Skocz do zawartości
androzolw

Najlepszy rom na Galaxy 3 I5800 (waszym zdaniem)

Rekomendowane odpowiedzi

Namek

Kupiłem niedawno i5800, jutro za pewne przyjdzie paczka i już od paru dni czytam forum - to oraz xda... i powiem szczerze, że mnie to wszystko przeraża.

Tyle różnych wersji oprogramowania, że nie wiadomo, za co się złapać ;).

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł z wyborem. Aktualnie na telefonie jest Android 2.1 lub 2.2 (telefon z salonu Plusa).

Chciałbym wgrać do telefonu Androida w wersji 2.3.7 (z tego, co widzę, na wersje 4.x jest jeszcze za wcześnie, zbyt wiele rzeczy nie działa).

Interesuje mnie - bezproblemowa praca przez WiFi, dobra jakość muzyki (mp3, przeważnie w 320Kbps), oglądanie jakichś filmów (bez przycinania), czas na baterii nie jest dla mnie jakimś dużym priorytetem, ale chciałbym mieć szybki telefon, więc interesuje mnie OC do 1000 lub 1260MHz - najlepiej od razu po wgraniu oprogramowania, żebym nie musiał się bawić ze ściąganiem jakichś dodatkowych aplikacji, rootować telefon itd.

Moją uwagę przykuł soft Kyrillos v10.4.

[ROM][CM7.2] Kyrillos' ROM v10.4 **Fast n' Lite** - xda-developers

z tego co widzę, mogę ściągnąć:

One-package.tar v10.4

i podmienić w środku plik "zImage" na ten z paczki "1260MHz CM7 OC ULTRA Kernel v1.5", a następnie wgrać taką wersję i będę miał Andka 2.3.7, z prockiem podkręconym do 1260MHz? Dobrze rozumuję?

A może polecacie jakiś inne oprogramowanie?

PS: Czy mogę bez problemu zrobić przejście z 2.1 na 2.3.7, czy jedynie z 2.2 na 2.3.7? Tj. jeśli mam 2.1, to najpierw będę musiał wgrać 2.2 (np. I5800XXJPU), a dopiero następnie bawić się z tym właściwym, z 2.3.7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz sobie wgrać przez kiesa normalną aktualizacje i potem bawić się odinem. ja osobiście polecam kyrillosa w wersji 9.6. zrobione na bazie jpu i smiga jak marzenie. i do twoich wymagań myślę ]że wystarczy non oc. dla mnie wystarcza a też głównie mp3 filmy i net. no i zamiast co noc ładuję tel co 2,5 dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem co do takich wymagan najlepszy bedzie Froyo. Polecam Kyorarom 0.5.2, ktory wedlug mnie jest szybszy i stabilniejszy niz Kyrillos 9.6.

Najlepsza jakosc dzwieku jest oczywiscie na 2.3.7 plus MegaBassBeats - jakosc przecudowna. Aczkolwiek na 2.3.7 jest problem z odtwarzaniem video bez lagow.

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cortez

Używam teraz M12-ROM v9.4 jest całkiem świeży po z marca tego roku. W sumie może być.

Polecacie może coś innego? Jaki jest aktualnie najlepszy ROM do i5800 ? Chodzi głownie o wydajność w przeglądaniu WWW bo w gry nie gram. a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary

Jaki polecacie Rom na dzien dzisiejszy w którym działa mobile data WiFi oraz aparat? Głównie chodzi o brak restartow oraz prędkość działania

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi