Skocz do zawartości
dibi

Honor 7 - słaba wytrzymałość baterii, zbyt duże zużycie przez system

Rekomendowane odpowiedzi

pemek

No dzisiaj to super powyłanczałem wszystko czyli synchronizacje wifi i transfer danych , wyłaczylem aplikacje wszystkie które działały w tle i rano mialem 96% a wieczorem o 23 mialem  60%

Edytowane przez pemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T0m3k

Zwróćcie uwagę na procesy Google now, One cały czas są aktywne i potrafią nieźle wyciągnąć baterię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mak777

To jest jakas masakra, 23% baterii przez noc, z czego 53% uslugi googla... Zastosowalem sie do poradnika z wipe cache i google service fixem... Przed tym przez noc zjadalo 15%, teraz 23...

Nie wiem co mnie podpuscilo do updatu do B140, na B130 schodzily mi 2-3% max...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gotmar

@@mak777 - to wróć do B130,

mi na B313 przez noc schodzi 1%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mak777
    @up

Pytanie, czy jak wrócę bez wipea to pomoże? - już drugi raz mi się nie chce wszystkiego od zera ustawiać i konfigurować (ciekawe kiedy google da możliwość trzymania ustawień aplikacji w chmurze, tak, żeby po factory reset można było przywrócić wszystko co się miało wraz z ich ustawieniami)... Pytanie tylko czy to pomoże

A powiedz mi, wrzucając betę, z tego co czytałem, trzeba odblokować bootloader i zrobić to ręcznie, traci się gwarancję?

No i czy da się to bez wipea zrobić, chociaż niby na początku lutego ma być oficjalny 6.0...

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gotmar

@@mak777

Ad1. powinno pomóc (danych nie stracisz)

Ad2. tak musisz odblokować bootloader aby wgrać nieoficjalną/beta wersję (gwarancję tracisz ale zawsze przed oddaniem na serwis możesz zablokować bootloader i usunąć roota jesli tak owego wykonasz

Ad3. da siębez wipa zrobić :)

Edytowane przez gotmar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mak777

Poki co zrobilem update do B170. Nadal identyczny drenaz baterii... Po wylaczeniu lokalizacji, uslugi googla sie uspokoily i sa ponizej 10%, za to system android zzera teraz w zamian 50-60% bateri... Chyba czeka mnie factory reset...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T0m3k

@Mak777 I jak z Twoją baterią? Poradziłeś sobie z drenażem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yiabol

Ciekaw jestem czy oficjalny 6.0 MM coś zmieni w kwestii akumulatora bo na chwilę obecną to EMUI 4.0 niewiele się różni względem 3.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ten telefon powinien wytrzymywać spoko około 2 dni ,weźmy np takiego lg g3 bateria mniejsza o 100 ,a  ekran 2 k i mi wytrzymywała prawie 3 dni przy wyłączonych kilku apk od google,ale synchro skrzynek,lokalizacja,pogoda włączone dane w tle także i lg dawało rade te 2 do prawie 3 dni. Dziwna sprawa jest z tymi apk od google że są one cały czas na pierwszym planie. Aplikacje które są mi nie potrzebne w H7 wyłączyłem tj:3D wallpapers,3D widgets,dysk,filmy google play,hi care,kiosk google play,książki google play,muzyka google play,pogoda(mam zainstalowaną inną),talkback,gry google play,chrome,aplikacje google i restart na chwile obecną ekran na pierwszym planie,najwięcej energi to pobiera pasek wyszukiwania od goola na ekranie głównym,jest za to odpowiedzialna aplikacja google ,po jej wyłączeniu pasek zniknął z ekranu głównego,a ekran wszedł na pierwszy plan,ciekawy jestem jak będzie po paru dniach.Chciałem dać zrzut ekranu,ale jestem tu rzadko i zapomniałem jak to się robi,trochę pozmieniali,od starych dobrych czasów android com pl.

Edytowane przez LuckyStrike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi