Skocz do zawartości
irdo38

LG G3s Wolne działanie po aktualizacji, jak to naprawić bez utraty gwarancji?

Rekomendowane odpowiedzi

irdo38

tak jak w tytule, mam problem bo zaktualizowałem mojego g3s do androida 5.0.2 i telefon strasznie muli, czytałem o tym ale wszędzie radzą zmianę kernela czy wgrywanie innego softu ale z tego co wiem to to powoduje utratę gwarancji, co zrobić żeby jej nie stracić i przy okazji przyspieszyć to urządzenie? raz przywróciłem do ustawień fabrycznych, nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancję traci się ale można potem wrócić do stockowego kernelu odzyskując gwarancję.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irdo38

a nie ma jakiegoś innego rozwiązania? średnio siedzę w tych sprawach i z moim szczęściem mała szansa że czegoś nie popsuję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@irdo38

Niestety bez wgrania kernela się nie obejdzie jest to jedyny najprostszy sposób na poprawę działania G3s są instrukcje dasz sobie radę to nic trudnego.

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"LG - TelefonyLG G3 SPomoc techniczna"

do

"LG - TelefonyLG G3 SDyskusja ogólna".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz wgrać kitkata według poradnika na forum, nie tracisz wtedy gwarancji, a system jest dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TAZ88

U mnie sam kernel na stocku wiele nie pomógł, dopiero cyanogenmod odmulił mi telefon. Tak więc polecam cm, albo powrót do KitKata. 5.0.2 jest kiepski!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irdo38

cm nie chcę, podoba mi się nakładka od LG i nie chcę innej, mimo że szybsza i być może bardziej funkcjonalna, zrobiłem 2x z rzędu przywracanie ustawień fabrycznych i póki co śmiga, zobaczymy co będzie dalej, może LG się kiedyś zorientuje, że 5.0.2 na tym telefonie chodzi jak pomyłka

a czy powrót do 4.4 z użyciem pc nie zerwie mi gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Utrata gwarancji jest wtedy gdy zainstalujesz niestandardowe oprogramowanie(czyli takie którego nie wydało LG).

Edytowane przez Dzylekx123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

W LG nie da się utracić gwarancji na stałe jak to jest np. w Samsungu z KNOXEM bo w LG nawet wgrywając nieoficjalne oprogramowanie takie jak CM to przed ewentualnym oddaniem na gwarancję wgrywasz fabryczne od LG Flashtoolem i masz znów gwarancję a po ingerencji w system nie ma ani śladu.

Więc nie widzę przeciwskazań do wgrywania custom romów czy zmienienia kernela wsytarczy tylko trochę chęci ale jak widać niektórym ciężko przeczytać nawet poradnik napisany przez kogoś ogromem pracy a co dopiero jakby miał sam kombinować żeby coś osiągnąć jak co drugiemu się nic nie chce a woli tylko narzekać że to złe to niedobre.. Niestety nikt za nas nic nie zrobi na naszym telefonie po to właśnie inni tracą swój cenny czas i piszą poradniki żeby pomóc potrzebującym tej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@irdo38I jak dalej Ci muli 5.0.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi