Skocz do zawartości
androzolw

Najlepszy rom na Galaxy 3 I5800 (waszym zdaniem)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Kyrillosa v.7.1 z OC 1300Mhz i nie narzekam póki co. Stabilność najgorsza przy włączeniu (chociaż zależy od telefonu) tak, że aby wgrać SetCPU musiałem 3x restart robić :) Ładnie zrobiony pasek powiadomień, usunięte niektóre rzeczy. Do tego Chainfire 3D i nawet Shift rusza. W Quadrancie jest pomiędzy X10i a HTC Desire. Dla mnie minusem są preinstalowane 2 launchery (ADW i LauncherPro, oby dwa darmowe, jakby komuś zależało to mógłby sobie ściągnąć...). Czekam na Cyana 7, bo jednak wydajność w Kyrillosie jest ograniczona przez Froyo (a przynajmniej tak mi się zdaje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glok

a ja mam takie pytanie techniczne czy koniecznie trzeba mieć kartę pamięci włożoną podczas rootowania Kyrillosa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kyrillosa się nie rootuje. Jest zrootowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki tym opiniom i opisom co są na forum wgrałem sobie kyrilosa, pomimo że kompletnie się na tym nie znam.

Jest świetny, szybki nic tylko go instalować. Mam pytanie przy okazji, bo jednak ciężko mi się doszukać rozwiązania,

Do pisania smsów jest taka fajna nowa klawiaturka, ona podpowiada wyrazy i obsługuje swype, ale jak zrobić żeby miała polski słownik ?

Pozdrawiam

musisz doinstalować języki, katalog extras z Kyrillos 7.0 , następnie Old Swype with extra languages kopiujesz old_swype-signed i wklejasz na kartę pamięci, wchodzisz do recorvery menu i instalujesz zipa z karty pamięci:) i wszystko działa:)

Ja mam inny problem, prosiłbym o pomoc... mianowicie voodoo sound nie chcę wspólpracować, w znaczny sposób pogarsza jakość muzyki, słychać trzaski itp, wie ktoś jak odinstalowac/ wyłączyć voodoo?

2 prośba gdyby ktoś aktualizacje Kyrillos'a z 7.0 na 7.1 wrzucił na inny serwer niż hotfile byłbym bardzo wdzięczny:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

katashimato- w czym masz problem? Usuń sobie root explorerem z system/app te launchery i tyle. Ja tak zrobiłem, bo nie lubie syfu trzymać, a używam i tak Go! Launcher. Pamiętaj że musisz zostawić któryś z nich, jak usuniesz wszyskie 3 to będziesz miał tel niesprawny, także pamietaj aby zostawić któryś z tych 3 co sa wgrane do system/app

---------- Post dołączono o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

bndroid- ustaw w voodo volume limit na 0dB, możesz spróbować wyłączyć opcję tune speaker for music, popróbuj powyłączać poszczególne opcje w tym programie, bo jak to usuniesz z /system/app to nie wiem czy Ci system odpali, bo przecież kernel w kyrillosie (fugumod) wspiera voodo control.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

limit na 0+ tune speaker for music wyłączone lekko poprawiły sprawę. Dziękuje.

Gdyby to nie było problemem proszę o wrzucenie kyrillos'a 7.1 na inny serwer niż hotfile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smaky

Wyrzuciłem voodo z systemu i nic się złego nie stało, dźwięk jest teraz piękny i bez zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłałem Ci bndroid na PW kyrka v7.1 na multiupload ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Md87
Wyrzuciłem voodo z systemu i nic się złego nie stało, dźwięk jest teraz piękny i bez zakłóceń.

Potwierdzam również wywaliłem ten syf (po tej operacji należy uruchomić ponownie telefon) i odtwarzacz wreszcie gra bez trzasków. Po co w ogóle wrzucać do softu program który zamiast poprawiać jakość dźwięku tylko ją pogarsza? Akurat z perspektywy mojego może drewnianego ucha :) I5800 gra bardzo dobrze bez udziwnień no chyba, że ktoś chce wykorzystywać systemowy głośnik do puszczania muzyki na dyskotekach :D

Mam pytanie do znawców romu OC, aby korzystać z tego podkręcenia do 1.3GHz trzeba instalować setCPU i ustawiać w nim jakiś profil pracy, czy ten soft jest jakoś domyślnie skonfigurowany? Jeśli tak to z jaką prędkością pracuje procesor przy domyślnych ustawieniach bez doinstalowanego setCPU?

Edytowane przez Md87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak zainstalować ten update kyrillosa 7.1? Tam są tylko pliki, żadnej paczki na odina czy czegoś podobnego. Mam zainstalowany 7.0 Kyrillos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi