Rekomendowane odpowiedzi

Arlon

Skanowanie WiFi wyłączone? Kiedyś miałem podobnie. Wczoraj np mi Gmail zjadł tyle co ekran w statystykach baterii... A jeśli to nie pomoże to jakiś program do monitorowania baterii - betterbatterystats (ale tu roota potrzebujesz) lub drugi gsam battery (czy coś w ten deseń - tego nie używałem więc nie wiem jak z uprawnieniami).

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lpluto

Skanowanie wyłączone. Na razie nie planuje roota więc wszelkie aplikacje odpadają. Już nie mam naprawdę pomysłu co tak drenuje baterię? Pewnie pozostanie czekać na androida 6.0 i liczyć że to coś pomoże.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r0siu

Tak wygląda to u mnie.:

Przez 2 dni bez problemu ponad 5h. Bez problemu przy jednym dniu z 6h na włączonym wyświetlaczu wytrzyma. Powyłączane zbędne aplikacje od google oraz animowane tapety.

Dodam że mam słaby zasięg w domu więc antena działa na maxa. 2G/3G oraz Wifi zawsze włączone.

Sorka z jedne screenshot, ale serwer nie chce mi przyjąć zdjęcia i musiałem skorzystać z innego serwera. Jeśli mogę prosić to niech ktoś z moderatorów o przeniesie go na wasz serwer. Ja nie mogę go dodać.

o2qmh6thztls.jpg

post-48630-0-34789200-1452027102_thumb.pngpost-48630-0-60612600-1452027235_thumb.png

Edytowane przez Szymon035
    Zdjęcia i filmy umieszczmy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na XDA pewien użytkownik podał taki sposób:

1. Naładować telefon do pełna

2. Wyłączyć telefon

3. Uruchomić go w fastboot mode (?) tzn. włączając trzymać przycisk power + volume UP aż do pojawienia się pierwszego napisu 'honor'

4. Do wyboru będą trzy opcje: należy zaznaczyć trzecią bodajże, tj. clean cache

5. Można to nacisnąć parę razy żeby być pewnym :D 

6. Reboot system now

Po zrobieniu tego zobaczyłem że usługi google play zaczęły zżerać dużo baterii, więc po całym procesie trzeba skorzystać z GService Fixa (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playfulgeeks.gservicefix) i podane w nim czynności najlepiej z 3 razy wykonać, nie wiem może za pierwszym też bedzie dobrze.

Zużycie baterii powinno być mniejsze, najwięcej powinien zabierać ekran czyli tak jak to powinno być 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lpluto

Krisu253 możesz podać link do tego poradnika na xda?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lajt: 
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64660855&postcount=59

tylko mówię, po zrobieniu tego co on tam pisze, usługi google zaczęły jeść baterię, dlatego polecam później użyć tego GService Fixa (pomogło)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pemek

Witam kupilem wczoraj  honora7 ,zaktualizował sie do B130 naładowałem go do 100% wieczorem, wyłaczone na noc było wifi i transfer danych rano wstaje odpalam fona  i zdziwienie baterii zostało tylko 64% co moze  żrec tą baterie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wykonaniu tych wszystkich "tricków" z tego tematu niestety nie da się zauważyć jakiejkolwiek poprawy. Właściwie telefon więcej, ew na tym samym poziomie, baterii bierze w trybie czuwania aniżeli na włączonym ekranie. Czyściłem cache, gservicefix, synchronizacja ustawiona tylko na wczytywanie 2 kont wyłącznie gmail, 3g/lte tylko wtedy kiedy potrzebuje. Soft b130. Pozostaje czekać na MM czy jeszcze ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez Czołgista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pemek

w tej chwili mi zostało 40% od   8 rano  masakra 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gotmar

@up

wyłącz jasność automatyczną, na XDA piszą że wyłączenie czytnika linii papilarnych też pomaga ale nie po to się kupuję taki telefon by wszystko wyłączać, na 6.0 MM bateria spokojnie wytrzymuje 1 dzień przy właczonym necie i synchro 3 maili co 10 minut.

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi